Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek depresszió tünetei?

Ezek lehetnek depresszió tünetei?

Figyelt kérdés

Üdv! Nem akarok mélyen belemenni a dolgokba, hogy egy óráig olvassa az aki ráakad a kérdésre, a lényeget írom. Most már legalább 2-3 hete elég furcsán érzem magam. Először testi tünetek jöttek, nagyon merev lett a nyakam, legalább másfél hétig nem tudtam hogy ülni, vagy tartani mert fájt. Feszült is voltam, 3 napig a mellkasom szúrkált de aztán elmúlt. Furcsán is alszom, nem alszom keveset, de van,hogy felébredek kora reggel. Egész nap fáradt vagyok, mintha húzna a föld, szédelgek, de nem konkrétan szédülés inkább mintha levegő lenne a fejemben. Nem merek társaságba menni, a gondolattól is szorongok. Néha görcsölget az alhasam (max csak 2 hét múlva kéne megjönnie). Általánosan nyomott vagyok, nem jó a közérzetem, vannak felvidultabb percek, de aztán megint sírni lenne kedvem a semmiből, nagyon egyedül érzem magam. Történt az életemben pár dolog az utóbbi időben, ami megmagyarázná, hogy ide jutottam mentálisan, de nem tudom biztosan, hogy mi van. A pszichológusom nyugdíjba megy hamarosan, ez az ami jelenleg leginkább megvisel, hogy elveszítem. Nincs egy igazán támogató kapcsolatom sem, nem tudom senkinek elmagyarázni amin keresztül megyek. Szóval nem tudom kezdek-e depressziós lenni, vagy mik ezek a furcsa tünetek. Könnyebben is szorongok most dolgokon, amiken máskor lehet, hogy egyáltalán nem, de nagyon feszültnek érzem magam helyzetekben, vagy ha emberekkel kell most beszélnem. Valakinek hasonló élmény?

28/N



dec. 30. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Viszonylag sok dologban a tüneteimre ismertem (szorongásos-depresszív zavar és bipoláris a diagnózisaim), de én nyilván nem vagyok szakorvos. 2-3 hét után szerintem még korai lenne kijelenteni, nem is elég a diagnosztikai kritériumhoz. Lehet, hogy ez egy stresszes, levert időszak, és így jön ki rajtad, de nem szeretném bagatelizálni a problémáid. Ha még lesz alkalmad beszélni a pszichológusoddal, akkor szerintem élj vele.
dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnálom, hogy neked is van ilyen problémád!

Igen, én sem akartam még rávágni, de az is tény, hogyha nem szigorúan csak a mostani jeleket figyelem, akkor már pár hónapot is mondhatok az önsajnálatnak. Szóval egy ideje húzódnak a gondjaim.

Lesz még 1-2 alkalmam vele beszélni, de nem tudom van-e értelme a végén bedobni ezeket...nem sokat tudnánk kezdeni. inkább arról akartam vele beszélni, hogy megvisel, hogy elveszítem és nem tudom hogyan tudnék máshoz fordulni mindezek után. Te jársz valakihez?

dec. 30. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Köszi én is! :)


Pszichiáterhez 3 havonta, pszichológushoz pedig havonta járok, már ha erre irányult a kérdés. Ennél gyakrabban nekem már sok lenne, de ez nyilván egyénfüggő. :) Érthető, hogy kellemetlen érzéseket kelt benned a pszichológusod visszavonulása, hiszen ez mégiscsak egy bizalmas műfaj, és ijesztőnek tűnhet, hogy valaki újat kell találni, és vajon hány próbálkozás után lesz olyan, akivel újra komfortosan tudod érezni magad. Szóval valóban egy fontos személy. Viszont ebben talán még tudna segíteni. Ajánlhat egy olyasvalakit, aki szerinte "passzolna" hozzád, és ezzel megalapozna egy közvetett bizalmat felé. Lehet, hogy ennek hatására minimalizálódna az egyik, általad jelentősként definiált stresszforrás, ami miatt mostanában így érzed magad, és a többi problémaforráson hatékonyabban és gyorsabban tudnátok elkezdeni dolgozni a másikkal. Nyilván csak tipp, és gondolom ezzel nem mondtam sok újat, de a rendelkezésre álló szűkös infók alapján sajnos hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Wow, hát az én igényeimhez képest te tényleg ritkán jársz. Ez viszont jó hír, ha nincs is szükséged már többre. Ha szeretnéd írj privátban, és akkor én is írhatok még 1-2 pontosabb infót.
dec. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!