Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan hívták rám a mentőket...

Jogosan hívták rám a mentőket és vitettek be a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Nagyon összevesztem egy barátommal, régóta tart a konfliktus. Nagyon nem szeretném elveszíteni. Nyomasztottam a “bűneivel”, hátha megbánja, de letiltott mindenhonnan. Na itt nálam elszakadt a cérna, mert ettől rettegtem a legjobban, hogy megszakad a kapcsolat. Érzelmi zsarolás miatt küldtem neki egy emailt (ott ugye nem tudott letiltani) egy kézzel írt lapot becsatolva, amin az szerepel végrendelet gyanánt, hogy az összes vagyonom rá hagyom. De nem volt búcsúüzenet, sem öngyilkossági figyelmeztetés, felhívás. Fél nap elteltével rám hívta a mentőket ez alapján az egyik címemre, mondván, hogy öngyilkos akarok lenni (természetesen nem oldott fel sehol és nem próbálta meg felvenni velem a kapcsolatot). A mentő és a rendőrség nem talált ott, de elértek a főbérlőn keresztül. Neki megmondtam, hol vagyok, majd adott egy telefonszámot, ami egy rendőré volt. Neki elmondtam, hogy mi a helyzet, hol tartózkodok és hogy miért alakulhatott ki a helyzet. Tagadtam, hogy szuicid lennék és visszautasítottam a mentőt. Azt hittem, hogy ügy lezárva, erre látom, hogy megjelent egy mentő a házam előtt. Kimentem, mondtam, hogy sejtem, miről van szó, de nincs itt semmi teendő. Rendőr is jött, neki is elmondtam ugyanezt. A mentő aztán nem is akart bevinni, próbáltak egyezkedni a központtal, végül muszáj volt nekik, mert a központ hajthatatlan volt. Bevittek a kórházba, azt mondták, hogy kapok egy papírt és mehetek. Persze ez sem volt ilyen egyszerű, miután felvették az adataimat és elmondtam a sztorit, leültettek várakozni a sok szenvedő ember közé. Úgy volt, hogy be kell mennem az ügyeletes sürgősségis orvoshoz és adja is a papírt. Megint el kellett mondanom a sztorit, de ő is azzal jött, hogy le van írva, hogy szuicid, hajajj, felküld a pszichiátriára, de lehet nem is néz rám az ügyeletes orvos azonnal, addig befektetnek, stb. Hát mondom ez nagyszerű, nem is csináltam semmit, rám mondták, hogy szuicid vagyok, rám hívtak mindenkit két helyre is, befogtak, mint egy kutyát, majd be akarnak zárni a pszichiátriára. Felhívták a figyelmemet, hogyha esetleg nem lennék együttműködő, a rendőrök elfognának és bilincsben vinnének el, mert “le van írva, hogy szuicid”. Végül jött egy gorilla, felvitt a pszichiátriára, ahol volt egy ügyeletes orvos. A szobában több gorilla, mögöttem csattant a nagyon vastag ajtó, amit kulcsra zártak és ott feszítettek mögöttem. Neki megint el kellett mondanom mindent, válaszolni mindenféle kérdésre és ha nem lennének kiemelkedően jó kommunikációs képességeim, nem teljesítenék extrán jól nyomás alatt, és ha fogyasztottam volna alkoholt vagy gyógyszert vagy kábítószert, bezártak volna a pszichiátriára. Végül kidumáltam magam, visszavittek, megint be kellett mennem a sürgősségishez, aki cammogva konstatálta, hogy nem zártak be, vártam egy órát a papírra és szabadultam hajnalok hajnalán. Tényleg így működik, hogy bemondásra kiszáll mindenki, a rendőr, akivel beszélsz, hiába nyugtázza az elmondottakat, az ellenkezőjét csinálja és rám hív a másik helyre is mindent (akkor miért kérdezi), majd jönnek és mint egy sintér a veszett kutyát begyűjtenek és zárnának be a pszichiátriára, ha nem dumálod ki magad órákon keresztül? Így működik ez? Jogos ez? Most ha felhívom a 112-t mondva, hogy xy szuicid, mennek és begyűjtik? Közben meg ha valaki haldoklik, fene se tudja, mikor jön ki a mentő? Vagy bűncselekmény esetén a rendőr? Vagy ha eltűnik valakid, bejelented, és 2 nap utàn kezdenek el nyomozni, mondván azt csinál amit akar? Addigra pedig ha komoly, màr rég késő. Itt meg telefonálsz egyet és akár egy ellenlábasodat bármikor pszichiátriára juttathatsz? Akár egy névtelen bejelentés alapján?Főleg ha óhatatlanul is fogyasztott alkoholt egy este vagy nincsenek olyan kommunikációs képességei, mint nekem? Így működik ez? Jogosan jártak el? Történt már valakivel hasonló?

dec. 28. 15:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%

7


Kiscsillag, ő nem akar rosszat, éppen ellenkezőleg!


