Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus Alapítvány diagnoszti...

Autizmus Alapítvány diagnosztika korai gyerekkor nélkül?

Figyelt kérdés

Egy magasan funkcionáló vagy enyhe aspi/auti felnőtt diagnosztizálása főleg a gyerekkori szakasz alapján végezhető el?

Abban az időszakban a legőszintébbek az auti tünetek?

Mással kevésbé összekeverhetőek. Ez igaz?

Felnőtt korban már átfedést mutat az ASD a személyiségzavarokkal.


Másik kérdés, hogy szülők bevonása nélkül mennyire végezhető el a korai gyerekkor vizsgálata?



jan. 8. 23:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10-es, igaz.


Míg a személyiségzavarok nem veleszületettek.

Jelentős az átfedés a személyiségzavarok és az autizmus között. Szerintem ezért is nehezen diagnosztizálható az autizmus felnőtt korban.

jan. 11. 09:47
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az valami magyar sajátosság lehet, hogy csak olyanokat diagnosztizálnak, aki tud valakit hozni (gondolom, szülőt), aki a gyermekkora tanúja volt. Külföldön biztos máshogy megy, mert különben hogy diagnosztizálták volna a következő személyt?:

[link]

jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es


Lehet 90 éves rokona, aki emlékszik rá.

Vagy annyira egyértelmű nála a helyzet (inkább ez a valószínűbb), hogy gyermekkor nélkül is meg tudták állapítani.


Nem gondolom, hogy magyar sajátosság lenne, ha szakmailag így indokolt.

Tudtam egyeztetni egy diagnosztizáló terapeutával és ezt írta:


"gyermekkori részletes előzmények feltérképezése a legnagyobb különbség a személyiségzavarok és az ASD kivizsgálási folyamata között."

jan. 17. 21:57
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nekem a nagynénim és a nagybátyám segített.
jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"

A korai anamnézis jelentősége


Az ASD diagnosztikájának sarokköve a korai fejlődés ASD-re tipikusnak tartott eltéréseinek feltárása. Ez egyrészt azt jelenti, hogy felnőttkorban csupán a keresztmetszeti tünetek alapján nem lehet ASD-t diagnosztizálni, másrészt a tünetek korai kezdete lényeges támpont a

komorbid zavarok felismeréséhez és elkülönítéséhez is. A legtöbb pszichiátriai komorbiditás (az ASD-ben egyébként gyakori neurodevelopmentális és szorongásos zavarok kivételével) kamaszkorban vagy később kezdődik.

"


[link]

jan. 22. 21:29
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lehet már tudni valamit arról, hogy a szüleid hogy állnak ehhez hozzá, megkérdezted őket? Igazából a legegyszerűbb még mindig az, ha valamelyik szülőd - még ha nyögvenyelősen is - de elmegy veled a vizsgálatra.
jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem tudtam velük beszélni egyelőre és több hónap is lehet ez akár. Puhítani kell őket.


Ha nagyon erős lenne a gyanúm, akkor bátrabban kérném őket.

Így viszont olyan hatást kelthetek, hogy "hipochonder"-kedek.

Azt mondanák, hogy ne "vicceljek", semmi bajom. Szó sem lehet róla.


Eddig két pszichológusnál jártam és eléggé kizárták az ASD lehetőségét.

Én meg ránézek diagnosztizált ASD emberekre és róluk se mondanám meg.

Szóval vívódok.


Azon is gondolkodtam, hogy elmegyek magándiagnosztikára és végigviszem a folyamatot, ameddig lehet és ha nagyon erős az pszichológus gyanúja, akkor bevonom a szüleimet azon a ponton.

De attól tartok (az pszichológus írásbeli visszajelzése alapján), hogy itt a gyerekkor a lényeg és anélkül semmit nem tud mondani a pszichológus / pszicháter.

jan. 23. 19:47
 18/20 anonim ***** válasza:

És akiknél eddig jártál, azok mennyire voltak jártasak a témában? Én a helyedben egy olyanhoz mennék el, akiről tudom, hogy ezzel kapcsolatosan nagyon a toppon van, hogy mondja meg, hogy érdemes-e belevágni a diagnosztikába vagy sem. Biztosan vannak facebookon ilyen témában csoportok, ahol tudnak tanácsot adni, kik lehetnek erre alkalmasak a szakemberek közül.

És amúgy az eddigi 2 ember mit mondott, "mi bajod" van?

jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem volt jártas ASD diagnosztizálásban a két pszichológus.

Kizárták az ASD lehetőségét az összkép és az élettörténet alapján. Ők egyértelműbb jeleket kerestek (szemkontaktus, intellektus, tájékozódási képesség, stb..)

Személyiségzavart mondott mindkettő.


Most olyan magándokinak írtam, aki kifejezetten ASD-t diagnosztizál. De szüksége van a gyerekkorra. Az alapján tudja egyértelműen megkülönböztetni felnőtt korban a személyiségzavart az ASD-től.

jan. 23. 20:42
 20/20 A kérdező kommentje:

Olyan előfordul gyakran, hogy az ASD diagnisztizálás végén az jön ki, hogy nem áll fenn ASD?


Pozitív diagnózisnál a mértékét is megállapítják valamilyen formában?

jan. 25. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!