Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pánikroham? Vagy mi ez?

Ez lehet pánikroham? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés
sokszor csak úgy elkezdek remegni, van hogy csak belülről érzem hogy remegek, van hogy csak a lábam remeg(hol kicsit, hol nagyon) de van olyan is hogy az testem remeg és nem kapok levegőt. És van hogy az egész elmúlik attól hogy valaki megölel de van hogy semmi sem segít. általában akkor jön a durvább mikor valamin nagyon agyalok/valami f'szságon kattog az agyam. És a legrosszabb az egészben, hogy nem tudok vele mit csinálni, nem tudom mikor jön, és nem tudom abbahagyni, és ilyenkor persze elkezdek azon agyalni, hogy most mi a szarért remegek. Utálom!

febr. 13. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hasonló tüneteim voltak, gyomor részen éreztem elmondhatatlan érzést, félelmet, nem tudom, de azt mondták magnéziumhiány. Aztán voltak remegéses tüneteim, vérvételen megtudtam, hogy vashiányos vagyok.

A vashiányos fb csoportban olvastam, hogy a vashiány előhozza a pánikbetegségre hajlamos embereknél a pánikrohamot. Tapasztaltam. Amióta szedem a vastablettát, nagyon sok tünetem elmúlt, hihetetlen, de 100%-ra merem mondani. Nem érzed magad vashiányosnak? Álmosság, ingerültség,hirtelen szívdobogás, fejfájás,szédelgés is van tünetnek nálad?

Üdv. 30/N

febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem jelenteném ki, hogy az, mert rengeteg tünete lehet, illetve a pánikroham a jele a pánikbetegségnek, ha többször megismétlődik. A remegés még nem jelent ebből a szempontból semmit, ha hozzá jön az, hogy nem kapsz levegőt, az már gyanús. Ha a gondolatok miatt hergeled magad ebbe a dologba az is gyanús. De még ettől sem biztos hogy az. Hirtelen szokott előjönni a semmiből, néha előjele sincs. Szapora szívverés, nehéz légzés, halálfélelem. Mellkasi fájdalom, van hogy elsötétül előtted a világ, és el akarsz ájulni. Egy öleléstől általában nem múlik el. De nem tudnám kizárni így sem, mert sokféle tünete van, valakinél enyhébbek, van akinél nagyon súlyosnak látszó szívrohamszerű tüneteket produkál. Van aki hiperventillál, a túlzott levegőkapkodás miatt, mert úgy érzi nem kap elég levegőt, közben meg túl sokat is kap, ezért nagyon erős szorítást érez a mellkasában, és úgy érzi el akar ájulni. Mindenképp menj el orvoshoz kivizsgáltatni, mert mi csak találgathatunk, és nincs jogunk diagnózist felállítani.
febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A pánikroham általában erős idegességgel kezdődik majd átvált ijedtségbe a megemelkedett pulzus és vérnyomás miatt és az egyre romló belső értékek csak súlyosbítják a helyzetet sokszor igen erősen

Hónapok alatt beleőszülsz ha nem csinálsz ellene valamit

Ne kattogj foglald le magad, 8 óránál túlzottan többet ne aludj, sportolj, szexelj a lényeg, hogy a felesleges energiád levezesd mert a pánikrohamosoknak elsősorban túl sok az energiájuk másrészt fóbiák alakulnak ki

Az energia probléma még megoldható levezetéssel de a fóbiák sajnos azok némelyike megmarad, például zsúfolt helyekre nem tudsz bemenni

Ha kell akkor talán első körben gyógynövény alapú nyugtató kipróbálható de ha nem múlik akkor irány a phszihiátria sajnos

Valószínű Frontint vagy Xanaxot kapsz első körben majd kevés vagy egyre emelt dózisban ami nem egy jó megoldás de sajnos jobb nincs

febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ne félj! Teljesen normális ha szorongsz, így jelez a tested hogy gyenge az idegrendszered, ahogy fáj a kezed ha megégeted. Ne ess abba a hibába mint sok ember hogy azért szorong mert szorong.....
febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg, hogy pszichiáterhez ne menj és ne szedd be a szarjaikat, mert elmegy tőle az eszed, másrészt idő előtt meghalsz.
febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De enyhül az öleléssel, nagyon sokat segít, évekig súlyos pánikbeteg voltam, a remegést is csillapítja. Fontos hogy ilyenkor inkább kifelé fújd a levegőt ne befelé, mert ez is oldja a feszültséget!
febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Lehet valakinél igen, nálam nem, bár én még mindig pánikbeteg vagyok, nagyon sok éve tünetmentes, de csak gyógyszereket szedve vagyok az. Erősen függő, ezért nem ajánlom senkinek a nyugtatókat, és pszichotikumokat. A tünetek nálam mások voltak, csak a nehéz levegővétel stimmel, de ettől még lehet pánikroham, csak egy enyhébb verzióban.
febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, pánikrohamnál mindig befelé szívod a levegőt, ezért is nem kapsz levegőt és növekszik a pánik, amitől újra elakad a lélegzeted, ezért ez egy "ördögi kör". Szerencsére vannak olyan praktikák, amivel ki lehet játszani ezeket a tüneteket, ilyen a kilégzés, vagy a lassú hasi légzés, koncentrálni egy tárgyra hogy a jelenben maradj (a félelem a múltból a jövőbe vándorol), stb.
febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ne félj! Teljesen normális ha szorongsz,"


Miert lenne normalis? Hagyjuk mar ezt a baromsagot, hogy aki nem jar dilidokihoz, az senki. Ez egy idiota divat, fogadjunk, ha nem olvastal volna el minden baromsagot a szorongasrol, azt sem tudnad, hogy letezik.

febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!