Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan hívták rám a mentőket...

Jogosan hívták rám a mentőket és vitettek be a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Nagyon összevesztem egy barátommal, régóta tart a konfliktus. Nagyon nem szeretném elveszíteni. Nyomasztottam a “bűneivel”, hátha megbánja, de letiltott mindenhonnan. Na itt nálam elszakadt a cérna, mert ettől rettegtem a legjobban, hogy megszakad a kapcsolat. Érzelmi zsarolás miatt küldtem neki egy emailt (ott ugye nem tudott letiltani) egy kézzel írt lapot becsatolva, amin az szerepel végrendelet gyanánt, hogy az összes vagyonom rá hagyom. De nem volt búcsúüzenet, sem öngyilkossági figyelmeztetés, felhívás. Fél nap elteltével rám hívta a mentőket ez alapján az egyik címemre, mondván, hogy öngyilkos akarok lenni (természetesen nem oldott fel sehol és nem próbálta meg felvenni velem a kapcsolatot). A mentő és a rendőrség nem talált ott, de elértek a főbérlőn keresztül. Neki megmondtam, hol vagyok, majd adott egy telefonszámot, ami egy rendőré volt. Neki elmondtam, hogy mi a helyzet, hol tartózkodok és hogy miért alakulhatott ki a helyzet. Tagadtam, hogy szuicid lennék és visszautasítottam a mentőt. Azt hittem, hogy ügy lezárva, erre látom, hogy megjelent egy mentő a házam előtt. Kimentem, mondtam, hogy sejtem, miről van szó, de nincs itt semmi teendő. Rendőr is jött, neki is elmondtam ugyanezt. A mentő aztán nem is akart bevinni, próbáltak egyezkedni a központtal, végül muszáj volt nekik, mert a központ hajthatatlan volt. Bevittek a kórházba, azt mondták, hogy kapok egy papírt és mehetek. Persze ez sem volt ilyen egyszerű, miután felvették az adataimat és elmondtam a sztorit, leültettek várakozni a sok szenvedő ember közé. Úgy volt, hogy be kell mennem az ügyeletes sürgősségis orvoshoz és adja is a papírt. Megint el kellett mondanom a sztorit, de ő is azzal jött, hogy le van írva, hogy szuicid, hajajj, felküld a pszichiátriára, de lehet nem is néz rám az ügyeletes orvos azonnal, addig befektetnek, stb. Hát mondom ez nagyszerű, nem is csináltam semmit, rám mondták, hogy szuicid vagyok, rám hívtak mindenkit két helyre is, befogtak, mint egy kutyát, majd be akarnak zárni a pszichiátriára. Felhívták a figyelmemet, hogyha esetleg nem lennék együttműködő, a rendőrök elfognának és bilincsben vinnének el, mert “le van írva, hogy szuicid”. Végül jött egy gorilla, felvitt a pszichiátriára, ahol volt egy ügyeletes orvos. A szobában több gorilla, mögöttem csattant a nagyon vastag ajtó, amit kulcsra zártak és ott feszítettek mögöttem. Neki megint el kellett mondanom mindent, válaszolni mindenféle kérdésre és ha nem lennének kiemelkedően jó kommunikációs képességeim, nem teljesítenék extrán jól nyomás alatt, és ha fogyasztottam volna alkoholt vagy gyógyszert vagy kábítószert, bezártak volna a pszichiátriára. Végül kidumáltam magam, visszavittek, megint be kellett mennem a sürgősségishez, aki cammogva konstatálta, hogy nem zártak be, vártam egy órát a papírra és szabadultam hajnalok hajnalán. Tényleg így működik, hogy bemondásra kiszáll mindenki, a rendőr, akivel beszélsz, hiába nyugtázza az elmondottakat, az ellenkezőjét csinálja és rám hív a másik helyre is mindent (akkor miért kérdezi), majd jönnek és mint egy sintér a veszett kutyát begyűjtenek és zárnának be a pszichiátriára, ha nem dumálod ki magad órákon keresztül? Így működik ez? Jogos ez? Most ha felhívom a 112-t mondva, hogy xy szuicid, mennek és begyűjtik? Közben meg ha valaki haldoklik, fene se tudja, mikor jön ki a mentő? Vagy bűncselekmény esetén a rendőr? Vagy ha eltűnik valakid, bejelented, és 2 nap utàn kezdenek el nyomozni, mondván azt csinál amit akar? Addigra pedig ha komoly, màr rég késő. Itt meg telefonálsz egyet és akár egy ellenlábasodat bármikor pszichiátriára juttathatsz? Akár egy névtelen bejelentés alapján?Főleg ha óhatatlanul is fogyasztott alkoholt egy este vagy nincsenek olyan kommunikációs képességei, mint nekem? Így működik ez? Jogosan jártak el? Történt már valakivel hasonló?

