Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások is vannak itt úgy, hogy...

Mások is vannak itt úgy, hogy azért nem fordulnak pszichológushoz mert nem bíznak abban, hogy valodi segitséget tud majd nyújtani és akkor ennek kapcsán sajnálják kiadni rá a pénzt?

Figyelt kérdés

Én ebben a helyzetben vagyok. Évek óta fontolgatom hogy felketesek egy pszichológust, mert sok olyan mentális és lelki problémám van ami miatt szükségem volna valamiféle iránymutatásra, hogy hogyan is kellene elindulnom a gyogyulás felé.

De akárhányszor rákeresek a témára a neten sok olyan tapasztalatot olvasok, nem segitett vagy még rontott is a problémáján az adott személynek.

Én alapból nem bizok az orovosokban, köszönhetöen annak hogy volt pár olyannal dolgom akiböl már kiégett az évek alatt a segitési szándék és már kb csak a pénz miatt csinálják vagy megszokásbol (vagy nem tudom miért). Vagy ha nem is ez volt a helyzet, az amit ajánlottak semmit sem használt (bőrgyógyászaton jártam így igy többször pl.)

Szükségem volna segitségre, mert érzem hogy az ahogy jelenleg gondolkodom, ahogy a dolgokhoz állok az nem jó. Kicsi az önbizalmam, szorongok, sokat agyalok döntéseken és folyamatosan tele vagyok félelmekkel a jövömmel kapcsolatban. Tipikus pesszimista vagyok. És persze emiatt nem vagyok képes belevágni dolgokba, vagy csak nagyon nehezen és ha közben kudarcot vallok akkor inkább feladom. Kivétel pl. akkor ha már tul sok pénzt fektettem a dologba (nemrég a jogositvány ilyen szituáció volt).

A párkapcsolatról pedig ne is beszéljünk. Alapbol nehezebb a dolgok mivel meleg vagyok, de a többi dolog még rá tesz egy lapáttal az egészre. Meg ugye a korábbi 1-2 elutasitás sem segitett a dolgon.

A lényeg hogy nem tudom magam rávenni arra hogy elmenjek egy pszichológushoz, mert ugysem fog tudni segiteni, ahhoz tul mélyen gyökereznek a problémáim. Meg anyagilag is megterhelne ha belevágnék, és ha nem használ akkor csak felesleges pénzkidobás volt az egész.

Mi ilyenkor a megoldás, van egyáltalán?



febr. 20. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Nekem többnyire rosszak a tapasztalataim a pszichológusokkal. Elkérik a brutál óradíjat, de semmit sem ígérnek, sőt, még hivatalos diagnózist sem adnak. A hetek, hónapok során kifizetsz egy hatszámjegyű összeget, aztán vagy jobb lesz, vagy nem. Vannak azért kivételek. Az egyik szakemberhez (aki végzettsége szerint egyébként nem pszichológus) nagyon szerettem járni. Alapvetően ő sem tudott segíteni, mert igazából nem is lehet, de legalább kedves volt, megértő, és fizetnem sem kellett, mert állami hely volt.
febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Mintha rolam irtal volna. Többször gondolkoztam mar felkeresek egy szakembert, de mire eljutottam volna oda, mindig felmerült a kerdes,hogy vajon tud segiteni? Vagy csak meghallgat azert a bizonyos összegert amit kifizetek neki?

Ennyi erövel a haziallatomnak is beszelgetek, es meg penzt sem ker.

A megoldast, a döntest nem fogja helyettem meghozni.


Es en is sok rossz tapasztalatot olvasok. Annyi penzem meg nincs,hogy 3-4x is csak probalkozzak mire megtalalom. Honnan tudni melyik szakember a jo?

febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a szakember úgyis csak meghallgat (jobb esetben apád, anyád, testvéred, barátod, barátnőd teszi ezt), tanácsokkal lát el, és a legvégén úgyis neked kell majd megoldani (mert amúgy szarik rád), ezért sajnálom a 15.000 forintokat kevesebb mint 1 óráért, főleg hogy ha nincs is rá keret!


* A gyógyszereket (legális drogokat) kihagytam, az csak hab a tortán!

febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!