Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előre félek, hogy a rossz...

Előre félek, hogy a rossz gondolatok karácsonykor nagyon erős, maradandó kárt fognak bennem tenni. Megelőzni?

Figyelt kérdés

Helyzetjelentés: Egyedül fogok karacsonyozni, júliusban lettem "kitagadva" drága családom által. 19 évesen élek egyedül 120 km-rel arrébb a szülővárosomtól. Édesanyám skizofrén, édesapám meg valahol csavarog. Egy testvérem van, aki számításba jöhetne, mert a másik kettő nem kivánnak ezzel a családdal tartani a kapcsolatot. Jogosan. Az a testvér sajnos olyan is, gyűlöl, tönkretette az életem, rengeteg fizikai és szellemi bántalmazást adott.

Mivel katasztrófális gyerekkorom volt, és ha visszagondolok egyes jelenteire vagy a büszkeség(11-12 éves en még mielőtt 6, voltam), vagy az öngyilkosság (köztes idő, és a 12+) gondolata kap el.

Én nekem iszonyatosan fájdalmas lesz ez a tudat, hogy most karácsony van, de nem is a karácsony mert nem érdekel. Hanem ilyenkor előjön anyukám hiánya, a bántalmazások, amelyek azt sugallják, hogy megkell ölni magam, ez az élet egy veszett ügy, ezek követni fognak a sírig.


Magamról: okos, intelligens embernek tartanak. Én egy visszahúzodó, félénk egyben indulatos ember vagyok. 2021 óta vannak öngyilkosság gondolataim, depresszióval. Nincsenek barátaim, magányos vagyok, ami azt illeti, voltak próbálkozások, de velem a kutya sem akar barátkozni mert rossz béna nemszerethető ember vagyok. Frissen már 3. Barátom is éppen magamra hagy rövid idő után, és éppen emiatt is rengeteget sérültem, amiatt is rengeteget sérültem amik eddig voltak, az iskolában bántottak, neten bántottak. Őszintén én nem az a fajta vagyok, akit úgy bánthatnak, általában megvédem magam, de akkoris fáj, mert általában pont azok teszik, akikkel jóba voltam.

Én mindig többet adtam de semmit sem kaptam vissza, akár csak az életben. Ezért akarok öngyilkos lenni, ez már veszett ügy, nincs kiút



dec. 23. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem annyira tragikus a helyzeted, csak te csinálsz belőle tragikumot. Az élet körülötted olyan, amilyenné te magad teszed. Minél többet agyalsz és kínzod magad, annál mélyebbre húzod saját magadat. Ha nem veszed észre magad körül a klassz dolgokat, a jó cselekedeteket, a kedvességet, akkor nem is tudsz kapaszkodni beléjük. Keresd tudatosan ezeket a pillanatokat, nem nehéz. A sz@rságokat nem felnagyítani kell és nem rágódni rajta, hanem együtt kell élni vele, mert hát megtörténtek, nem tudod őket lerakni. Ott vannak a tudatodban. És ott is kell maradniuk, nem kell elfelejteni mert ezek tesznek erőssé.

A karácsony meg... a karácsony az csak egy fenyőünnep az ősi pogányoktól. A gyermekkori énünk adja neki azt a fűszerezést az emlékeinkkel. Amit szintén el kell rakni az agyunk fiókjába a többi sz@rság közé. Könnyebb, ha úgy fogod fel, hogy nem díszítesz fát, nem csinálsz semmi egyebet, mint egy lazulós esős hétvégén.

dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy vagy?
dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!