Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyerek esetén miből lehet...

Egy gyerek esetén miből lehet sejteni ha pszichopata?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy genetikailag öröklődik.


Hogy viselkedik egy ilyen gyerek a közösségben? (Vagy bárhol.)



jan. 4. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Egoizmus, érzéketlenség, erőszak, más gyerekek gyötrése, agressziója és hisztéria ha nem az történik amit ő akar..


Az egészséges gyermekek mindig önzetlenek, tiszták és jószívűek.

jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

NEM öröklődik, inkább arról van szó, hogy egy pszichopata (antiszociális személységzavarral bíró) ember nem képes a gyermekének pozitív viselkedési mintát bemutatni, jól kapcsolódni.

Gyereknél nem diagnosztizálnak személyiségzavart, mivel még alakulóban van a személyisége. A fejletlen erkölcsi ítélőképesség még a korral jár, bár bizonyos erkölcsi szabályok egészen kicsi korban beépíthetőek. Az empátia fejleszthető. Jellemző lehetne még a szorongás hiánya, korláttalanság a viselkedésben, érzelmek szabályozásának hiánya.

jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam van pár olyan gén ami ha megvan, akkor az illető pszichopata.


Nem mindenkiben aktiválódnak akkor ezek a gének?

jan. 4. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem genetikai. A környezete alakítja a személyiséget. Anyut, aput kell megnézni, milyen érzelmi intelligenciával, életúttal, traumákkal nevelték a gyereket. Válás, alkoholizmus, kommunikáció hiánya. Sok dologtól kialakulhat.
jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Pedig én is úgy tudom hogy pszihopatának születni kell. A szociopata az ami a körülményektől alakul ki.
jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg akik valójában azok, azok pont kifejezetten jól tudják leplezni.
jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorban még nem diagnosztizálnak pszichopátiát, hanem valamilyen viselkedészavart állapítanak meg. A tünetek átfedőek, nagy részük kinőhető vagy valamilyen irányba változnak. Csak felnőttkorra körvonalazódik, hogy az adott tünetek pszichopata személyiséget takarnak -e ami igen, sajnos egy veleszületett személyiség.

Gyanús lehet egy kisgyereknél ha önző és nincs bűntudata, gonosz másokkal, hazudik és az empátia hiánya jellemzi.

Nekem van egy tanítványom, aki most van vizsgálati eljárás alatt, látszólag nincs vele semmi baj, nem játszik a többiekkel, közömbös velük, nem agresszív, együttműködő, de kiderült róla, hogy hidegvérrel állatokat ölt.

jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!