Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus tényleg...

Egy pszichológus tényleg igazi segítség egy szorongásos gyermeknek?

Figyelt kérdés

Tényleg tud neki hathatós kézzelfogható segítséget nyújtani? Vagy csak beszélget vele és ettől megkönnyebbül a gyerek?


Bocsi de én még sosem jártam pszichológusnal.


jan. 9. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Segíthet, ha a gyerek nem egy kész megoldásra vár, hanem hajlandó a problémák megkeresésére és korrigálására
jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Beszélget csak
jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Beszélget.

Te vagy a gyerek?

jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem feltétlenül.
jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha jó szakember, akkor igen.
jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én az anyja vagyok. Hajlandó mindenre, a pszichológust is ő akarta.
jan. 9. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a gyerek?

A pszichológus első alkalommal elbeszélget veled és a gyerekkel.

Ezután következnek a foglalkozások(ülések).

Hetente,kéthetente kell mennetek.

Ezeken csak a gyerek van bent.

A lányom elmondása szerint rajzoltak,társasoztak,beszélgettek.Veled is fog időnként beszélni,kaptok feladatokat,stb.

Szerintem a gyerek állapotától függ,milyen gyakran kell mennetek.

jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

15 éves.


Köszi.

jan. 9. 19:40
 9/12 Psycho ***** válasza:
100%

#7 jól leírta.

Egyfelől természetesen kell a gyerek közreműködése is. Az jó jel, ha ő is motivált.


Minden pszichológus más és más módszertannal dolgozik. Tény, hogy sok a beszélgetés, de ugyanúgy lehetnek játékos feladatok is. A szorongás egy igen jól kezelhető problematika, a pszichológus sokat segíthet ebben.

Megtaníthat jónéhány olyan trükköt, módszert, amivel a gyerek fel tudja ismerni és le tudja küzdeni a szorongását.


Ez fontos különbség! Nem a pszichológus fogja kidumálni belőle a szorongást, hanem megadja azokat a mankókat, eszközöket, amivel a gyerek ő maga tudja kezelni a problémáját.


Egy szorongásos zavar kezelése normál esetben középtávú folyamat, ami azt jelenti, hogy általában úgy 15-20 ülést igényel. Ez persze csak egy irányszám, a konkrét fejlemények tükrében erősen változhat - ez tehát egy általános, nagyjábóli becslés.

jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát ez nem jó hír, a gyerek szentül hiszi, hogy már az első alkalommal csoda fog történni, már nagyon nagyon várja az elsőt.
jan. 9. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!