Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üzemorvos látja az eesztben a...

Üzemorvos látja az eesztben a pszichiátriai múltam?

Figyelt kérdés
5 hónappal ezelőtt akut, átmeneti pszichotikus zavarral diagnosztizáltak, zárt osztályon voltam vele pár napig. Kaptam rá gyógyszert, szerencsére teljesen rendbe jöttem, tünetmentes vagyok azóta is. Gyógyszert is elhagyhatom lassan. Mielőtt ez történt olyan antidepresszánst szedtem, aminek ritka mellékhatásai közt szerepel pszichotikus zavar és akkor történt ez, amikor jelentősen megemeltük a gyógyszer adagját. Mivel soha előtte még hasonló sem fordult elő velem 38 év alatt és nagyon rövid idő alatt teljesen rendbe jöttem, ezért az antidepresszánsra gyanakszom. Magamnak csináltam a bajt, már bánom, hogy elmentem pszichiáterhez, csak depressziós voltam, mert tönkrement a családi vállalkozásunk. Az antidepresszáns nem csinált semmit, a pszichiáterrel való beszélgetés nulla volt (tb), cserébe most minden benne van az eesztben a pszichotikus zavarral bezárólag. Bennem most amúgyis van egy jó adag szorongás, mert állást kell keresnem és elszoktam már a versenyszférától, ezért is fogok viszonylag egyszerűen betanulható munkákat megpályázni (bolti eladó, drogériás, árufeltöltő stb.) De nem segít rajtam, ha az üzemorvosi vizsgálatra gondolok. Akinek ebben van tapasztalata, például vett részt mostanában üzemorvosi vizsgálaton, leírhatná, hogy a gyakorlatban mit lát, miről tud, miről nem tud egy üzemorvos. Nem hiányzik valami megalázó procedúra, esetleg az, hogy erre hivatkozva nem adja meg az alkalmasságit (nem vagyok leszázalékolva)?

febr. 12. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Egy szóval sem szidtam az eeszt rendszert. Csak nem értek egyet azzal hogy az orvos beleláthat az én egészségügyi dolgaimba. A betegségem csak rám tartozik ha akarok beszélek róla,ha nem akarok akkor nem. Az orvos pedig levédheti magát azzal hogy aláíratja veled hogy "nincs eltitkolt betegségem" papírt. Kérdező igen a teljesen tiltó állapotot állítottam be az eeszt-ben. Mégis látják.
febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
De nem lát bele, csak ha olyan munkakörben dolgozik... Vagy ha megengedi a páciens, hogy belelásson. EESZT előtt mindenki mindent látott, ezért volt jó, hogy bevezették a rendszert. Az más kérdés, hogy ha pl. egy pszichológus üzemorvosként is dolgozik, akkor mint üzemorvos, nem nézhetne bele a pszichés dokumentumokba... Ez ebben a formában gyakorlatilag visszaélés.
febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha csak annyi, hogy aláíratja a "nincs eltitkolt betegségem" papírt, én azt bármikor aláírom, mert ez az igazság. Átmeneti pszichotikus zavarral diagnosztizáltak, amiből teljesen felépültem. Nincs más tartós, eltitkolt betegségem.
febr. 12. 18:21
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

8

Nem, ha letiltod, nem látja sem orvos, cem "cég".

10

Az eeszt előtt nem látott senki semmit: papír alapú volt minden, és csak az adott orvos/kórház/SZTK tárolt másolatot. Tehát X város X orvosa nem tudott semmit Y település Y orvos tevékenységéről.

febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 6#. Köszönöm, de pontosan tisztában vagyok a rendszer működésével. Ha elolvasod figyelmesen, akkor látod, hogy leírtam... Igen, fel lehet törni a korlátozó rendelkezést, de ahhoz megfelelő indok kell. Az adatkezelési napló, mindent regisztrál, ami a te EESZT-dben történik, így azt is, hogy ki/mikor/milyen indokkal törte fel a korlátozó rendelkezést. Amennyiben az indok (sürgős szükség) nem állja meg a helyét (mint az üzemorvosok esetében), akkor a betegjogi képviselőhöz lehet fordulni.
febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Intézményen belül van offline verzió a leletekről, amit anélkül nézegethetnek, hogy azt az EESZT naplózná. Ilyenkor a láthatósági beállítások sem érvényesülnek.
febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16

Ez mégis hogyan lehet...? Arról volt szó az eeszt bevezetésekor, hogy maximális önrendelkezése lesz a páciensnek...

febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17: Technikailag az intézmények nem közvetlenül az EESZT-t használják, hanem olyan szoftverre fizetnek elő, ami az EESZT-vel is összeköti őket, de további funkciókat és kényelmi szolgáltatásokat biztosít.
febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18

Értem... így viszont sérül a beteg azon joga, hogy letilthatja a dokumentumainak a megtekintését.

febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azóta átolvastam, hogy miket írnak mások itt az oldalon. És mindenki mást ír. Tehát üzemorvosa válogatja. Valószínűleg eeszt-et nem látja, ha letiltom, de kérheti, hogy háziorvostól hozzak igazolást a vizsgálatra. Legalábbis volt aki ezt írta. Más meg azt, hogy borderline személyiségzavara van mégse tud róla a kutya se. Én levontam a tanulságot. És ezt azért írom, ha valaki olvassa ezt és még nem ment el orvoshoz, de gondolkozik rajta, nem érdemes. Nekem nem ért az egész semmit, cserébe minden benne van a rendszerben, lutri, hogy ki látja, ki nem látja a jövőben. Persze itt az oldalon mindenki azt tanácsolja, hogy menjél szakemberhez, ha baj van. Aztán kapsz egy diagnózist és aggódhatsz amiatt, hogy mikor fog ez visszaütni egy munkahelyen vagy álláskereséskor. Megéri? Nekem nem érte meg. Sose kértem előtte segítséget senkitől, én eleve az a típus vagyok, aki nagyon nehezen kér segítséget. Nagy nehezen szántam rá magam és lehet ez lesz a vesztem. Ennek fényében kérjetek segítséget..
febr. 13. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!