Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Császármetszés közben pánikroham?

Császármetszés közben pánikroham?

Figyelt kérdés
Sajnos a terhességem alatt pánikbeteg lettem és többször is szokott lenni pánikrohamom. Egyéb okok miatt programozott császármetszésem lesz pár nap múlva és rettegek, hogy ott S műtőasztalon, a hangok, szagok meg úgy általában a tudat miatt pánikrohamom lesz . Fogalmam sincs, hogy hogy tudnék ezen uralkodni és nem szeretnék elájulni,vagy ilyesmi. Volt hasonlóan bárki itt és hogy vonatkoztatott el fejben attól, hogy mit csinálnak vele épp? Nagyon félek.

febr. 2. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mutottek panikbetegen. (Nem altatas, felvagtak es varrtak) Tudom,hogy nem csaszar de nem volt semmi gond. Engem megnyugtatott a tudat, hogy orvosok vannak korulottem. + a fajdalom kizokkent, az agyad elkezd ra fokuszalni.
febr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek hozzá annyira,de szerintem adnak nyugtatót.
febr. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem császárom volt, epidurális érzéstelenítéssel. Nem vagyok pánikbetegséget, de nagyon szorongó vagyok. Segített a tudat, hogy nagyon megbíztam az orvosban és hogy az apuka bent lehetett. A fejemnél állt, beszélt hozzám. Talán neked is segíthet ha valaki beszélne hozzád közben.
febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az aneszteziológus ült a fejemnél és beszélt hozzám, kérdezgetett. Nagyon kedves volt,csak én nem voltam ott fejben.
febr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A vilagon semmi nem fog történni, ha épp panikrohamod lesz, és akkor sem, ha elajulsz. A műtét megy tovább. De beszelhetsz az orvosoddal és ha szükséges, adni fognak nyugtatót
febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos úgy el leszel kábítva mint egy ló kizárt dolog, hogy pánikrohamod legyen közben

De előtte beszélj orvossal aneszteziológussal ha pánikbeteg vagy

febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem hinném, hogy adnak nyugtatót, mert ugye az átmegy a babába is. Én is eléggé szorongok és mellé jön ugye a pánik is. Hát nálunk az influenza járvány miatt nem lehet bent a férjem, de remélem hogy valaki fog velem beszélgetni tényleg.
febr. 2. 08:13
 8/8 Babika11 válasza:
Érdemes erről beszélni az orvossal vagy a szülésznővel, felkészülni alaposan a műtétre, hogy tudd mi fog történni, ne érjen semmi váratlanul, műtét közben is beszéljenek hozzád. A Császárvonal segíthet ebben. Illetve vannak légzéstechnikák, relaxációs technikák, amik segítenek lekűzdeni a szorongást.
márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!