Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan gyors szívverés...

Állandóan gyors szívverés szorongás miatt?

Figyelt kérdés

Mit tudok ezzel kezdeni, ha órákig, vagy akár egész nap hevesen ver a szívem, akkor is ha csak egyhelyeben ülök.


Egyszerűen nem tudok megnyugodni.


Most jelenleg egy közelgő esemény miatt szorongok nagyon, de félek hogy utána se fog elmúlni ez magától.



jan. 17. 13:41
1 2
 1/11 Waff ***** válasza:
Milyen szapora a szívverésed? Mert ha pl 130-140 vagy felette akkor az pitvarfibrilláció. Kardiológus mihamarabb.
jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj be és mondd el a problémád, vagy felír rögtön valami nyugtatót vagy beutal pszichiátriára és majd ott. Tudom hogy sokan ellenzik meg félnek a gyógyszertől de pánikbetegeknél egyáltalán nem ördögtől való, lassítja a szívműködést ami fontos mert az állandó magas pulzus nagyon megterhelő a szívnek.
jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Psycho ***** válasza:
Azonnal kivizsgálni! Ha a ketyegővel baj van, azt sosem szabad félvállról venni, bármilyen kellemetlen is orvoshoz menni. Az a kisebbik gond, ha a szorongás okozza (természetesen ez nem zárható ki). A nagyobbik probléma az, ha valami betegség miatt van. Ezt pedig Te nem fogod tudni eldönteni, de mégcsak mi sem itt a gyk-n. Erre való a kardiológus. Ha minden rendben van - organikus szinten - akkor lehet menni pszichológushoz.
jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Minimum háziorvos,de inkább kardiológia, ki kell vizsgálni van-e szervi ok, ha az nincs akkor jöhet szóba mentális probléma, életvitel probléma, pánikroham, stb.
jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Waff ***** válasza:
Kardiológushoz beutalóval tud menni, tehát mindenképp előtte háziorvos. Ezerféle kiváltó ok előfordulhat.
jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos csináljon egy EKG-t, menj el hozzá. Az, hogy 140 pulzusod, nem jelent pitvarfibrillációt, ezt el ne hidd.
jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kardiológus, kell hozzá háziorvostól beutaló. Ha ő kizárja a szervi problémát, akkor is ad béta blokkolót, ami leviszi a pulzust, mert nem egészséges ilyen magas pulzussal élni. Ha pedig csak ideiglenesen ilyen, nem állandóan, akkor megfontolandó egy terápia, hogy a szorongást le tudd küzdeni és akkor elmúlhat a magas pulzus.

Nekem is magas amúgy, nincs szervi bajom, de szedek béta blokkolót, ami leviszi normálisra, és nem is szorongok annyira, mint magas pulzussal.

jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen kardiológus éa háziorvos.

És mellette aktívan pszichológus.

jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy a szorongással van a probléma, aminek van egy lelki oka és a problémát kell megoldani, de ez csak egy megérzés.
jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem biztos, hogy a szorongás okozza mert ahogy túllettem ezen az eseményen ami miatt hetek óta aggódtam, egyből érezhetően lelassult a szívverésem.


Nem mondom, hogy full megnyugodtam, de sokkal jobb.


Egyébként orvosnál is előkerült már ez a gyors szívverés egy random vizsgálatkor, de letudta annyival, hogy azért ilyen mert biciklivel jöttem...

jan. 19. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!