Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak? Hogyan fogyjak...

Mit csináljak? Hogyan fogyjak le? Vagy kihez forduljak segítségért? Többi lent!

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve szültem. Szerencsés vagyok, mert kb 2 hónap alatt visszahúzódott a hasam, és amit felszedtek terhesség alatt kg-kat az le is ment.

Innentől kezdődnek a “gondok”.

Szoptatok a mainapig.

Amikor csak szopizott a baba, simán tudtam fogyni, úgy hogy kalóriát figyeltem (ugye szoptatással lehet égetni kalóriákat), mellette kicsit tornáztam (nem edzhetek rendesen, mert azonnal becsomósodik a cicim és jön a tejláz…).

De amióta 1 éves lett, minden étkezés ki lett váltva és csak altatásnál szopizik.

Azóta 7 kg-t szedtem fel, most hogy óvatosan aerobikozok, és 1600 kcal-t viszek be, csak szinten tudom tartani a súlyomat.

Tudom hogyan kell fogyni, hisz 20kg adtam már le. Most annyi a különbség, hogy nagyon intenzíven nem sportolok, ugye leírtam már az okát. Figyelek a kalória bevitelre, az ételek minőségére.

De vannak napok amikor olyan szintű falás roham jön rám, és nem értem miért. Minden ami “rossz” szénhidrát meg akarom enni és addig nem csillapodik az éhségem, amíg nem eszek fehér lisztes, cukros ételt.

Valami rémes… eddig mindig sikerült leadnom pár kilót, ha nem éreztem jól magam a bőrömben, de most képtelen vagyok.

Mit csináljak?



2023. márc. 14. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Önbizalommal.
2023. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Hülye autocorrect. Önuralommal.
2023. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Be jön ez a gondolat, hogy egyél. —> Azt mondod nem. —> A gondolat tovább erősödik. —> Azt mondod, hogy nem. És így megy folyamatosan. Addig veszekedtek, míg nem múlik el az éhség.
2023. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Látom nagyon szarul fogalmaztam, hogy senki se érti mire is gondoltam valójában


1600 kalóriánál nem eszem többet, ha falásroham jön rám, akkor próbálom letornázni. Minden étkezésemre figyelek…

De mérleg “mutatója” nem mozdul, se lefele, se felfele..

2023. márc. 14. 15:30
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Lehet orvoshoz kellene menni ezzel a problemaval,habar ,hogy melyik orvos foglalkozik iylennel azt nem tudom sajnos!
2023. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Még mindig becsomósodna a melled a sporttól? Mikor próbáltad utoljára? Amúgy én is javasolnék egy kört a háziorvosnál, és/vagy endokrinológusnál (főleg ha van magánra pénz, mert az államihoz hosszú a várakozás általában). Könnyen lehet, hogy valamilyen hormonális gond van a háttérben, azért nem fogysz ezzel a kalóriakerettel sem és az éhségrohamok mögött is állhat ez.
2023. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Márnemazér, de én egy okosan (zöldség+sovány hús) összerakott kajálással vagyok 1.500 kalória ALATT. A különbség, hogy 195 cm vagyok és 135 kg. Fogyok, mint az állat, úgy, hogy nem éhezem.


Mindenről volt szó, de írd már le, hogy 3 nap alatt miket eszel meg. Nem érdekel a kalóriaszám, a kaják neve inkább.

2023. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Aztán hogyan tornázol le egy falásrohamot? Gyenge jellemű vagy az a bajod, ha 1600 kcallal nem fogysz, kevesebbet kell enni, a falásrohamokat meg leküzdeni. Nem a sporttól kell a csodát várni, napi 5 óra kardiót is semmissé lehet tenni egyetlen zabálással (fogyás szempontjából).
2023. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
11%
Speciel nálam a sport paradox módon az éhséget is csökkenti (tkp mozgás hiányában indokolatlan éhségrohamaim vannak), és napi 2 óra kardió mellett számolás nélkül is fogytam (ilyen messze van a munkahelyem biciklivel). Ne bagatellizápjuk a sport hatását. Segít, és sokat is segíthet. Nekem a sport nélküli fogyáshoz nem volt elég akaraterőm.
2023. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Először is, nem járok munkába, mert GYED-en vagyok itthon.

Másrészt, szoptatás alatt vannak, akik jobban kívánják a szénhidrátot, mert sok energiát elvesz a szoptatás.

Harmadrészt, nem 1500-re akarom letornázni a falási rohamot, hanem mondjuk 1800-2000-re, hogy ne hízzak.

Negyedrészt, előző héten próbáltam utoljára aerobikozni, Kovács Rami 40perc 400kcal égetéses videóját, de figyeltem arra, hogy ne nagyon erőltessem meg a karom, mert attól csomósodik be.

Gondolkodtam orvoshoz elmenni, de nem tudom hova kéne menni, milyen orvoshoz?


(+1 any@d a gyenge jellem, mert akkor soha egy dekát nem bírtam volna fogyni, nemhogy 20-at)

2023. márc. 15. 09:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!