Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandósult szorongást, és...

Állandósult szorongást, és annak következményeként fellépő általános rosszkedvet, és hányingert tünetmentessé lehet tenni valahogyan?

Figyelt kérdés
Körülbelül 6-7 féle gyógynövényt próbáltam ki, segített is rövidebb ideig, de érzem, hogy ez szinte semmi, van valami olyan módszer, gyógyszer, akármi, amivel olyan lehetnék, mint körülbelül 1 évvel ezelőtt? (Akkor még semmilyen lelki, és mentális problémám nem volt.)

febr. 13. 17:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem ez lesz, kompromisszumot kell kössek a saját lelkivilágommal. Valamit valamiért.
febr. 13. 18:31
 12/18 anonim ***** válasza:

"körvonalazhatom a saját helyzetemet."


Azt nem itt kell megtenned.


"De te egyértelműen csak gúnyolódni, piszkálódni vagy itt az én kérdésem alatt!"


Nem ez volt a szándékom, hanem az, hogy rávilágítsak, hogy a mai helyzetben nagyon sok embernél nagyon is "indokolt" a szorongás. Sajnálom, hogy "bután" csináltam.



"Ne egy olyan embert szúrj ki magadnak az online világban SEM, aki nálad gyengébb!"


Nem feltételeztem rólad, hogy gyengébb vagy. Inkább csak meglepő volt a kérdésed. Tájékozatlanságot feltételeztem, de lehet ezt is benéztem. Bocs.

febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12 Rendben, ez így korrekt, a mai világban, pláne névtelenül nehéz felismerni a támadást.


Illetve nem hinném, hogy a 2022 elején kirobbant Orosz-ukrán konfliktus okozza nálam a szorongást, mivel akkor már sokkal előbb kijött volna rajtam.


A tavalyi gazdasági válság viszont már sanszos, hogy segített benne, de nem ez lehet a gyökere. Nem hinném, hogy a pszichológus segítene, a psziciátert kéne fontolóra vennem.


Mindenesetre elnézést kérek ha esetleg túl durva voltam! ✌

febr. 13. 18:54
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Pszichiáter jó ötlet. De azt hiszem a járvány óta már házidoki is írhat ki szorongásoldót.


Pszichológust meg ne olyat keress, aki leragadt a Kádárkori materialista gondolkodásnál.

Már a magyar fősodrat is kezd elindulni a tágabb nézőpontok felé:


https://www.youtube.com/watch?v=HjYHlZgGyQ8

febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14 A régebbi pszichológusom, csak hallgatott, és kérdezett, semmit nem mondott. Ha egyszer elkezdett beszélni, akkor viszont tudott órákig, a semmiről.
febr. 13. 19:19
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy 1 pszichológussal nem jöttél össze, nem jelenti azt, hogy egy másikkal se fogsz. De egyébként azt, hogy kérdezett, azt jól tette. A válaszokat neked kell megadnod, nem neki, nem az ő élete. Ő csak ráirányítja a figyelmedet, hogy min gondolkozz el, és add meg a saját válaszaidat.
febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az szuper, de attól, hogy rájövök, hogy mely okra eredeztethető vissza a problémám, és megválaszolom saját magamnak, attól nem fogok kevesebbet szorongani emberek társaságában, illetve nem lesz kevésbé hányingerem, ha enni kell. (Kivizsgáltattam ezt is, nem gasztroenteorológiai probléma.)
febr. 13. 19:59
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
De kevesebbet fogsz, ha együttműködően részt veszel a terápiában. Az első nagy lépés az okok feltárása, már az önmagában könnyít. Utána jön a változtatás, a kísérletezés, a nem történik semmi rossz megtanulása. Ez mind a terápiás folyamat része. Senki nem mondja, hogy könnyű, és neked kell végigcsinálnod. A terapeuta szerepe az, hogy támogasson ezen az úton, örüljön a sikereidnek, és térítsen el a katasztrofizálástól, ha nem megy gördülékenyen.
febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!