Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegségektől való félelem?

Betegségektől való félelem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nyáron belekerültem egy kicsit szorongásosabb időszakba, sokszor volt pánikrohamom is. Az akkori szorongásaim leginkább abból fakadtak, hogy nem voltam magammal megelégedve, kicsit szétcsúszott az életem, alig jött össze valami.


Utána elkezdtem olvasgatni a témában, rátaláltam a Kognitív Viselkedés terápiára (CBT) és hónapokon keresztül mindennap tanultam róla, gyakoroltam. Rengeteget segített, sikerült rendbehoznom az életem pár hónap alatt - megint párkapcsolatban vagyok, van újra munkám, tanulás is jobban megy.


Na és akkor itt jön a lényeg. Mióta ilyen jónak érzem az életet, azóta kialakult bennem egy félelem a halálos betegségektől. Január eleje óta minden héten más betegségtől félek (ma pl. az agyi aneurysmától féltem) és ez nincs kihatással az életemre MÉG. Ha van társaságom elvagyok, meg napközben is elvagyok de ha egyedül töltök egy estét akkor előjönnek ezek a gondolatok és borzalmas, lehangolt állapotba kerülök.


Tudom, hogy kell egy pszichológus nekem és el is fogok menni. De addig szívesen hallgatnék tanácsokat innen is.



febr. 2. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
ha rád jön a félelem szimplán lazulj el. A negatív gondolatot engedd , ne küzdj ellene, de lazulj is el.
febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tartsd bent a levegőt , ne kapkodj pánikszerűen és bízz a testedben.
febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmiféle kapkodás, leginkább csak lehangolt leszek esténként.
febr. 2. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
el kell fogadni, hogy nem tudsz mindent irányitani. Természetes dolog, ogy boldog vagy és most félsz ennek az elvesztésétől, amire minimális kockázat van , de ennyi kockázatot vállalni kell. Gondolj arra, hogy te megettél mindent , a többinem rajtad múlik.
febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lelked tévesen úgy gondolja, hogy a szorongással meg tudja védeni magát. Ajánlom a Sedona módszert, ha egyedül vagy, akkor próbáld ki!
febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!