Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elegem van az életemb...

Teljesen elegem van az életemből, azt érzem nem teljesen fair amit élek. (?) Miért kéne még így élni? Véget kéne már venni.

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, ezzel szeretném kezdeni. Sajnos nagyon magányos, senki sem ért meg, súlyosan traumatizált vagyok.

Elegem van az életből. Elegem van, hogy nem volt apukám, elegem van hogy nem volt szerető anyám, elegem van, hogy senki sem szeret, elegem van, hogy nincsenek barátaim, elegem van, hogy míg egyetemen mindenkinek van apu anyu, nekem semmi, elegem van, hogy minden (volt) baráttól én kérdeztem, hogy h van tőlem senki, elegem van az egyedül töltött szilveszterekből és szülinapokból, elegem van a szorongásokból, elegem van az alvásparalízisből, és a legfontosabb elegem van saját magamból.

Borzalmas volt látni gimis programokon, hogy mindenkinek ott volt az anyja -apja nekem senkim, elegem van ebből, ez nem fair. Én nem ezt érdemeltem. Saját beteg anyámon is én gondoskodtam, aztán amikor skizofrén lett(mindig is az volt, de elsúlyosbodott az állapota) engem bántott. Rengetegszer meg akartam ölni magam de gyáva sz*r voltam mindigis. Gondolkodtam azon, hogy miért nem most ölöm magam? A lehető legjobb alkalom és időpont lenne a mai nap akár, mert pont hogy senki sincs körülöttem senki sem nézz rám, lassan egy éve már full más városban élek, ahol kb senki sem ismer, ha most megölném magam, senki nem keresne. Nem azért, mert eddig sem volt fontos, de most nincs annak sem a kockázata hogy valaki lebeszéljen, vagy megtaláljon. Nagyon félek az öngyilkosságtól, mert nagyon ismeretlen, de tudom, hogy inkább szenvedek 5 percig míg leugrok, és belefulladok a Dunába, míg szenvedek X évet gyerekkori traumák és az akkori jelen állapot a magány stb. Miatt.

Igaz hogy igazából max 1-2 havernak vagy itt neten beszéltem erről, senki energiát nem húzom le vele, mert egyrészt nincs kit lehuzni, meg nem is akarok. Engem mindenki utál. Ezt a szar kísérletet (engem) már megkene ölni a rákba.



febr. 18. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
*vetni
febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az ilyen válaszok miatt is érdemes lenne. Rám írt az egyes egy ilyet:


"Helyesen írni se tudsz, érted nem lenne kár, remélem fájdalmas módszert választasz"

febr. 18. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Egy dolog, hogy boldogtalan vagy, de ez nem jogosít fel arra, hogy rágalmazz. Soha nem írok senkinek sem privtátüzenetet, végképp nem tenném ilyen tartalommal.


Ezen az oldalon kérdéseket teszünk fel, amire választ várunk. A kérdésed nem igazi kérdést, hanem csak egy panaszdömping, amiből naponta van egy: egy barátnak, egy szakembernek stb. kellene ezeket elmondani, de inkább utóbbi.

Itt most senki nem fog varázsszóra rendbe tenni. Konkrét tanácshoz k*rva kevés, amit leírtál.


Ha változást akarsz, ne másért akarjál.

febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdésed: Teljesen elegem van az életemből, azt érzem nem teljesen fair amit élek. (?) Miért kéne még így élni? Véget kéne már venni.


Az üzenet:

Helyesen írni se tudsz, érted nem lenne kár, remélem fájdalmas módszert választasz

febr. 18. 14:24
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki, csak bátorságát akarok az öngyilkossághoz, de nem ilyen formában. Aki megtette, vagy próbálta, milyen gondolat volt benne, ami segített neki megtenni ezt.

Aki meg nem, és megbánta, mi segített neki túl lépni mindenen?

febr. 18. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy azt árnád, nyilatkozzanak azok, akiknek sikerült öngyilkosnak lenniük? Hát, arra szerintem hiába vársz...


Abban viszont senki nem lesz partner, hogy neked segítsen.

febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Erre tényleg csak az igazán hülyék adnak világos válaszokat, myself included. Mondjuk én is abba a végeláthatatlan kórusba állok be, hogy húzzál a pszichiátriára, már a görcsös, kb téveszmés ragaszkodásod ahhoz, hogy #1 írta neked azt a privátot elég komoly red flag, kéne lásson valaki, akinek szakterülete az ilyesmi. Skizofrén elődökkel nem ritka, hogy megjelenik minimum valami hasonló tünetegyüttes. Gondolom a józan eszeddel belátod azért, hogy az öngyilkosság nem vezet sehova, nem véletlen, hogy legtöbbünk fejében meg se fordul, inkább lejátsszuk, hogy rúgnánk szét a seggét a gyökérnek, aki ténylegesen megbántott, és ez nem az a szint, hogy nem ír rád messengeren jó sokáig.

