Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul érzem magam amiatt,...

Rosszul érzem magam amiatt, hogy nem tudok ebben a helyzetben felhőtlenül boldog lenni?

Figyelt kérdés

Két hete, császárral megszületett az évek óta várt babánk. Alapból a császár is egy trauma volt nekem, a kórházban töltött idő pedig rémálom ( a személyzet viselkedése kritikán aluli volt).

Imádom a babámat, imádom, ahogy a férjem gondoskodik róla, most lettünk igazán egy család. De közben sajnos vannak olyan gondolataim, hogy néha sok a császáros sebem folytonos fájdalma, a kialvatlanság, az, hogy a baba annyira igényel még engem, hogy pisilni nincs időm kimenni, nem hogy enni pár falatot, hogy a nyugis életem a feje tetejére állt és nem vagyok ura a helyzetnek. Nem, nem vagyok depressziós (voltam már, tudom az milyen), csak egyszerűen nem érzem azt, hogy minden rózsaszín és cukormàzas most , hogy itt a baba. Még egyszer mondom, imádom őt nagyon, de nap végére, az éjjelről ne is beszéljünk teljesen kifingok és a hátam közepére kívánom a szitut. Aztán meg jön a lelkiismeret furdalás.

Nem is merek erről senkinek beszélni, mert kb mindenki hülyének nézne.

Ti is voltatok így? Hogy teljesen azt éreztétek, már semmi nem olyan mint régen és néha visszatekernétek az idő kerekét? Vagy lehet ha kitisztulnak a hormonok belőlem, akkor lazábban tudom majd venni az akadályokat?


febr. 13. 03:37
 1/8 anonim válasza:
100%

Ugyanígy éreztem én is!

Sokat sírtam is.

A férjemmel, anyukámmal és a legjobb barátnőmmel beszélgettem sokat róla, már sokkal jobb a helyzet, fél év telt el.

3-4 gyereket szerettem volna mindig, viszont már nem gondolom így.

Kitartást kívánok, és szerintem valakivel mindenképp beszélgess erről. :)

febr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ezen az időszakon szerintem szinte mindenki átmegy, nem kell hogy lelkiismeretfurdalásod legyen.
febr. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok! Köszönöm szépen! És jó olvasni,hogy nem vagyok egyedül.
febr. 13. 06:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Császáros anya vagyok, már 4 éves a gyerekem. Az elején én is hasonlót éreztem. Egyfajta kudarcként éltem meg, hogy se a természetes szülés, se a szoptatás nem ment. Olyan, mintha a női mivoltomban buktam volna el.

De aztán hogy sokat foglalkozom a kislányommal, dicsérik az oviban milyen okos, nyugodt, udvarias gyerek, azt mondják rám, hogy jó anyuka vagyok, visszakaptam a hitemet magamban.

A heg ott van a hasamon, és tápszeres volt a gyerekem, mégis lehet mellette szülőként jól helytállni. És az számít, milyennek neveled, milyen emberré teszed.

Én azt mondom neked, ez egy időszak, és nem kell tökéletesnek lenned. Senki sem az. A gyereked elindul egy úton, te visszakerülsz a munkahelyedre emberek közé. Nem maradsz bezárva örökre.

Kitartást neked! :)

febr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Nagyon kedves tőled. Csak tudod írtam ki más témában kérdést pl itt is, és már le voltam szaranyàzva, mert pl nem megy a szoptatás és a gyermekem meg "béna" mert nem tud szopni. Ezt hallgattam a kórházban is míg bent voltunk, csak azt felejti el a sok okos, hogy a császáros babák másképp működnek. Szóval ezek a hangok is megtalálnak engem és nem visznek előre és baromira zavaró, mert én tudom, hogy mindent megtettem, de mindenki a távolból olyan okos tud lenni.
febr. 13. 08:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, melyik kórház volt ez? Én szombathelyen szültem, és hasonlóan így bántak velem.

Már nagyon megbántam, hogy nem voltam velük erélyesebb, csak ha az ember ott van szétvagdosva, gyengén, kiszolgáltatva ráadásul épp akkor változott meg gyökeresen az élete, legyen a talpán erősnek lenni :/ Szemetek nagyon.

#4.

febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os. A Markusovszky.......
febr. 13. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Kitartás, idovel jobb lesz minden💪💪💪🌹🌹🌹💐💐💐🙋🏻‍♂️😊😊
febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!