Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üzemorvos látja az eesztben a...

Üzemorvos látja az eesztben a pszichiátriai múltam?

Figyelt kérdés
5 hónappal ezelőtt akut, átmeneti pszichotikus zavarral diagnosztizáltak, zárt osztályon voltam vele pár napig. Kaptam rá gyógyszert, szerencsére teljesen rendbe jöttem, tünetmentes vagyok azóta is. Gyógyszert is elhagyhatom lassan. Mielőtt ez történt olyan antidepresszánst szedtem, aminek ritka mellékhatásai közt szerepel pszichotikus zavar és akkor történt ez, amikor jelentősen megemeltük a gyógyszer adagját. Mivel soha előtte még hasonló sem fordult elő velem 38 év alatt és nagyon rövid idő alatt teljesen rendbe jöttem, ezért az antidepresszánsra gyanakszom. Magamnak csináltam a bajt, már bánom, hogy elmentem pszichiáterhez, csak depressziós voltam, mert tönkrement a családi vállalkozásunk. Az antidepresszáns nem csinált semmit, a pszichiáterrel való beszélgetés nulla volt (tb), cserébe most minden benne van az eesztben a pszichotikus zavarral bezárólag. Bennem most amúgyis van egy jó adag szorongás, mert állást kell keresnem és elszoktam már a versenyszférától, ezért is fogok viszonylag egyszerűen betanulható munkákat megpályázni (bolti eladó, drogériás, árufeltöltő stb.) De nem segít rajtam, ha az üzemorvosi vizsgálatra gondolok. Akinek ebben van tapasztalata, például vett részt mostanában üzemorvosi vizsgálaton, leírhatná, hogy a gyakorlatban mit lát, miről tud, miről nem tud egy üzemorvos. Nem hiányzik valami megalázó procedúra, esetleg az, hogy erre hivatkozva nem adja meg az alkalmasságit (nem vagyok leszázalékolva)?

febr. 12. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
3 üzemorvosnál voltam az elmúlt években, mindent látnak. Az összes ambuláns lapot, tehát amik azokon vannak (gyógyszer, diagnózis, leírás), kompletten Mindent látnak... Persze gondolom, van olyan hely, ahol nem érdekli őket, meg se nézik, vagy ha nézik is, nem mondanak rá semmit.
febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha engedélyezted, akkor látja, ha nem, akkor nem.
febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
2023-ban 5 üzemorvosnál voltam és nekem is van pszhiiátriai betegségem. A 5-ből 2 látta a gépben és az egyik bele is kötött. Úgy kellett elmennem a pszhiiátriai rendelőbe kérni egy papírt hogy dolgozhatok a meglévő gyógyszereim mellett. Az az érdekes az egészben hogy az eeszt oldalán le lehet tiltani hogy az orovosok láthassák az egészségügyi dokumentumaidat de hiába tiltottam le akkor is látják. De van olyan üzemorvos aki abszolút nem is nézi a gépben. Üzemorvos válogatja.
febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

A pszichiátriai adatokat, betegdokumentumokat nem látják, mivel azok különlegesen védett adatnak minősülnek, úgy ahogy pl. a nemibeteggondozó is. Az EESZT-ben az alapbeállítás is az, hogy ezekhez az adatokhoz csak az adott szakorvos férhet hozzá (azaz az üzemorvos nem).

Eddig 3 helyen voltam üzemorvosnál (kettő multis irodai, egy kereskedelmi munka). Sehol sem nézték meg az EESZT-ben a betegdokumentumaimat.


Amúgy, ha nem akarod, hogy egy adott orvos/intézmény lásson bizonyos egészségügyi dokumentumokat, akkor azt csak simán letiltod EESZT-ben. Az ilyen típusú korlátozó rendelkezést csak sürgős esetben törhetik fel (ez szinte kizárólag a sürgősségin történik), de azt is meg kell indokolniuk. Az üzemorvosnak erre nincs jogosultsága.

febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
#1 vagyok. Nem tudom, miért lettem lepontozva. Király, hogy nektek nem látták, nem nézték, szuper, hogy ilyen ti szerencsések vagytok, csak épp a Kérdező is kerülhet olyan helyre, mint ahol én voltam.
febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
4-es akkor hogy lehet az hogy letiltottam az eeszt-be hogy látható és mégis látta 2 üzemorvos is?? Nézz utána, a neten is levan írva hogy ugyan letilthatod hogy ne lássák az egészségügyi dokumentumaidat de az orvos azt feltörheti és már lássa is a kórházi dolgaidat... Ennyit erről. Mindent látnak az eeszt-bee ha beleakarnak nézni. Egyébként meg szemétségnek tartom, mi az hogy az orvos beleláthat az én egészségügyi dokumentumomba?? Ha van betegségem legyen az pszhiés vagy bármilyen, az az én dolgom hogy elmondom-e vagy sem. Az csak rám tartozik. Ez a véleményem erről!
febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6: azt elmondod, hogy az eesztben a teljesen tiltó állapotot állítottad be (ami elméletileg mindent tilt, tehát a fogorvosi leleteidet is) vagy csak a pszichiátria kategória dokumentumaira vonatkozó tiltó állapotot?
febr. 12. 16:49
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is be van állítva... Teljesen mindegy, mit pontozgattok itt nullára, vannak cégek, amik nem tudom, hogyan, de mégis látják. És a kérdező is kerülhet ilyen céghez. Ha ez jogtalanul történik, akkor mehet panaszt tenni a bíróságra szorongó, arufeltöltői állásokat megpályázó munkanélküliként, mert nyilván mindenki ezt teszi. Ja, nem. És éppen ezt használják ki.
febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az üzemorvosod feltehetően máshol is dolgozik olyan munkakörben, ahol hozzáfér ezekhez az adatokhoz. Nem túl meglepő, mert sok orvos több helyen is dolgozik, hogy meg tudjon élni. Nem kell konspirációs teóriákat gyártani.
febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Megjegyzem az EESZT előtt abszolút mindent látott mindenki, mégis az EESZT-t szidod, hogy mekkora sz.r. Előtte nem volt probléma, csak most?
febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!