Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kisállat elvesztése...

Depresszió kisállat elvesztése miatt?

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat kérek. Tudom hogy vannak nagyobb problémák a világon de én gyenge vagyok.



Kb egy hónapja hogy elveszítettük a nyulunkat. Kb 9, max 11 éves voltam amikor kaptam, már nem emlékszem pontosan. Első látásra belé szerettem, nagyon a szívemhez nőtt ez a nyúl. Sőt szívünkhöz nőtt, mert anyám és apám is borzasztóan megsiratta.


Mióta nincs velünk,borzasztóan visszaestem a depresszióba. Vagdosom magam, nem bírom a hiányát. Lehet engem szidni, tudom hogy hülyeséget csinálok, ki is akarok belőle jönni.


dec. 29. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az ő hiánya csupán ideiglenes. Sajnos lejárt a földön eltöltendő ideje, de most hazatért a Mennyországba. Ha a te időd is lejár, ott fogsz vele találkozni. Úgyhogy csak egy ideig nem láthatod, de utána újból együtt lesztek.
dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarunk téged szidni. Ha normálisak a szüleid, és még nem vagy 18, kérd meg, hogy vigyenek pszichológushoz. Az iskolapszichológushoz is bemehetsz. Nem a nyuszi elvesztése az ok, az csak felélesztette az amúgy is meglévő bajaidat.
dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki pszichológustól segítséget kérni, nem csak a testi, de a lelki egészség is nagyon fontos. Szóval csatlakozom 2-eshez, próbáld felvenni a kapcsolatot az iskolapszichológussal, már ha még sulis vagy. Ha a szüleidnek van rá pénze, akkor magánpszichológussal, ha egyik sem adott, akkor TB-alapon kaphatsz pszichológiai, szükség esetén pszichiátriai segítséget.
dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!járok pszichológushoz 4.-én megyek a kövi alkalomra. A vagdosást pedig eldöntöttem hogy nem csinálom soha többet.
dec. 29. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus tudja, hogy vagdosod magad?
dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös igen.
dec. 29. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Értelmes ember ezt az élet során óhatatlanul bekövetkező különböző veszteségek, kudarcok elviselésének tanulási folyamatába illeszti be.Nem csinál a bolhából elefántot, képes rangsorolni a fontosságokat és előre néz, nem hátra.
dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. Értelmes ember nem egy robot, vannak érzelmei. Értelmes ember elfogadja ha valakinek nehezebb és nem szólja le az érzelmei miatt.
dec. 29. 15:46
 9/11 anonim válasza:

Értelmes ember nem emberkedik egy szinte gyerekkel. (7)


Sajnálom, tudom, hogy egy háziállat sokszor családtagnak számít. A pszichológus segít feldolgozni, ez a szakmája. Ne vagdosd magad, semmi értelme.

dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
10-es tudom ,le is fogok a vagdosásról szokni.
dec. 29. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!