Ezért írtam, hogy bármennyire is fáj elismerned, pszichiátriai kezelésre szorulsz. Ezt a barátod is tudja, pontosan azért hívta rád a mentőket. Ok nélkül nem megy kis sehova a mentő, tehát te nem tudod ráhívni senkire rosszindulatból, ahhoz kell egy ok. Az okot pedig megadtad a végrendelettel. Teljesen mindegy, hogy komolyan gondoltad-e vagy csak vicc volt, mert ha komolyan gondoltad az is mentális betegségre utal, ha pedig ilyenekkel viccelődsz az meg pláne.

dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

Valóban jó kommunikációs készsége is vannak, szépen megfogalmaztad a sztorit, de ahogy a többiek is leírták, szakemberre van szükséged, mert senkit értsd senkit nem zsarolhatunk öngyilkossággal, lehet, hogy te ezt szórakoztatónak gondoltad de más komolyan vette és komolyan is kell.

Legjobb ha a saját érdekedben önszántadból kérsz pszichiátriai segítséget.

dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Senki nem látta azt a levelet a “letartóztatók” közül, nyilván a rendőrök és az orvosok elől is eltitkoltam. Azt mondtam, hogy eltűnő üzenetekből érhetett félre valamit. Úgyhogy nem kell hozzá bizonyított ok. Ezek szerint csak egy telefon és vonulnak is, akár életre szóló traumát okozva az érintettnek. Míg amikor ellopták a cuccaimat és fizetni próbáltak a kártyáimmal (két bűncselekmény - lopás és bankkártyával való visszaélés), szart rám a rendőrség, a haldokló nagyanyámhoz pedig alig akartak kijönni a mentők. Bezzeg bemondásra…
dec. 28. 15:57
 14/36 anonim ***** válasza:
97%

"Akkor ennyi erővel hívjam rá rá is, hadd élje át ő is? Vagy bárkire, akinek rosszat akarok? Ha már így működik…"

Ő vagy más tanúsított ráutaló magatartást? Ha nem, akkor hiába próbálkozol. Ezt a gödröt magadnak ástad meg.

Tartsd észben, hogy onnantól, hogy tudomásod van arról, hogy valaki öngyilkosságra készül, köteles vagy azt bejelenteni, nem asszisztálhatsz ahhoz, hogy más öngyilkos legyen, még passzív módon sem. Ezen nincs mit ragozni.


"Mivel ezeket meg sem próbálta, pusztán rosszindulatú cselekedet volt."

Igen, és? Visszanyalt a fagyi. Ahogy más is leírta, ez már valószínűleg sokadik eset volt, tisztában volt azzal, hogy nem leszel öngyilkos, de megmutatta, hogy mire számíts innentől, ha mégis ezzel próbálod nyomasztani.

dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
70%
Egy végrendelet miatt nem visz el a mentő. Vagy kamu az egész, vagy elhallgatsz fontos részleteket.
dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem látta azt a levelet a “letartóztatók” közül, nyilván a rendőrök és az orvosok elől is eltitkoltam."

Ebben miért vagy biztos? És attól még beszámolhatott róla, és azzal együtt vállalta azt is, hogy be tudja mutatni a levelet.

dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Azt pedig hangsúlyozom, hogyha valaki jót akar, meg “kötelességből cselekszik”, szerintem először megpróbálja felvenni vele a kapcsolatot, majd valaki máson keresztül és ha tényleg aggódik, jöhet a mentő, ezt aláírom.
dec. 28. 16:00
 18/36 anonim ***** válasza:
86%

Gorilla? Sőt, gorillák? Jártál te már pszichiátrián? Ne filmek alapján gyakorizz :D

Jó, ha egynél több nővér van az osztályon ügyeleti időben. Gorillánk meg nincs, max egy beteghordónk :D

dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
97%

17


Fogd már fel, hogy nem lehet mindenkit érzelmileg zsarolni. Neked ez lett volna a célod, nem jött össze, törődj bele.


A Föld nem a te kényed-kedved szerint forog. A te véleményed az amit leírtál, minden jogod meg van hozzá, de nem a te véleményed szerint/alapján élik az emberek a saját életüket. Ha valaki nem kíváncsi rád, azt fogadd el. Nem vette fel veled a kapcsolatot, mert rosszul van tőled, amit egyébként lassan már meg is értek.

dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
98%

"Ha tényleg aggódott volna, feloldott volna és megkérdezi, hogy vagyok, mit tervezek"



Nem. Ez csak a te jatszmad. Öngyilkossággal fenyegetőzol, hogy a másik foglalkozzon veled.

Semmi értelme ennek. Meg vagy százszor eljátszanad.

Jól tette, hogy a mentőket hívta és nem téged.

dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!