Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió antidepresszánsok...

Anonymous577379 kérdése:

Depresszió antidepresszánsok mellett? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

9 éve hogy diagnosztizáltak depresszióval. Akkor 12 éves voltam. Majd 4 év sikertelen pszichoterápia után megkaptam az első antidepresszánsom. Nem ért semmit sőt még sokkal rosszabbul lettem mert időközben pánikbeteg is lettem. Az ezt követő években ki be járkáltam a pszichiátriákba. Voltam több korházba hosszabb kezeléseken már összesen 9 alkalommal. már a 4. Féle gyógyszert szedem. Rengetegszer váltottam életmódot is de semmi javulás. Már most nincs pofám megint előállni azzal hogy rosszul vagyok. Illetve már azt is tudom hogy nem tudnak segíteni.

Volt valaki hasonló helyzetben? Van bármi ötletetek amit csinálhatnék?

Egyszerűen megőrülök hogy nincs erőm semmihez, hogy nem birom ellátni az alapvető feladataimat se, hogy semmi jövőképem, semmi sem okoz örömöt. De nem akarok meghalni csak annyira szeretnék végre normális lenni de mostmár kifogytam az ötletekből.



febr. 2. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Pedig elő kell állnod, mert vagy a módszer nem jó, vagy a gyógyszered van rosszul beállítva. Hidd el, az már egy remek kiinduló pont, hogy felismered, hogy baj van és hogy szeretnél ellene tenni, itt már az út felét meg is tetted, mert nagyon sok depressziós ember (és én is ilyen voltam sokáig) csak ül otthon és várja, hogy valami legyen.

Kezdj el olyan dolgokkal foglalkozni, ami csak akár egy kicsit is felvidít. Ez nagyon klisé, tudom, de ha nem töltöd vissza magad bármivel, akkor nem fogsz tudni kilendülni. Menj ki például, pár percre csak, ha süt a nap, a lényeg, hogy érjenek ingerek, még ha csak pár percre is. Vagy olvass el néhány sort egy könyvből, amit szeretsz. Csinálj magadnak egy pohár finom teát vagy valamit.

Tudom, hogy ezek kb tűzoltásra jók, de nekem anno nagyon sokat segítettek. Aztán a sok apróból lett egyre nagyobb dolog: elmentem sétálni egy órára, aztán már túráztam fél napot. Csináltam magamnak egy rántottát, a következő nap már valami kicsit bonyolultabbat, rá egy hétre már megfőztem napokra előre, annyira belejöttem. Picike dolgok, de ahogy egyre jobban a figyelmem elvették ,észrevettem, hogy a tompultságom is múlik.


Nem tudom, mennyire segített, lehet ezek most kevesek, de megpróbáltam! Remélem hamarosan jól leszel kérdező, addig is a legjobbakat kívánom neked!

febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Én is hasonlóan voltam, ahogy te. De már jól vagyok, nincs depresszióm, nem szedek gyógyszert, lelkierőm viszont van a viszontagságos élet vitelére. ISTENtől és Fiától az ÚR JÉZUS KRISZTUStól kaptam igazi, valóságos lelki segítséget a bajból szabadulásra, és új életben járásra. Ajánlom neked is ezt a biztos és hatékony lehetőséget. Ha érdekel jelezd, válaszolok.
febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Szia, milyen gyógyszert szedsz?
febr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3as, Jelenleg faxiprolt, rivotrilt és lamolepet (fixen rosszul írtam mindet)

2es, sajnos van egy kis vallási traumám de nem vetem el teljesen ezt se

1es, köszönöm a válaszod. Tényleg hasznos volt☺️

febr. 3. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Rivóból mennyi az előírt adag?És 0.5ös vagy 2mgos? Gondolom azt tudod, hogy a rivó csak nyugtató,a többi között van az antidepresszáns.Csak nem ismerem őket de ott a Google.Viszont amit nem értek hogy miért szedsz kétféle antit.
febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!