Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarnál ki dönti...

Bipoláris zavarnál ki dönti el hogy a „lehangolt“ szakaszban jelentkező öngyilkossági késztetéseket mennyire kell és szabad komolyan venni?

Figyelt kérdés

Most lehet erre mondani hogy „majd elmúlik“ és tényleg elmúlik, na de visszajön egyre gyakrabban.

Ki dönti el hogy ezekre legyinteni kell vagy komolyan venni?

Na és ha „komolyan“ vesszük akkor mi van? A semmin kívül? A doki max felír még 1 gyógyszert az eddigiek mellé oszt ennyi? Mert ebből nem várható semmiféle megoldás.


jan. 1. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.. Bár bipoláris tudtommal nem vagyok, de egyre gyakrabban gondolok az öngyilkosságra, latolgatom, hogy milyen módszerrel tudnám magamnak leginkább elképzelni.. Vagdosás nekem "alap", "hozzászoktam"már úgymond, de legutóbb végigsírtam, mert féltem, hogy mi van ha megölöm magam egyszercsak, mivel az említett esemény előtt egész nap ezen pörgött az agyam, hogy nincs értelme élni és meghalni kéne..

Aztán, van amikor ez elmúlik pár napra, vagy rövid időszakra, olyankor eszembe sem jut. Aztán egyszer megint visszajön, akkor lent vagyok rohadtul egy ideig, és utána megint jó. De én sem tudom, hogy mennyire kell ezeket a gondolatokat, késztetéseket komolyan venni.

jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, végéről lemaradt:

Elvileg, ha úgy érzem, eluralkodik ez rajtam, akkor kórházba kell bemenni, de hát, emiatt csak nem fogok berohanni, hogy kérem, segítsenek, mert félek, hogy megölöm magam.. Mmint, hogy egy félelem, egy gyanú miatt tettlegesen kórházba menni, ez neke mfura.. Tény, ha már megpróbáltam és nem sikerült, vagy magamnál vagyok és tudok segítséget hívni, vagy be tudok menni, az más, mert akkor van hitele a szavamnak, hogy tényleg komolyan gondolom, de így, hogy csak bemegyek, azért hülyét is csinálnék magamból..

jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Elvileg, ha úgy érzem, eluralkodik ez rajtam, akkor kórházba kell bemenni, "


A világon nem létezik az a kórház amely ezzel a dumával fogadna.... nincs, nem létezik ilyen. Úgy elhajtanak hogy ihajj.

Menj ahova akarsz. Majd, ha már felvágtad az ereid és ömlik a vér, na akkor lehet hívni a mentőt.

jan. 1. 16:22
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk, helyi kórházban lehet ilyenkor beszélni pszichiáterrel, ő ír fel gyógyszert. Ez rövidtávú, de megoldás az adott pillanatban.

Hosszabb távon meg egyéni terápia javasolt.

jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"lyenkor beszélni pszichiáterrel, ő ír fel gyógyszert."


értelme semmi mert gyógyszerem most is van 3 féle is, aztán mit ér. semmit.

meg eleve pszichiátriai kezelés alatt állok évek óta és mit ér.

jan. 1. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
A bipoláris a legdurvább mentális betegség. Sokan öngyilkolos lettek. Én évek óta ebbe szenvedek.
jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Gyógyszereket is szedek évek óta de ez egy szenvedés amit nem lehet gyógyítani csak enyhíteni gyógyszerekkel de az rohadt kevés. Nem jól működik az agy. Genetika.elváltozás.
jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Volt egy szlogenünk munkahelyen a kellemetlen szituációkra: "ENGEDD EL!"
jan. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
8as . Csak az nem ilyen egyszerű aki nagyon érzékeny lelkis.
jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez igaz, de akkor is ez a jelszó, akár gyenge vagy, akár nem.
jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!