Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ritalin kiváltása kérdés?

Ritalin kiváltása kérdés?

Figyelt kérdés
Kaptam papírt, hogy kiválthatom a receptet egy megjelölt patikában. Ki is váltottam, kérdeztem, hogy a papírt nem kapom-e vissza. Azt mondta a gyógyszerész, hogy nem, és háromhavonta újat kell kérni az orvostól. Akkor ha egy hónap múlva amikor megint kell kiváltanom Ritalint, akkor fogják tudni, hogy én már odaadtam a papírt? Beviszik valahogy a rendazerbe? Valóban így van? Most kezdem el szedni, egyelőre próbaképp és kíváncsi vagyok hogy működik a recept kiváltása.

jan. 16. 15:38
 1/4 A kérdező kommentje:
*rendszerbe
jan. 16. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez Magyarország, miért kaptál papír receptet?

Ha nem, ki fog tudni segíteni? Nem is írtad le milyen ország.

jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Magyarországról van szó. De ha nem ismered és nem szoktál Ritalint kiváltani, akkor nem tudod, hogy ehhez külön papír kell, mert szigorú szabályozás van rá. Attól még kell recept vagy e-recept minden alkalommal, ez egy külön papír, hogy te jogosult vagy rá.
jan. 16. 15:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Az értesítőt megőrzi a patika és ha legközelebb mész akkor elő tudják keresni. Három hónap után azért kell új, mert három hónap után lejár.


Kettes meg olyan kérdésbe pofázik bele amiről fogalma sincs...

jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!