Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnak bármit...

A pszichológusnak bármit elmondhatok anélkül hogy abból bajom lehetne?

Figyelt kérdés
Vannak régebbről olyan dolgok amit megbeszélnék vele (nem öltem embert) viszont félek amiatt, hogy a megítélésemen rontana, vagy valahogy kiszivárogna tőle. Tudom hogy van ez a titoktartási dolog, de ez mindenre is kiterjed?

jan. 10. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Voltam pszichiátrián. Évekkel később szédüléses panasz miatt bevitt a mentő. A kórházban olyan személyes dolgokat kérdezett az orvos, amelyeket nyilvánvalóan nem tudhatott. Ennyit a titoktartásról. (A szédülést a fülben történő porcleválás okozta, semmi köze nem volt a magánéletemhez.)
jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért bíznál valakiben, aki nem is orvos?
jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 A sürgősségin minden adathoz hozzáférnek ott nincs titoktartás, mert ha valakinek valami feljegyzett konkrét problémája/gyógyszerérzékenysége van ott meg tudják egyből nézni nem kell infót lekérni a kezelőorvosoktól ha muszáj. De egyébként elhiszem hogy szarul érintett, de sajnos ez egy protokoll.
jan. 10. 19:11
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Az enyém speciel doktorált, szóval az. De sajnos az orvosokban sem lehet feltétlen megbízni.
jan. 10. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez jó kérdés.
jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az már nem titok, amit ketten tudnak.
jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
#4 A doktorálás nem azt jelenti, hogy orvos. Az az orvos, aki orvosi egyetemet végzett. Egy történész is doktorálhat, ő sem lesz orvos. A pszichológus sem.
jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Titoktartási kötelezettsége van, nagykorú esetében szerintm kizárólag akkor szűnik ez meg, ha másokra veszélyt jelentesz vagy el nem évült bűncselekményről tájékoztatod (de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, lusta vagyok most utánanézni).


Bármi ami szerinted kínos, ciki, erkölcstelen, nem morális, szemét, gonosz stbstb. dolog a titoktartás alá esik.


A megítéléseden rontana? Mármint ki általi megítéléseden? Ő általa? Egyrészt hallott ő már mindent is, hidd el, másrészt neki is joga van visszautasítani valaki kezelését ha nem tud együttműködni a pácienssel.


Kiszivárogna? Hova? Kihez? Azt el tudom képzelni, hogy név nélkül megcsámcsognak egymás között néhány zaftosabb esetet, meg van ugye a szupervízió is, vagy pl. a férjének elmondja, mi volt ma a munkájában, de hogy gondolod ezt a kiszivárogtatást? Felhívja a rokonaid, főnököd? Híres emberekről, közéleti szereplőkről szoktak dolgok "kiszivárogni" a sajtóba, nyilvánosságra, nem tudom ezt értelmezni egy átlagember esetében.

jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiszivárogna? Hova? Kihez? Azt el tudom képzelni, hogy név nélkül megcsámcsognak egymás között néhány zaftosabb esetet, meg van ugye a szupervízió is,


A pszichiáter asszisztensre a szemem láttára és a fülem hallatára röhögött egy másik betegen, aki folyamatosan bejárkált a pszichiátriai gondozóban, hogy hahaha na ez se nyaralni megy…

jan. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es: de most őszintén szólva ez engem hol érdekel, hogy a kinn ülő nyomorultnak ez a szórakozása, hogy kiröhögi a beteg embereket? Ugyanúgy röhöghetett volna a belgyógyászaton is. Nem arról van szó, hogy az orvos a recissel a többi beteg füle hallatára beszéli meg, hogy milyen fóbiája van xy-nak, aki az imént távozott. Ez amit te írsz példaként ez nem kiszivárogtatás - még ha etikátlan is - teljesen mást jelent.
jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!