Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legalább 10 éve nem merek...

Legalább 10 éve nem merek sportolni, mert félek attól, hogy meghalok edzés közben. Hova forduljak ezzel?

Figyelt kérdés
Más is van ezzel így? Annyian halnak meg sport közben. Látszólag egészségesnek tűnő emberek, hogy évek óta nem merek elkezdeni normálisan sportolni. Egész gyerekkorom a mozgásról szólt, egészen 20 éves koromig. Azóta viszont rettegek, már ha arról van szó, hogy megfordul a fejemben a sport, még a szíves is szaporábban kezd verni.
febr. 7. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért is halnak meg annyian?? Na?? Kettőt kérdezhetsz vissza! 20 évvel ezelőtt még nem volt annyira kimagasló a halálozás mint a kovid diktatúra után, most csapodik le egyre jobban és jobban! Ha egészséges vagy nyugodtan sportolhatsz! én az vagyok és sportolok is.
febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Covid előtt alakult ki bennem ez, ne kezdd el itt félrevinni.
febr. 7. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kényszergondolatok, irreális félelmek. Nézzel meg a neten egy OCD tesztet, ha stimme, akkor menj el szakemberhez.


[link]

febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetek általában élsportolókkal történnek, akik extrém terhelésnek teszik ki magukat.


Ha nem sportolsz semmit, idővel beteg leszel, és az elhízásba, cukorbetegségbe és magas vérnyomásba is meg lehet

halni.


Ezt tudatosítsd magadban.


Nyilván fokozatosan kell újra edzeni, nem gyorsan.

Ha megmyugtat, konzultálj egy sportorvossal, aki megnyugtat, hogy nincs akadálya annak, hogy sportolj, nincs betegséged, ami kizárná.


A covidkor nálam hasonló alakult ki, irracionális félelmek, féltem, hogy elkapok valamit, és már a padlóra sem akartam leülni, mert koszosnak éreztem.

15 év edzés után 1 évet kihagytam.


Tudod mi lett a vége?

Pár hét, hónap után alig mozogtam, és egy nap azt éreztem feszít a lábfejem.

Mindkettő bedagadt, a mozgáshiánytól, irracionális félelem miatt.


Akkor tudatosult bennem, hogy sokkal nagyobb bajt csináltam magamnak, mint amitől rettegtem.

Kb 2 évig voltam ebben az irracionális félelem szakaszban, ma már leszarom, nem érdekel, mert élni akarok, nem félelemben élni!

febr. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha félsz akkor csak sétálj napi 30 percet. Az is nagyon hatékony. Én nem edzhetek a hormon rendszerem szar sajnos, de napi fél órá tempós gyaloglással egész jól érzem magam.
febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudhattam hogy a covid diktatúra előtt lettél ilyen! ha oltott vagy akkor viszont van ok aggódni, 100 több mit egy oltatlannak.
febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!