Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üzemorvos látja az eesztben a...

Üzemorvos látja az eesztben a pszichiátriai múltam?

Figyelt kérdés
5 hónappal ezelőtt akut, átmeneti pszichotikus zavarral diagnosztizáltak, zárt osztályon voltam vele pár napig. Kaptam rá gyógyszert, szerencsére teljesen rendbe jöttem, tünetmentes vagyok azóta is. Gyógyszert is elhagyhatom lassan. Mielőtt ez történt olyan antidepresszánst szedtem, aminek ritka mellékhatásai közt szerepel pszichotikus zavar és akkor történt ez, amikor jelentősen megemeltük a gyógyszer adagját. Mivel soha előtte még hasonló sem fordult elő velem 38 év alatt és nagyon rövid idő alatt teljesen rendbe jöttem, ezért az antidepresszánsra gyanakszom. Magamnak csináltam a bajt, már bánom, hogy elmentem pszichiáterhez, csak depressziós voltam, mert tönkrement a családi vállalkozásunk. Az antidepresszáns nem csinált semmit, a pszichiáterrel való beszélgetés nulla volt (tb), cserébe most minden benne van az eesztben a pszichotikus zavarral bezárólag. Bennem most amúgyis van egy jó adag szorongás, mert állást kell keresnem és elszoktam már a versenyszférától, ezért is fogok viszonylag egyszerűen betanulható munkákat megpályázni (bolti eladó, drogériás, árufeltöltő stb.) De nem segít rajtam, ha az üzemorvosi vizsgálatra gondolok. Akinek ebben van tapasztalata, például vett részt mostanában üzemorvosi vizsgálaton, leírhatná, hogy a gyakorlatban mit lát, miről tud, miről nem tud egy üzemorvos. Nem hiányzik valami megalázó procedúra, esetleg az, hogy erre hivatkozva nem adja meg az alkalmasságit (nem vagyok leszázalékolva)?

febr. 12. 15:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
37%

Lehet felülvizsgálatot kérni más orvostól, ahol megállapítják, hogy téves volt a diagnózis. Ez netto hülyeség, hogy egy előnytelen lelet bárkinek is megpecsételné a sorsát. Persze ha nem gyógyul ki a betegségből, akkor igen, de az a másik véglet.


A vélemények azért különböznek, mert ahány orvos, annyi tapasztalat. Borzalmas állapotban van az egészségügy Magyarországon. Engem például azért akartak kirúgni a munkahelyemről, mert a szemész olyan szakvéleményt adott, amiben az szerepelt, hogy semmit nem látok, tompalátó vagyok mindkét szememre. Ehhez képest az optikusom által felírt szemüveggel 120-140 a látásom egyenként. A megoldás az volt, hogy az üzemorvos más szemészhez küldött el.

febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!