Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eddig is tudtam, hogy nincsene...

Eddig is tudtam, hogy nincsenek, érzéseim, csak egy maszkkal rejtettem el. Most őszinte voltam a pszichológusommal, és mondta (amit tudok) hogy pszichopata vagyok. Ezzel elkezdett leomlani a fal. Hogy tartsam fenn, ha őszintébb vagyok?

Figyelt kérdés

Pontosabban antiszociális személyiségzavaros, csak én hívom így. Mondjuk eddig nem érdekelt, pedig tudtam, mert mások nem látták a maszk miatt. De az mostmár érdekel, hogy értelmét vesztheti az álcám, amivel el akarom érni a céljaimat (amik ráadásul "normális célok" pl pénz) és ehhez kell a maszk, még ha így hátráltatnak is. Hogy tartsam fenn? A pszichológus azt mondta, mivel fontosnak tartom a törvényt, elkezdhetek őszintébb lenni. De tartok attól, (ami miatt a fal is van), hogy baj lesz abból, hogy élvezem, ha szenvednek, és nem szeretném hogy ez kiderüljön. És visszatérve, akiket hátráltatnak az érzéseik azok nem érnek el semmit könnyen, és nem látnak semmit valójában. Azt is tudom, hogy nem normális, de én jobb vagyok ezáltal. Szóval azt a kérdést akartam ebből kihozni, aminek amúgy szerintem így nincs értelme, de hátha tudtok valamit, hogy (eszembe sincs másokkal teljesen őszintének lenni) hogy tartsam fenn a látszatot, ha megkapom a diagnózist? Jobb titkolni akkor? De a pszichológus szerint ez segít. Szerintem hátráltat, de segít, pedig jobb "normálisnak" lenni.

Még egy kérdés, mert unatkozok, és hátha valaki okosabb, és itt úgyse ismer senki, szóval nincs érdemben sértődés, meg ha van úgyse érdekel (mert nincs értelme- nem ismersz). Miért érdekelné a pszichiátert (és a pszichológust is, mert láttam rajta, csak nem mutatta) ha átverem? Nem az a munkája, hogy átlásson rajta? (Mondjuk eddig nagyon kevesen látták), mert magamban is azt erősítem, ami elfogadott, és így fenn tudom tartani az álcát, de az nem a valódi énem. ha érted a lényeget magyarázd el, és ne foglalkozz azokkal akik (mert sejtem, hogy lesz ilyen) névtelenül írnak arról, hogy milyen vagyok. Itt nem ez a lényeg, hanem az információ.



dec. 11. 17:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul mindenki úgy gondolja, hogy ez rossz, de szerintem mindenképpen szükség van rá, (hogy értsd) azért amit írni akarsz miatta
dec. 11. 17:19
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
A pszichologus kiszedi beloled hogy bolond vagy-e es berak a dilihazba.
dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Egy diagnózis nem oszt nem szoroz. Miért ne lennél ugyanolyan ember miután leírtak rólad valamit, ami addig is úgy volt?

Azt viszont mindenki előtt tanácsos lenne eltitkolni, hogy ilyen diagnózisod van.

dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Igazából ezeket a kórképneveket, mint antiszociális személyiségzavar, nárcizmus, pszichopátia stb stb csak az ember találta ki.

Ezek amúgy is széles spektrum mentén mozgó dolgok.

Ameddig effektíve másnak nem ártasz, semmi tennivalód nincs. Önmagában az, hogy felismerted, hogy ezzel valamit kezdeni kell, illetve az, hogy nem akarsz a törvénnyel szembekerülve büntetődni, ez már egy jó dolog az adott helyzetben. Mondom, az, hogy mi rossz, mi nem, hogy mi hiba és mi erény, ezek mindig attól függenek, mihez képest és "milyen szemüvegen" át szemléljük. Önmagában egy embernek nem hibái és erényei vannak, hanem tulajdonságai. Ha nem ártasz, ha nem bántasz senkit, akkor semmi baj.

dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogy érzek e szeretetet, mert kérdezte a pszichológus. Azért kérdem, mert nekem is új a betegség. Az szeretet, ha felkelti valaki az érdeklődésem, és ezért több időt töltök vele, azután megunom? (Szeretnék reális képet adni a pszichológusnak ezért kérdem)
dec. 11. 19:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az őszinteség nem feltétlen jár negatívummal. Nem kell mindenkivel őszintének lenned. Senki sem az, még az sem aki nem pszichopata. Ha van egy-két ember, akivel bizalmasabb a kapcsolatod, kezdheted rajtuk kicsiben. Ez nem azt jelenti, hogy legyél teljesen önmagad, hanem azt, hogy ne legyél, aki nem vagy. Van különbség. Felesleges megjátszanod, hogy egy emberszerető, emocionális alkat vagy, ha ettől messzebb nem is állhatnál. Csak szimplán kihagyod a számodra kellemetlen részeket, úgymond "megszűröd az igazságot".

De nyilván semmi sem kötelező. A maszk nyújthat egyfajta komfortot adott esetben. De ha teherré válik, akkor jól esik néha levetkőzni.


A helyedben megpróbálnám kikerülni a diagnózist. Antiszociális személyiségzavart hagyományos gyógyszeres módon nem kezelnek, csak nagyon speckó viselkedésterápiával (ami 50-50 hogy kinél működik véleményem szerint), és ettől nem lesz jobb neked. Munkahelyeken jobb helyeken köteles vagy kiteríteni a papírjaid a különféle mentális betegségekről, mint "veszélyeztető tényezők". És mondanom se kell, hogy társadalmunkban a személyiségzavarokat hatalmas stigma övezi. Szóval szociálisan titkolhatod, de ha van diagnózisod, hivatalosan baszhatod az egészet. Ráadásul ha kellően edukálod magad és elérsz egy bizonyos öntudatosságot ezzel kapcsolatban, szerintem az még többet is segít.


A második kérdésedre: A pszichológus nem mondhat semmit, még ha tudja is, hogy átvered. A pszichológus egyik alapelve, hogy csak azzal dolgozhat, amit a páciens "hoz". Tehát ha pl. depresszió miatt mentél el és ezzel szeretnél segítséget, nem faggathat a lehetséges személyiségzavaraidról. Ugyanígy ezzel. Mégha látta is, hogy hazudsz, nem szembesíthetett vele, mert nem ez a munkája. A pszichiáterrel viszont más a helyzet. Ő lényegében a "megmondóember" aki azzal is tud diagnosztizálni amivel nagyon nem szeretnéd. Szóval ha elnézte az átverést, az szimplán szakmaiatlan részéről.


Utolsó kérdésedre: Szerintem a szeretet szubjektív. Van olyan ember aki több szeretetet képes adni, van aki kevesebbet. És minden ember szeretete másmilyen. De nem hiszem, hogy ez szeretet lenne, amit leírtál. Inkább szimpla ideiglenes érdeklődés. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennél rá képes. A pszichopaták sok esetben "racionálisan" szeretnek. Ez inkább egy megértésen és kölcsönös előnyön alapuló szeretet, mintsem érzelmeken. Gyakran birtokló és obszesszív, de szerintem ezen is lehet dolgozni önfejlesztéssel és kellő tudás felhalmozásával.


Remélem tudtam segíteni!

Ha van még kérdésed, nyugodtan keress meg privátban. :)

dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"... hátha valaki okosabb..."- innentől kizárt dolog, hogy a fenti személyiségzavarral rendelkezel. Kezded újra? :)
dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Privátban leírom neked, hogy miért NEM vagy pszichopata. Itt nem.

Nagyon sokan hiszik/hitték azt magukról itt a gyakori kérdések.hu oldalon, aztán a szorongásuk még a kérdésükből is sugárzott. A wannabe pszichopata jelző sokkal inkább illik rád.

dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Gondolom most suliban vagy, ezért nem érsz rá, de majd ezt olvasd el, mert te minden vagy, csak pszichopata nem, és a többi válaszoló sem ért a témához, ha bekajálja a kérdező "diagnózisát".

dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

A wannabe (kiejtése: vanabí) szó szerinti jelentése önjelölt, amit arra az emberre szoktak gúnyosan mondani, aki elszántan törekszik olyanná válni, amilyen nem tud lenni.



Forrás: [link]

dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!