Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy sem?

Ez depresszió vagy sem?

Figyelt kérdés

Évek óta hullámokban jön. Olyankor nagyon lehangolt vagyok, ok nélkül sírok, éjjel nem tudok aludni. Nehezen alszom el, és ha sikerül, akkor is pár órára csak, aztán forgolódom, nagyon rossz gondolataim vannak ilyenkor. Néha arra is gondolok, hogy hogyan kellene megölnöm magam. Szerintem sose tenném meg, de van hogy vágyok rá. Van hogy éjjel jön rám a sírás. Ilyenkor nem tudom megmondani, hogy mitől érzem magam rettenetesen, egyszerűen csak jön. Félek a jövőtől, kattogok a múlton. Kedvem sincs semmihez.

Aztán van hogy jobban vagyok pár napig jobb a hangulatom, majd megint vissza esek ugyanebbe.

Honnan lehet tudni, hogy ez depresszió e vagy sem?

29N


febr. 25. 19:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam, hogy az önértékelésem is botrány. Értéktelennek érzem magam, kevesebbnek másoknál... ez mindig is így volt sajnos.
febr. 25. 19:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez annak tűnik. Milyen hosszú egy ilyen hullám?
febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Változó, nem tudnám egyértelműen megmondani. Valamikor csak 1-2 napig vagyok extra rosszul, aztán pár napig nem, majd megint pár napig megint rosszul. Vagy olyan is előfordul hogy nem napokig hanem akár 1-2 hétig is rosszul vagyok. Nagyon össze vissza, de sose vagyok igazán jól, inkább a nagyon rossz és a nagyjából "normális" állapotok váltakoznak.

febr. 25. 21:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként van férjem, munkám, lényegében az életem rendben van. A gyerekkoromban volt olyan dolog, ami esetleg okozhatja a jelenlegi problémáim. Tervezem, hogy elmegyek pszichológushoz, de igazából arra is nehezen veszem rá magam. Lusta vagyok vagy egyszerűen gyenge, nem tudom. Nincs kedvem semmihez.
febr. 25. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
1-2 nap még elég rövid, (mármint a hivatalos definíció szerinti depresszióhoz) nem vettél észre összefüggést a ciklusoddal? Van aki menstruáció előtt pár nappal elég komoly, depresszió szerű tüneteket tapasztal. Attól még azzal is érdemes foglalkozni, csak ugye más a kiváltó ok
febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Nem, nincs összefüggés.

Valamikor 1-2 nap, valamikor 3-4, valamikor meg 1-2 hét. Ezért írtam, nem igazán tudom megmondani egyértelműen.

Abban biztos vagyok, hogy ez nem súlyos depresszió. Viszont azt nem tudom hogy esetleg enyhe depresszió lehet e.

febr. 25. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

rekurrens depresszio lehet. miert nem mesz el egy pszichiaterhez vagy szihologushoz? nekem sulyos rekurrens depim van. de hat hogy mondjam az en epizogyaim azok ... hat tudod onkezuen asz vagdosas meg tuladagolas csoda hogy egyik szervem sem ment tonkre de nalam mar 11 - 12 eves korban kezdodott, behanytam ejszaka, reflux, rengeteg hasmenes (4x reggel kb 1x napkozben otthon talan meg egy) naponta, aztan haziorvos mondta 15 eves voltam kb hogy probaljunk ki egy pszichosomatikus tesztet, hogy stresztol van e, felrakott 1 vagy 2 hetre 0.5mg xanaxra es mindenem elmult. Hat igy kiderult a busines. Igaz azota jarok szihiaterhez nincs egy nap hogy nem emlekzenek vissza a tetteimre meg a vagyaimra, meg amikor csinaltam az a teher amit levettem magamrol "tobbe megszunik" nagyon nehez volt hogy elcsabuljak ettol vagy ne, de a biologia nyert (sajnos?) es felbremaradt. Aztan rohadt duhos lettem mert ugye visszakerultem ugyanabba a fos szar rohadek csotany allapotba es egy parazita lettem akik korul vesznek.


ez volt 21 evesen kb egeszen 25 ig, moss vagyok 26.


tudom ez lehet nem segicseg de talan kapsz egy ilyen "nem vagyok egyedul" dolgot amit en sosem ertettem mert az en fajdalmam az enyem nem osztozkodunk, sosem ertettem hogy "nem vagy egyedul" pedig de, mas csalad, mas helyzetek minden mas meg az erzes is. Honnan tudja az illeto hogy az a kek szin az ugyanaz a kek amit en meg o lat peldaul, lehet neki a piros ami nekem kek, erted.


na mindegy talan ez felvidit(?) vagy felvilagosit(?) nem tudom, szedek gyogyszert mert ki kell olnom az erzeseket magambol a jot meg rosszat es neha bunko fapofaval valaszolok embereknek amit nem ertek hogy miert mergesek ram szoval ha valami szamodra groteszk dolgot irtam elnezest. Eloben inkabb egyebkent kussba vagyok mindig pont emiatt, mert a beszelek mar aramlik ki belolem napsugarral a halal meg az agitatio es szuicid allapotok tomkelege ami fertozo ahogy eszrevettem. mindegy nem meselek magamrol tobbet nem rolam szol a dolog.

febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!