Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham leküzdhetetlen?

Pánikroham leküzdhetetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nyáron kezdődött az első pánikrohamom, és rá jöttem, hogyha emberek közelében vagyok csak akkor jön elő, vagyis a tömegtől. Voltam pszichiáternél ő Xanaxot írt fel. Nem akarom szedni, valaki valami más ötlet?

jan. 23. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem leküzdhető!

Persze jó lenne tudni bizonyos dolgokat... megjegyzem, akár így, akár úgy, nem ártana segítséget kérned hozzá

jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Élj a jelenben, ne a múltban és a jövőben, mert az okozza a félelmeket.

A másokhoz való hasonlítgatás is rengeteg feszültséget generál.

A pánik tulajdonképpen félelem feszültség formájában, ami kezelhetetlenné válik és robban!

Sport, művészet, önismereti munka nagyon sokat segít.

Fokozatosan oldani kell a stresszt.

Igyál több vizet mert az is oldja, megelőzi, csökkenti a tüneteket.

Ugyanígy a mély hasi légzés is. Tanuld meg!


(Én is megjártam a magam kálváriáját!)

jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nyugtató segít hosszú távon hanem a terápia. Én erre kognitív viselkedésterápiát kaptam.


De ne dobd el azonnal a gyogyszert ha olyan erős, hogy jelenleg az életedet sem tudod vinni. A gyógyszer segít, hogy ki tudj menni és el tudj menni akár terápiára. Nekem olyan súlyos volt. Aztán terápiával egyszer csak arra figyeltem fel, hogy egyre kevesebb majd már semmi gyógyszer nem kellett. Gyógyulást neked!

jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!