dec. 28. 15:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%

Attól mert szuicid hajlamod nincs, még pszichiátriai problémád van, mégha ezt nehezedre is esik elismerni.


Nem tudom hány éves vagy, de akit mindenhonnan letiltanak és ennek ellenére zaklatja a másikat, mellé pedig végrendeleteket küldözget, az beteg, kezelésre szorul.

dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
99%
Akkor most nézd meg magad külső szemmel, mit gondolhatott az exed, ha végrendeletre teszek utalást.
dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj de megérdemelted. Így szórakozz másokkal.
dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Azt tette, amit kellett. Nem engedett az érzelmi zsarolásnak (nem oldott fel, nem ekresett), hanem hívta a mentőt. (nyilván nem ez volt az első hasonló eseted).


A pszichiátriáról viszont kár volt hazajönnöd. Rád férne egy kezelés, mert nem vagy normálsi.

dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%
Jogosan. Köszönd magadnak és az érzelmi zsarolásodnak. Ráutaló magatartást tanúsítottál a végrendelettel. Innentől nincs min háborognod. Ha más is megteszi ugyanezt, akkor igen, te is tehetsz bejelentést, és köteles is vagy. Az exed is a kötelességét teljesítette.
dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mikor visszanyal a fagyi...ezt mind-mind magadnak köszönheted.
dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel hívjam rá rá is, hadd élje át ő is? Vagy bárkire, akinek rosszat akarok? Ha már így működik…

Ha tényleg aggódott volna, feloldott volna és megkérdezi, hogy vagyok, mit tervezek. Vagy ha nem akar velem beszélni, közös baráton keresztül érdeklődik. Mivel ezeket meg sem próbálta, pusztán rosszindulatú cselekedet volt.

dec. 28. 15:48
 8/36 anonim ***** válasza:
98%
De te okot adtál arra, hogy rád hívja a mentőt.
dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt megérdemelted és igenis pszichiátriai segítségre szorulsz. Az exedről meg szállj le, amíg nem kér ellened távolságtartásit.


Másrészt van ilyen, amit te mondasz, de ok nélkül NEM visznek be, úgyhogy te valószínűleg szolgáltattál okot, hiába nem látod.


Az egyik ismerősömet utálja a párja anyja, ezért kitalálta a nő, hogy ráhívja a mentőket/rendőröket, hogy épp öngyilkos akar lenni. Ugyanúgy otthon ült, csengettek, kiment, elmondták a rendőrök, mi történt, az ismerősöm meg ledöbbent, mondta, hogy eszébe se jutott ilyesmi, menjenek be, nézzenek szét, nem öngyilkosságra készül, hanem Netflixezik meg a macskáját fésüli. Bement a rendőr, körülnézett, a mentősök meg vissza szálltak a kocsiba, rá se néztek az ismerősömre. A rendőr aláíratott vele valami papírt, hogy téves riasztás, majd elmentek.

dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
80%
A bűneivel nyomasztod,érzelmileg zsarolod??És még te írod hogy rosszindulatú cselekedet volt??Tudod mi kéne neked??Egy baxott nagy verés hogy helyrejöjjön az agyad.
dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!