Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre yarocen...

Pánikbetegségre yarocen gyógyszer nem hat ?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál előrször 30mg yarocent kaptam ami 1-2 hónapig sokat segített majd elkezdett vissza romlani majd most január 10.-én emelte 45mg -ra,de majdnem,hogy rosszab szinte semmit nem használ. Random pánikrohamok már nincsenek,meg el tudok menni boltba pl amit eddig nem tudtam,viszont most az alapvető dolgok pl: wc,fürdés,fogmosás kész szenvedés,folyton a rosszulét kerülget és már félve megyek el. Holnap felhívom a dokit,de vajon másik gyógyszer jobb lesz? Ahogy itt olvastam ez a yarocen szinte senkinek nem jött be max hízott tőle ami rám is igaz (bár rám is fért).Kaptam kontaktot pszichologushoz,de nem érzem annyira jól magam,hogy el tudjak menni beszélgetni.Van ebből kiút ? Mert már nagyon kezdek belebetegedni teljesen,hogy egy éve áll az életem,nem tudok dolgozni,barátommal elmenni strandra se sportolni és persze egész nap ezen kattogok..Ha jól tudom ugyan az a gyógyszerek hatóanyaga,de mégis van ami jobban bejött másoknak?
jan. 30. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A pánikbetegségre a pszichoterápia hat.


Szedegethetsz gyógyszereket életed végéig, de azzal nem oldottad meg a problémát.


Létezik online terápia is.

jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
Önmagában szerintem kevés. Én paroxattal, és rilex-szel(nyugtatü), később rivotrillal együtt szedtem, hogy tünetmentes legyek. Szerintem egy nyugtató minimum kell mellé. Én azért kaptam, mert a problémám miatt nem tudtam enni, és aludni. A yarocen pedig fokozza az étvágyat, és kiüt, mint egy nagykapalács.
jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Frontin van itthon,tegnap meg ma muszáj voltam bevenni,de mióta szedem yarocent nem is vettem be és most se szívesen teszem. Igen az első héten rendesen kiütött este a yarocen,de már azt se,szinte mintha nem is szedném még így a növelt dózis se. Az étvágy nekem jót tett mert nagyon sokt fogytam a stressz miatt és szépen visszajött a súlyom.Csak fura,hogy ez első 1-2 hónap szinte teljesen jól voltam és most vissza zuhant az állapotom
jan. 30. 17:16
 4/8 Grimfox ***** válasza:

Az antidepresszánsok tényleges hatása mindig csak hetek, vagy hónapok múlva áll be. Valószínű, hogy csak azért éreztél javulást, mert nem voltál hozzászokva, hogy kiüt a gyógyszer. Ahogy fokozatosan hozzászoktál, a gyógyszer melletti tünetek is előjöttek. Megeshet, hogy nem ez a neked való antidepresszáns.

Nyugtatóról beszélve, a xanax, és a frontin, amik ugyanazt a hatóanyagot tartalmazzák, a lehető legrosszabb gyógyszerek pánikbetegségre. Vagy úgy általában szorongásra. Mégis mindenkinek ezeket adják. Én konkrétan rosszabbul voltam tőle, mint amikor nem szedtem semmit. Ami napi több pánikroham esetén nagy szó. Én jelenleg rexetint(paroxetin hatóanyagú) szedek, mellé 0.5mg rivotrilt, és pániktünetek csak 2-3 havonta jelentkeznek, akkor is csak enyhén. Nem ennyi nyugtatóval kezdtem, ez a visszacsökkentett adag. Esetleg megpróbálhatnál érdeklődni vagy egy új antidepresszánsról, vagy egy új nyugtatóról az orvosodnál. Sajnos a pszichiátriai betegségeknél kísérletezni kell, melyik hat a legjobban, vagy melyik kombinációval van a legkevesebb tünet.

jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Remélem valamit kitalál rá a doki,hogy tudjak végre haladni kicsit az élettel meg ne minden percem azzal teljen,hogy rosszul leszek-e..
jan. 30. 17:37
 6/8 Grimfox ***** válasza:
0%

Próbálkozhatnál az autogén tréninggel. Az oktatókönyv elérhető a neten is. Ez amolyan önszuggesztióra épülő nyugtató módszer. Szokták pszichológusok is tanítani a betegeiknek, de ahhoz találni kell olyat, aki foglalkozik vele, és van üresedés a várólistáján.

Elég egyszerű gyakorlat, és ha még a rosszullét kezdeti fázisában elkezded végezni, akár a teljes roham elkerülhető. Ha pedig rendszeresen gyakorlod, kisebb eséllyel kerülsz rosszullét közelébe. A legjobb benne, hogy egyedül végzed, és nem kell terapeutára hagyatkozni. Nekem rengeteget segített, mert a rohamok trigger motívumát valamennyire tudom vele kontrollálni.

jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utána fogok járni köszönöm szépen ! Igazából pánikrohamom rég volt szerencsére,most leginkább már az dominál,hogy "rettegek,hogy elájulok" sajnos sokszor volt benne részem régebben főleg vérvétel stb. És amióta van a pánikbetegség ez is felerősödött bennem, maga a heves szívverés stb igazi pánikroham nem volt régóta hála égnek.
jan. 30. 19:15
 8/8 Grimfox ***** válasza:
0%
Az ájukás egy gyakori félelem pánikrohammal küszködőknél. Az ettől való félelmet például jól kezeli az autogén tréning, mert normalizálja a légzést, és szívverést, és csillapítja a szorongást. Ha esetleg el tudsz jutni kognitív viselkedésterápiára, akkor eséllyel meg tudják változtatni az ájuláshoz való viszonyodat, és megszűnik szorongást kiváltó faktornak lenni.
jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!