Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evésbe folytom 1 hónapja a...

Evésbe folytom 1 hónapja a bánatom, feljött 6 kiló. Abba szeretném hagyni a zabálást, de nehéz. Mit tegyek? 20/f

Figyelt kérdés
Sajnos mentális beteg vagyok, és egy családi trauma után vagyok, így rengeteget zabálok, hogy szerezzek egy kis örömöt, vagy unalmamból nem tudom, de nagyon szeretem az ízeket. Mivel egy 178 centis 78 kilós srác vagyok jelenleg, ez még nem súlyos, de mivel cukros kajákat eszek, simán lehetek cukros, valamint lehet 2 hónap múlva már 90 kiló leszek...

jan. 10. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:
44%

Szia. Ne haragudj de nagyon aranyos ez a kérdés. Jó hogy felismerted a problémát, de nyugi nem leszel cukros, egyetlen diabétesszel küzdő egyén sem a cukortól lett cukorbeteg, és nem is azért mert az anyukája cukros lett volna.


Most még igazából szerintem formákra hiztál, kezdj el sportolni esetleg hogy egyensúlyozd picit a sok kaját, illetve szabj meg magadnak határokat hogy mi az a mennyiség amit már nem, vagy mi az a kaja amit nem (ez ne legyen nagyon kizáró, pl ne jelentsd ki hogy nincs csoki, nincs cukor, nincs süti, nincs chips, hanem csökkentsd)

jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!