Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lefogyhatok valahogy?

Lefogyhatok valahogy?

Figyelt kérdés

Parnidot szedek. Paliperidone fél éve(antipszicho) meghíztam 8 kg-t nagyon fusztrál azt vettem észre, hogy nem eszek semmivel se többet és mégis feljött. Próbáltam elhagyni a gyógyszert de egyszerűen képtelen vagyok rá, mert nem bírok aludni. előtte is szedtem olanzapint akkor is híztam vagy 6 kg-t biztos(de akkor kerültem a normál testsúlyba) Valahogy leszeretnék adni legalàbb 5 kg-t. Keveset szoktam futni, 2 hetente, azt lehet felnövelném és mit csináljak még az étrenddel?szinte biztos, hogy ezektől a pszichiátriai szerektől híztam meg,

mert az étrendem az nem nagyon változott 4 év alatt és 13 kg plusz. jó lehet ebédre kicsit többet eszek, de ennyi.

28/F



jan. 1. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kezdj el kondizni, a futást olyan heti 2x csináld minimum és akkor lehet még a mentális egészségednek is jót tesz.

étkezéseddel kapcsolatban pedig annyi hogy figyelj a magas fehérje bevitelre, próbálj minél kevesebb mű kaját enni, vagy amiről tudod hogy egészségtelen

jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Életmód- és étrendváltásra lenne szükség. Első lépésben helyrehozni a cirkadián ritmusodat és az étrendedet. Egyik se egy fáklyásmenet. Komoly elhatározás és kitartás kell.
jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, az alvásnál kezdődik minden. Minden nap legyél eleget a szabadban, hogy elég fényhez jusson a szervezeted lehetőleg már délelőtt, az segíti majd az alvást esténként.
jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tök jó dolgokat kaptam idáig is köszi,

ja heti 1*2* azért elsütök egy hamburgert vagy valami gyors kaját

meg amit eszek általában kenyér kifli vajjal csirkemell sonkával kolbásszal sajttal +zöldség ez reggeli vacsora ebéd az mindig kiadós nassolni nem szoktam néha chipsezek meg minimális csoki

jan. 1. 20:31
 6/14 A kérdező kommentje:
érdekesség hogy amikor 1 hónapot a kórházban voltam akkor lefogytam arra a súlyra, ahogy indultam 4 éve, csak ott mondjuk a vacsora 16:30-kor volt és utána általában nem ettem 8-kor meg alvás hát most a kinti életben ezt nem tudom megvalósítani 7-8 körül vacsorázom
jan. 1. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi miatt nem tudod megvalósítani?
jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
délutáni műszakban dolgozom 1-től 7-ig kb.
jan. 1. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Van ez az ablakosdi módszer, az is megér egy esélyt, hogy 16 órán keresztül ne egyél, aztán 8 órán keresztül ehetsz. És ez bármilyen munkarendhez passzintható... Keress rá, hátha segít.
jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 időszakos böjt
jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!