Nekem is halottak a szüleim, igen, más. Igen, egyedül vagyok ebben a világban, mert akárhányan akármennyire szeretnek, az ő szeretetüknek semmi nincs a nyomában. Nem voltak jó szülők egyáltalán, de mehettem hozzájuk, megoszthattam velük a gondolataimat, és tudtak jókat mondani. Ha ritkán találkoztunk, akkor irgalmatlan jó szülők voltak, mondjuk így.

Azt is könnyű belátni, hogy akárhogy is érzel másokkal kapcsolatban, lenne, aki szenvedne nélküled, nem is kicsit. Előbb-utóbb megtudná mindenki, mi történt, és azt az összetéveszthetetlen ürességet éreznék, amit öngyilkosok után szokás, és valószínűleg puszta önvédelemből átcsapna ez bennük haragba, hogy tényleg ne kelljen belelátni, mert egy téboly az egész, nagyon nem egészséges.

Hallottam egy olyan mondatot egyszer valahol, hogy az öngyilkosság az egyetlen olyan halál, ami még az Istennek is fáj. Védhetetlen és értelmetlen. Tudatosan, tényszerű mérlegeléssel még senki nem lett öngyilkos. Mindig valami felindulásféle, vagy tudatmódosítók, vagy eleve nem egészséges tudatállapotok, marhaságokon kattogás, és hasonló anomáliák tudják képbe hozni az ilyesmit. Ha fenntartod a tévedés jogát, és hajlandó vagy teljesen ingyenesen egy fokkal bizakodóbban nekiállni minden új napnak, akkor könnyen előfordulhat, hogy ritkul ez, és mondjuk ügyelsz az étrendedre, ügyelsz, hogy eleget mozogj, minimum egy két állatka van, akit szerethetsz, és máris szebben süt a nap, akármilyen közhelyes is (sőt, a közhelyek pont a nyilvánvalót felismerni a leghasznosabbak sokszor).

De ne rám hallgass, ahogy magadra se, inkább legyen valami diagnózis, hátha rövid úton tényleges megoldás születik.

febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem megvagy meg:)

Sokan hasonló cipőben vagyunk, a nehezet már atveszelted

a suli megvan, 19 vagy, ilyenkor már legtöbb ember egyedül él.

A csajozás csak most kezdődik,19 évesen még nehéz mert csak 18-19 éves csajok vannak akiket lenyuljak a huszonéves. De innentől kezdve meg főleg 20 után egy tonna csajod lesz ami értelmét fog adni az életednek.

Szedd össze magad, nem kell ez a ki fog eljonni a temetés re, kit fog érdekelni ha meghalok hülye gondolatok. Senkit nem fog, férfiak vagyunk és le vagyunk szarva, meg kell erősödni.

Tűzzel ki valami célt magadnak, amit el akarsz érni, bármi lehet. Ha én 1et tudnék ajánlani akkor az az lenne hogy hagyd ott Magyarországot az egész hülye magyar mentalitást es meglatod milyen rendes emberek léteznek más országokban. Elkepeszto milyen barátságosak és mások az emberek pl ujzelandon ahova én menekültem.

Vedd úgy hogy öngyilkos lettél ennyi, innen már játék az egész.

febr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mesélek valamit, kérdező. 15 se voltam, amikor meghalt faterom. Anyám nem sokra rá lelépett. Ott maradtam egyedül egy állami bérlakásban (akkoriban ez volt a trend). Éjszakai vagonrakásokból (50 kilós cementes zsákok!) tartottam fenn magam, és jártam ki a középiskolát. Az ofö egyből kiszúrta, hogy hazudozok, miért nem alkalmas az időpont családlátogatásra, és miért nem jár anyám szülői értekezletre, ezért utált és alám tett, ahol csak tudott. De nem mondhattam el senkinek, ha nem akartam intézetbe kerülni. Becsületére legyen mondva, amikor az utolsó évben kipattant a dolog, onnantól ő falazott nekem. Szeptemberben lesz 50 éve, és nem bánom, hogy így történt. Megtapasztaltam,hogy megélek bárhogy, és akkora önbizalmat szereztem, mint a Clark Ádám kotróhajó, és elmondhatom, hogy szép életet éltem le.
febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!