Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfogyott a Lamictal nevű...

Elfogyott a Lamictal nevű gyógyszerem, mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos későn szóltam a dokinak hogy írjon fel, mert elszámoltam a mennyiséget. Már elfogyott és csak jövő héten tud felírni. Hangulatstabilizálónak szedem (bipol-ra), nem epilepsziára, napi 2x100mg-ot. Van itthon régebbről Tegretol (azt szedtem előtte) meg Rivotril. Ezek közül jó lehet valamelyik? Vagy jobb ha kihagyom ezt a pár napot, mint hogy keverjem a gyógyszereket? Melyik a károsabb?

jan. 14. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Tegretolt is bipolra kaptad?
jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 igen
jan. 14. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ja bocs, most olvasom, hogy azt szedtel elotte. Hat a tegretol is jo bipolra, de a lamotriginnek ha jol tudom nagyon mas a mukodese. En inkabb attol tartanek, hogy megvonas eseten mi lesz a lamotriginebol mert az pont a te dozisodban emeli a GABA szintet is az agy egesz teruleten, ami jo - mert azer stabilizal, meg egy ket faktor amit hosszu lenne leirni.


Lejonni es felmenni 2 kulonbozo gyogyszer szereploivel, en nem gyakorikerdesekre biznam a dolgot. Hiaba azt szedted regen. Meg nem tudni kiegeszitettetek azota valamivel. Mar hozzaszokott fiziologiad a lamotrigine-re, igy megjosolhatatlan mi lesz. Haziorvosnak nem tudsz szolni? O latja az anamnesisedet es felirhatja csak nem tamogatottan... Legalabb 1 dobozzal akkor kivalthatsz vagy ha belefer a zsebedbe akkor 2 rendes dobozzal.

jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
A rivotrilt ne hagyd abba ha meg szeded, ezt erosen ajanlanam magamnak, talan rontana a helyzeten megjobban.
jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rivotrilt szedem de gondoltam akkor többet veszek be. Háziorvos úgy tudom csak szakorvosi javaslattal írhat fel gyógyszert. Ez a pár nap végülis csak nem okoz majd problémát. A pszichiáterem mondjuk azt mondta inkább ne hagyjak ki napokat, majd hétvégén megpróbálja elintézni. De úgy látszik nem sikerült. Esetleg a körzeti pszichiátrián tudnak felírni.
jan. 14. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
1%
Lamolepet szedek, ha kihagyom, szédülés, gyengeség jelentkezik, igy a Rivo semmiképp nem jó rá! Ennyit tudok, Tegretolt sosem szedtem. Inkább kérdezd meg a dokit telóm hétfőn. Meg nem értem amúgy őket, nekem ilyenkor felirják a felhőbe...
jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, miért pontozott le ennyi ember?! 😅
jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6 Nekem is azt mondta felirja hetvegeig de nem volt fent. Elerni meg eleg nagy kihivas, foleg hetvegen. De ma megoldodott a helyzet, mar ki is valtottam a gyogyszit. Amugy azt nem ertem miert csak egy havi adagot irnak fel egyszerre, ha van mar egy bevalt gyogyszer kombo? (Foleg hogy nem is talalkozunk minden honapban.) Mindegy majd rakerdezek a penteki konzultacion.
jan. 15. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:
És mennyire vagy jól lelkileg? Nekem felirják 3 hónapra mindig, mert jól vagyok, mondom is mindig neki a konzultációkon. Helyreállt az életem. (Abbahagyni nem merném azért...)
jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!