Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan szedtek Rivotrilt meg...

Sokan szedtek Rivotrilt meg antipszichotikumot egyszerre?

Figyelt kérdés
Le kéne állnom szerintem. Csak nagyok az elvonási tünetek.

jan. 2. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Sosem szednék ilyeneket.


Ha a földön csúszol és a falat kaparod, akkor se nyúlj többé ilyenhez, és bármekkora fájdalmad is van leszokás közben, a végére nézz, és gondol el magadba, hogy megint gyógyszer nélkül fogsz tudni létezni.


21 nap-minden függőség első szabadulási pontja. Utána jön a következő, de az már jóval könnyebb lesz. 21 nap. Ez lebegjen a szemed előtt. Senki és semmi más. Kitartást Neked.

jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
1+ Még egy: sose, bármilyen függőségből is akarj szabadulni: ne du/este kezd, hanem úgy kezd, hogy lefekszel alszol, és onnantól nem nyúlsz semmihez. De ne délután és ne este. Különösen este 6 után ne.
jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csak nem bírok aludni azért nyúlok a gyógyszerhez. meg hát elvileg bipoláris vagyok, voltam már 2x kórházban is nagyon szar volt, attól is félek hogy bevisznek megint
jan. 2. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo, ha nem akarsz megint korhazba ki-be menni, szedd rendesen a gyogyszereidet. Nem tudom milyen mellekhatasa van a kettonek? Mind a kettohoz hozzaszokik a szervezet, csak az egyiktol hizol nagy valoszinuseggel. Bipolar I vagy II? Rapid ciklusu?


1, es 2,


Ne mondjatok mar meg neki mikor szedje be a gyogyszeret, mert "szerinte" le kene allnia es ezert le akar. Meg mi a szar ez a kulonosen 6 utan? miert nem 17:30 utan? 18:14 utan? Istenem...


Ha nem szedsz ilyet, nem szednel ilyet, akkor ne adj tanacsot mas hogyan szedje a diagnozisara.

jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bipolár 1, ha jól tudom

ja, nem kéne kórház megint

rohadt sokat híztam 4 év alatt 13 kg, az elmúlt fél évben meg 7 kg ez is zavar, nagy a baj

jan. 2. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

5


En sem akarok korhazba kerulni, nekem mondjuk nem vagyok manias diagnozisom van (klinikai depresszio). Voltak mar ... "gondok", kriziskor sem hivtam mentot mert a mai egeszsegugyi allapot egy fos, es ugy torodnek veled mint egy rongy sz*rral, a noverek meg foleg. En megmondtam a pszichiateremnek, en nem fogok osztalyra kerulni - vette az adast hogy ez mit jelent, mert megint.. "gondok". Azert nem irom ki mert leszavaznak mert jaj sajnaltatja magat jaj azt hiszi neki van a legnagyobb baja. Szoval mindegy.


Esetleg a dokidat megkerdezheted az aripiprazole-rol, az is antipszichotikum, de nem szokott hizlalni ha jol tudom. A termek neve Abilify. Sajat tapasztalatom szerint ne akarj magadtol vagy barki tanacsatol leszallni rivotrilrol semmikepp. Kerdezd az orvost elotte.


A rivotril egyebkent nem hizlal, es nem hiszem, hogy olyan mennyisegben szeded mint en (es meg en sem tapasztalok komoly mellekhatast; 8mg/nap es 200mg lamotrigine meg 2mg Xanax).


Az antipszicho. a hunyos. Az ilyen "nuklearis bomba" az agysejteknek. Nagyon sok mindent gatolnak, dopamine palyakat, serotonin palyakat, antikolinerg mellekhatasok, lehet sorolni, es ez sajnos nem az a kategoria ahol "extrem ritka", hanem "gyakori" vagy "nagyon gyakori". Megvaltoztatjak a hormonhaztartast nemelyik, az etelek feldolgozasat, metabolizmusat (ettol is hiznak meg akiket erre raknak). Akkor hasznaljak rovid idore vagy folyamatosan, ha nem tudjak mi a problema (pl. amfetamin szarmazek tuladagolas) es az "lekapcsolja" az agyat - megfelelo dozisban.

jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szedem ennyire durvábban, igazából a Rivotrilra szükség esetén írta fel az orvos így az nem rendszeres,

Paliperidone-t szedek antipszichonak, biztos mondani fogom az orvosomnak a hízást,

mert azért nem szeretnék disznó lenni.

jan. 2. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Van olyan antipszichotikum ami nem hízlal, nekem most reagilára cserélték a hízlalót, pszichiáterem azt mondja nem hízlal, de nem biztos h bipolra jó mert pörgethet. Amúgy ha ilyet szedsz van pszichiátered, meg lehet sztem beszélni vele, h növelje az antipszichót rivotril helyett, arra kevésbé szokik rá vki.

És igen, én is szedek reagilát, frontint, és antidepit is egyszerre.

jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem függőség hogy szükséged van az orvosságodra
márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!