Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem lennél borderline—os,...

Ha nem lennél borderline—os, neked is szinte tökéletes életed lenne?

Figyelt kérdés

Egyre többször merült fel bennem, hogy ha ez az átkozott borderline nem keserítene meg (nem tolna elém mérhetetlenül nagy gátlásokat, megengedné, hogy elfogadóbb legyek másokkal, kevesebbet ítélkezzek, ezenkívül nem törné rám az ajtót hétről hétre, hogy"na itt a heti depressziós adagod", több kitartást adna, több bizalmat, nem kérne számon, hogy na így megfeleltem—e másoknak, más esestben csak simán engedné, hogy uralkodjak magamon, vagy békénhagyna, hogy ne érezzem azt, hogy embertársaim terhére vagyok, etc...), akkor mennyi szépet és jót ki tudnék hozni az életből, nemcsak a magam, hanem megannyi felebarátom javára is.

Maga a tünetegyüttes hátterében egy szomorú tény áll: akárhányszor elszánom magam, hogy a fent leírtak szerint a beilleszkedés nehéz feladatába kezdek, pár óra eltelik és már teljesen más lesz a célom, olyan mintha egy számítógépes program lennék, amit egy nagyon rosszszándékú rendszergazda irányít, és csoda, hogy a számítógépnek egyáltalán van öntudata.

Visszatérve, azért az ember beleun ebbe az átkozott körfolyamatba, amiben csak magát okolhatja, de még magát se, akkor kit?

Hiába próbál meg változtatni, hiába ismeri fel, hol ékeskednek a hibái, képtelen kijavítani azokat.

Mostanában még flowba kerülés is egyre nehezebben megy, pedig minden erőmmel azon vagyok.

Most visszatérve a legelejére: mikor a BPD—s szarul van, általában könnyen felismer alapvető emberi hibákat, nemkívánatos viselkedéseket másokban. Szóval egy kigyógyult BPD—s valóban értékes ember lehet, mert ismer mindent, ami rossz önmagában, másokban, kérdőre tudja vonni magát, bármikor orientálódhat a tökéletes felé, a jézusi viselkedés felé. Az emberek többségéhez képest kiegyensúlyozott, békés családja lenne(nagyon sokszor talàlkozok olyan,a közösségben értékesnek titulált emberrel, akivel ha nagy nehezen el tudok beszélgetni, az átlagos emberrel ellentétben fel tudom fedezni még az ő hibáit is. Szóval, ha én nem lennék BPDs, mennyire szeretnének az emberek, milyen jól éreznék magukat mellettem(—ez talán az egyik leggyötrőbb érzés, amit ember átélhet), ezen szoktam töprengeni. Sajnos, ahogy itt a GYIKen olvastam, sokan írták, hogy nekünk nehezített sors jutott, és ebben kell helyt álljunk


Érdekes megjegyezni, hogy néha a bpds érezhet úgy, hogy csupán egy kis ideig, amíg nem kellene magát kínosan éreznie, amíg nem kéne szembenéznie minden rosszal, amíg tett élete során, az is már flow lenne neki.

Egyébként 18 alatti fiú vagyok, mégis sokszor úgy érzem, több kínt éltem át életemben még egy nálam sokkal idősebbnél is.

Ja és általában,mikor önfeledt kortársakra nézek, el sem tudom képzelni, hogyan kell olyan önfeledtségbe eljutni, milyen lehet normálisnak lenni.

Köszi ha végigolvastad,nem is kérdésfeltevő szàndékom volt, inkább csak kiírni akartam magam.



jan. 22. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert mellette még ADHD-s is vagyok és szorongok is.
jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
18 év alatt nem diagnosztizálnak személyiségzavart.
jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem diagnosztizálják, de rámondják, hogy gyanús
jan. 22. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Terápiában sokat fejlődhetsz, ha tényleg akarsz. A neurotipikus embereknek sem felhőtlenül boldog az életük. Nem biztos, hogy belelátsz az emberekbe, attól, mert úgy érzed. Terápiába menj, és vedd komolyan.
jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt is egy border férfi(23).

Nagyon jó ez az önreflexív asszociáció a számítógéppel.

Én vírusírtóra asszociáltam anno az agyammal ami folyamat keres de sosem talál fertőzött fájlt, vagy épp csak azt talál. De pontosan ilyen egy széttört személyiség és ezt el kell fogadni. Emiatt leőrli az életem lényegében a saját agyam. Emiatt szorongok, túlgondolok, analizálok mindent stb és te is azt teszed. A feltételezéseid belemosódnak a valóságba.


A 4.-es nagy igazságot mondott el neked.

A mi agyunkban, pontosabban a központi idegrendszerünkben amiben találhatóak pl a boldogságért, elégedettség érzésért felelős hormonok(dopamin-szerotonin, oxytocin és stb) neurotranszmitterei diszfunkcionálnak. Más az MRI korképe egy bpd betegnek mint egy neurotipikusnak. Akkor ugyan ez mondjuk a stresszhormonnal, a kortizollal vagy éppen amikor random hiperszekszuálitás jelentkezik mert impulzusszerűen kibocsájt az agy noradrenalint... Gyakorlatilag egy idegrendszeri fogyatékosság ami öröklődő hátterű is. Bár tudom ez bonyolultabb ennél, nem vagyok szakember. Az "baj" ott van hogy ahogy változik az idegrendszer, hormonális aktivitás, azzal együtt a valóság érzékelésünk is. Ezért szoknak rá emberek a drogra mert önmagukat mással azonosítják mint ezelőtt, ezzel együtt a világot is. Minden megszépül akkor. Valójában meg minden ugyan olyan és illúzió amit átélünk. Mindenkinek figyelni kell, de nekünk hatványozottan arra, hogy objektíven tudjunk gondolkodni önmagunkról.


Mi lenne ha nem lennél bpd? Azt hogy milyen emberek lennénk nélküle, figyelj gőzünk nincsen róla ahogy másnak se. Nagyon-nagyon fontos az, hogy tartsd erőszakkal magad a realitásban és ne vessz el a sorok között.


Nem kell okolnod sem magadat sem másokat. Azt hogy mi úgy tudjuk érzékelni a valóságot ahogy a normik az egyben egy nagy áldás is majd meglátod. Tizenévesen én is szenvedtem ugyan ettől. Az az igazság, hogy beleborzongtam abba amit írtál, hogy mennyire párhuzamos a sajátommal. Viszont van egy rossz hírem. Ez majd igazán a 20-as éveid elején fog beindulni. Azóta nekem is van már bogárhalu, kis goblin öregasszony futkorászik az udvaron akkor árnyak mászkálnak a házba ilyenek :D nekem szerencsére fun legtöbbször mintsem ijesztő . Szóval arra készülj hogy nagy eséllyel rosszabb lehet. Mindenképp orvossal maradj kapcsolatban.

febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
normik nem*
febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!