Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami betegség, vagy csak...

Ez valami betegség, vagy csak stressz?

Figyelt kérdés
mostanába kicsit romlottak a jegyeim, 5 os tanulo vagyok egyebkent de mostanaba szar jegyeket kapok, (3-4) eddig becsuszott egy ketto akkor rohogtem rajta, hogy mind1 az majd kijavitom, de mostanaba teljesen kiakadok tole, szinte elsirom magam, volt mar oran is ilyen egyszer, aztan megegyszer megtortent de akkor megtudtam valamennyire nyugtatni magam, de van mikor csak nezek magam ele es gondolkozok. kineztem egy jo iskolat bpn de a szuleim azt akarjak hogy a varosban maradjak amit en semmikepp se szeretnek, allandoan azon stresszelek hogy felvennenek e oda vagy sem, es mar egy normal iskolai nap elott is gyomoridegem van, sokszor nembirok elaludni, viszont reggel felkelni se, egesz nap hulla vagyok es a pulzusom az egekben (130-200), otthon delutan/este meg atlagosan 70-90 szoval van kulombseg, viszont nem tudom mi okozza. emellett mar szinte semmi sem erdekel ami eddig orommel toltott el.

dec. 29. 05:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meditálj! Sikeres emberként gondolkodj, ne sikertelenként.
dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne beszélned az iskolapszichológussal, hogy jobban megértsétek, mi lehet a háttérben. Valószínűleg csak a stressz okozza ezeket a tüneteket, de egy konzultáció segíthet tisztázni a helyzetet.
dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne sírjál, hanem gyakorold a helyesírást, a nyelvhelyességet, ha gondolod, segítek, mert a szöveged is tele van helyesírási, nyelvhelyességi hibával.
dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jo nagy g*** vagy 3 mas
dec. 30. 18:06
 5/11 Senior Séf ***** válasza:
Stressz. A stressz hatására a mellékvese kortizolt termel, a kortizol viszont antagonistája a melatoninnak, ezért nem tudsz aludni. Emiatt felborult a cirkadián ritmusod, ami viszont újabb stresszforrás. Ha álmos és fáradt vagy, eszeveszettül kívánod az édes dolgokat, amitől behintázik a vércukrod, ami megint csak stresszfaktor. Tovább is van, mondjam még?
dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 os, koszonom a valaszt <3, ha van idod es tenyleg van tovabb akkor megkoszonom ha leirod
dec. 30. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik tárgyból kapod az 1-eseket, de én a helyesírásodra is 1-est, legfeljebb 2-est adnék. Biztos azért adnak rossz jegyet neked, hogy felébresszenek, mert látják, hogy több van benned. Nem mostanába, hanem mostanában.

De ha így felmegy a pulzusod, akkor rögtön orvost kellene hívni. Szedjél Valeriana relaxot, napi 2 szemet, egyet reggel, egyet este. Ez egy enyhe nyugtató, legalább addig, amíg megtudod, felvettek-e vagy sem.

dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem javaslom a bp-i iskolát, sok nagy, híres ember tanult vidéken, onnan is tovább lehet tanulni, ha ilyen stresszes vagy, semmiképpen ne menj Pestre.Most már az emberek inkább vidéken képzelik el az életüket.
dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es, nem egyeseket kapok hanem négyeseket, és az hogy itt gyk-n így írok, nem feltétlen jelenti azt, hogy az iskolába nyelvtan órán is így írok le pl egy fogalmazást
dec. 31. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
a 4-es olyan rossz jegy?
jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!