Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás ellen ki mit tesz?

Szorongás ellen ki mit tesz?

Figyelt kérdés
jan. 26. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Na ez az …

Gyomorideg felelem alvási nehézség :/ sajnos nehéz nagyon. Semmit elterelem beveszel 2 szem magneb6 placebonak aztán elhiszem h jó 💁‍♀️💁‍♀️

jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Xanax.
jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Keressetek egy jó pszichológust. Nagyon sokat tud segíteni az ilyen problémákkal is!
jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Budapesten belül ismersz valakit?
jan. 28. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Akit én ismerek pszichológust úgy tartja, hogy nem érdemes másnak pszichológust ajánlani, mert akinek ajánlják, azzal kevésbé szokott működni a közös munka, nem szoktak annyit beletenni a folyamatba a saját részükről.

Az ő tapasztalata, hogy aki veszi a fáradtságot, hogy magának keressen pszichológust, abban több a késztetés, kitartás, elszántság, hogy utána a közös munkában is kellő aktivitással vegyen részt.


Keress rá a neten, hogy ki foglalkozik a tiédhez hasonló problémákkal. Nézz utána, hogy melyik pszichológus kicsoda, mivel foglalkozik, mit tudni róla, mennyire tűnik szimpatikusnak a bemutatkozása. Ma már a legtöbb pszichológustól lehet a neten találni előadásokat, cikkeket, mindenfélét, ami segít megítélni, hogy milyen a stílusa, gondolkodása, stb.


Érdemes tudni, hogy a pszichológus is ember. A közös munka is emberi kapcsolat. Akármennyire jó szakember is valaki, akkor is előfordul, hogy emberileg nem passzoltok össze. Nagyon sokat számít, hogy ti ketten egymásra tudjatok hangolódni, megfelelően értsétek egymást, ő megfelelően átérezze a problémáidat, te helyesen értelmezd és megfogadd, amiket mond neked.

Sajnos ez nem megy máshogy, mint hogy kipróbálod, mennyire működik és ha úgy érzed, nem stimmel, akkor jelzed neki és mást keresel helyette, akivel jobban működik.


A másik dolog, amire érdemes figyelni, már amikor ott vagy a pszichológusnál, hogy ők azzal dolgoznak, amit te odaviszel hozzájuk. Ha arról kezdesz el panaszkodni, hogy milyen rossz napod van, akkor arról fog veled beszélgetni. Ez is sokszor hasznos tud lenni, hogy az aktuális történések hátterét feldolgozzátok, kielemezzétek. De ha van egy számodra fontos, központi probléma, akkor azt és a vele kapcsolatos új élményeidet érdemes alkalomról alkalomra odavinni a pszichológushoz, hogy ezen dolgozzatok, amíg meg nem oldódik. Mert különben a napi aktuális frusztrációk, súrlódások könnyen elvihetik a figyelmet és az időt a központi problémáról, ami miatt odamentél. Jobb esetben persze maga a pszichológus is figyelni fog rá, hogy a lényeggel is haladjatok, ne csak a kapcsolódó kisebb horderejű aktualitásokkal. De azért nem árt, ha te is figyelsz rá, készülsz az ülésekre, hogy mikor mi a legfontosabb számodra, hogy mindig a fontosabb dolgokkal foglalkozzatok.

jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hasznos TED beszéd. Az előadónak van erről a módszerről egy könyve is Rejection Proof címmel - sajnos magyarul úgy tudom, nem jelent meg a könyv és a videóhoz is csak gépi fordítás érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=-vZXgApsPCQ


A módszer lényege, hogy a fickó értelmetlen feladatokat tűz ki maga elé az esélytelenek nyugalmával. Nem az a cél, hogy sikerrel járjon, hanem hogy meg merje próbálni annak ellenére, hogy tudja, hogy baromság és úgyse fog sikerülni. És pont ezzel sikerül leküzdenie a félelmeit, mert ha tudod, hogy ez egy baromság, semmi értelme nincs és úgyse menne bele a másik, ezért nem is számítasz másra, mint elutasításra, akkor nincs tétje a kérésnek, nincs miért cikinek érezned, hogy baromságot kérsz, mert tudod, hogy nem fognak belemenni. Fel vagy készülve a legrosszabbra, ennél rosszabb már nem történhet. Viszont mivel mégis megpróbálod, időnként pozitív meglepetések kezdenek érni...

jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-os válaszoló hálásan köszönöm neked a segítséget!🙏🙏

Az lesz a következő lépés ,hogy keresek egy pszichológust!

jan. 28. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod megbánni!
jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HunLo ***** válasza:

,,Szorongás ellen ki mit tesz?"

Én azt teszem , a szorongás ellen ,hogy haza megyek a munkából és bekapcsolom a kedvenc zenémet egy kicsit játszok a gépen és feljövök ide ,hogy eltereljem a figyelmemet a gondolataimtól és így a szorongásról is.



De ha nagyon szorongsz akkor menjel egy pszichológushoz ha az nem vezet előre ,akkor is vannak alternatív gyógyászati kezelések pl:bars ez azt csinálja ,hogy az elmédből kitöröli a fölösleges dolgokat. Vagy legalább is nekem ezt mondta a személy aki megcsinálta rajtam a kezelést és én is azt tudom mondani ,hogy ezt csinálja amit leírtam.

Érdemes ilyenek közöt szétnézni.(Illetve találj elfoglaltságot ,mint sport vagy természetjárás ,mert az én szerintem csökenti a szorongást is)

Ha nem segít akkor menjel pszicháterhez és az felír valamit.

febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!