Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax Escitil?...

Xanax Escitil?...

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6. hete szedem az Escitil nevű antidepresszánst. Első héten 5 mg, második héttől 10 mg. Azóta jelentősen elkezdett fájni a fejem, és másfél hete éjszakánként iszonyatosan izzadok. Sose izzadtam ennyire. Emellett szedek Xanaxot és azt érzem, hogy kezdek függő lenni... Eleinte elég volt a 0.25 fele, reggel és este, de a héten azt érzem, hogy már 0.75 kell.

Tegnap felhívtam egy helyettesítő orvost, aki azt mondta, szedjek újra 5 mg-ot az Escitilből és figyeljük meg, jobb lesz-e. De a Xanaxot szerinte szedjem tovább...

Viszont ma reggel gondolkodva, nem lehet, hogy a Xanaxtól izzadok ennyire?

Az orvos szerotonin túltengésre hivatkozott, azért izzadok ennyire éjjel.

Járt már valaki így?

Nem annyira örülök, hogy Xanaxot kell szednem.

Ha működne az antidepresszáns, már rég el tudtam volna hagyni a Xanaxot, nem?

Szorongásos depresszió egyébként a diagnózisom.


dec. 22. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Most ez a divat? Akinek nincs divatos nevu mentalis betegsege, az senki? Kezd el futni, emberek koze jarni, normalis eletet elni es minden gyogyszer elhagyhato.
dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
Ezt ki mondta, hogy így emelgesd a Xanaxot? Antidepresszáns mellé valóban szoktak írni benzót, de úgy kell szedni, ahogy az orvos felírta. Az első hetekben normális, hogy szenvedősebb minden, mert pár hét kell, amíg az antidepresszáns hatása beáll. A Xanax elhagyása pedig mindenképpen elvonási tünetekkel fog járni, nem ugyanolyan érzés, mint az antidepresszáns hatása, mert tök máshogy, más receptorokra hatnak. Ha szükséges, akkor ír új antidepresszánst az orvos, ilyenkor a több hét elölről indul.
dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# köszi a választ. Igazából már az eleje óta azt mondták hogy 3x0.25 mg-ot szedjek Xanaxbol nyugodtan, de nem szedtem.

Most viszont sokszor érzem a szükségét. De sose megyek 0.75-ig amúgy.

Csak azt nem tudom, hogy 6 hét után ez mennyire normális, hogy így izzadok és fáj a fejem?

Gondolom nem véletlenül mondta a helyettesítő orvos a csökkentést, de akkor az 5m Escitilnek is van értelme?


1# Novemberben a kanapén kívül nem tudtam sehova se menni, azóta dolgozom,emberek közé járok és próbálok élni. Sajnos nem csak úgy megy, ahogy te azt leírod.

dec. 22. 13:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!