Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A képzelődés az fárasztja...

A képzelődés az fárasztja vagy fejleszti az agyat, milyen hatással van rá? (az egészséges képzelődésre gondolok mikor elképzeled magad itt ott stb)

Figyelt kérdés
Szóval a normális képzelődésre gondolok amit gondolom sokunk csinál, elképzeled, hogy F1-es autót vezetsz, vagy bármi ilyen. Ezek fárasztják az agyat vagy inkább fejlesztik, milyen hatással vannak rá?
febr. 10. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt minden egyes ember csinalja vagy csinalta már élete során.

Nem gondolnám, hogy ez valami hű de nagy probléma, kivéve akkor ha teljesen elrugaszkodik emiatt a valóságtól és nem ismeri fel a valós világot amiben tényleg van, hanem a "képzelt" világában ragad.

Egyébként fejlesztheti az agyat természetesen, kreativitás.

Mint mindennél, ennél is célszerű megtalálni az aranyközép utat.

febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi "Mint mindennél, ennél is célszerű megtalálni az aranyközép utat.


" ezt hogy érted? Egyébként én is igyekeztem úgy irni a kérdést, hogy a normális képzelődésre gondolok, mikor tudjuk, hogy az csak a saját képzeletünk.

febr. 10. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy nem viszed túlzásba, nem kártékony számodra. Megtalálod a tökéletes egyensúlyt úgy, hogy a való világban is teljesen jelen vagy, beszélgetsz valós emberekkel stb. Tisztában vagy azzal, hogy az, hogy azt képzeled te vagy Ariana Grande barátnője az nem a valóság, hanem csak egy fantázia.
febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, egyébként szerintem is fejleszti az agyat, azért gondolom mert dolgozik az agy, ha mondjuk elképzeled hogy a hungaroringen F1 ezel stb. Az agymunka.
febr. 10. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze! Erősíti a kreativitást is. Ha ki akarod húzni magad egy helyzetből pl akkor olyan fantáziád van már, hogy rögtön ki tudsz találni valamit, ilyesmire is jó.

En is szoktam ilyeneket csinálni, amíg nem viszed túlzásba nincsen semmi gond ezzel. Kicsit a gyermekkori éned visszaköszön ilyenkor, mert ugye abban az életkorban szoktak nagyon fantáziálgatni.

febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
febr. 10. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!