Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus Alapítvány diagnoszti...

Autizmus Alapítvány diagnosztika korai gyerekkor nélkül?

Figyelt kérdés

Egy magasan funkcionáló vagy enyhe aspi/auti felnőtt diagnosztizálása főleg a gyerekkori szakasz alapján végezhető el?

Abban az időszakban a legőszintébbek az auti tünetek?

Mással kevésbé összekeverhetőek. Ez igaz?

Felnőtt korban már átfedést mutat az ASD a személyiségzavarokkal.


Másik kérdés, hogy szülők bevonása nélkül mennyire végezhető el a korai gyerekkor vizsgálata?



jan. 8. 23:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 10 éve még úgy volt, hogy nem kaphat diagnózist, akinek nincs olyan hozzátartozója, akit ki lehet kérdezni az illetőnek a gyerekkoráról... Nem tudom, változott-e azóta.
jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Keress valaki mást a diagnózishoz, mint például pedagógust (legjobb az óvónő), testvért, nagyszülőt, nagynénit, nagybácsit!
jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egy jól maszkoló emberről meg lehet állapítani felnőtt korban?

(ha intelligens is)


41 vagyok, nagyszüleim nem élnek. Más rokon nem ismer annyira. Óvónő esetleg szóba jöhet, de nem fognak emlékezni. Anya ismer a legjobban.

jan. 9. 19:42
 4/20 anonim ***** válasza:

Meg lehet állapítani természetesen, csak hivatalos diagnózist nem adhatnak ki. Legalábbis volt ez a szabály olyan 10 éve, hogy engedtek-e ebből azóta, arról nincs infóm...

Egyébként nem amiatt van, hogy akkor látszik a legjobban, hanem mert diagnosztika kritérium, amit ha nem tudnak igazolni, akkor nem adható diagnózis sem. És sajnos egy nagybácsi, aki hetente lát, vagy testvér, aki maga is gyerek volt akkor, annak a véleményét nem tudják elfogadni, pedagógusét sem, mert annál korábbi tapasztalat is kell. Szülő/akkori gondviselő visszaemlékezése számít kizárólag.

jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha van szülő, de nem tud semmi épkézlábat mondani?

Én most várok az időpontomba az alapítványnál, rengeteg kérdésre választ adna a diagnózis, szerintem rengeteg dologban stimmel rám, gyerekkori dolgoknál is, de a szüleim egyszerűen nem akarják látni. Olyan helyzetek, amikre élénken emlékszek, és kb traumatizált is, hogy a szüleim mennyire ignorálták a viselkedésemet/szükségleteimet, azokat a szüleim egy az egyben tagadják, vagy csak azt mondják, ők nem emlékeznek semmi ilyenre.

Ilyen esetben akkor azért nem is kaphatok diagnózist, mert a szüleim nem akarták/képtelenek voltak látni a jeleket, most meg tagadnak? :(

Totál elkeseredtem...

jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#5: nagyon képzett szakemberek végzik ezeket az interjúkat, és ez egy gyakori reakció a szülők részéről. Ők tudnak "úgy" kérdezni, hogy az jó legyen. ;) Ha egyáltalán elment a szülő, az több, mknt fél siker! Akkor van nagy gáz, ha nem hajlandó elmenni.
jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy mindenképpen kell valaki, aki a gyerekkorról is számot tud adni, de nem kell minden áron a szülőnek lenni. Nem tudom, miért pontozták le, aki azt javasolta, hogy keress fel pl. régi pedagógust, nagyszülőt, testvért, ez teljesen bevett gyakorlat. Nekem is a testvéremet interjúvolták meg a diagnózishoz, de ismerek olyat, akinek tanára segített. A szüleimre én sem számíthattam, sajnos nem ritka az ilyen.
jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es: nem pontozták le szerintem. Ilyen a gyakorikérdések értékelő rendszere. Ha még csak 1-2 zöld pipa érkezett a válaszra, akkor is 48%-ban hasznos értékelést mutat rá.
jan. 10. 22:30
 9/20 A kérdező kommentje:

4-es:


"Egyébként nem amiatt van, hogy akkor látszik a legjobban, hanem mert diagnosztika kritérium"


Valami oka biztosan van, hogy diagnosztikai kritérium!

Nagyon sok helyen olvastam, hogy felnőtt korban nehezen diagnosztizálható egy jól funkcionáló aspergeres.


Remélem eddig nem vezettem félre senkit a szóhasználattal. Végig aspergerre gondoltam (de úgy tudom, hogy ez a definíció már nem használandó, csak az autizmus spektrum zavar, mivel az aspit is beleolvasztották abba és már nem létezik önállóan)

jan. 10. 22:32
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
9: Azért van ez a kritérium, mert az autizmus csakis veleszületett lehet. Ezt kell "igazolni".
jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!