Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A meditáció képes regenerálni...

A meditáció képes regenerálni az agyat?

Figyelt kérdés

Töltőgáz függő vagyok.

3 év eltelt úgy hogy rendszeresen szívtam mert tök mókás hallucinációkat éltem meg tőle és ráadásul egyszerű út volt a beàlláshoz. Eljutottam odaàig hogy már egyáltalán nem adja azt az izgalmas érzést mint eleinte , és nagyon sok pénzt herdáltam el rà . Megbántam hogy ilyen ostoba voltam hiszen roncsolhattam vele a saját agyamat, bár nem tudom mekkora kárt szenvedhettem , de olvastam hogy maradandó károkat okoz. Ennek ellenére folytattam.

Eldöntöttem hogy leállok vele (egy hete nem használtam)

Ha nem szívom akkor egy idő után visszakerülhetek olyan mentàlis állapotba mintha életemben egy palackot sem szívtam volna?

Ha nem, akkor a meditàció segít a regenerálódásban?



márc. 3. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ismertem egy ilyen embert, odáig jutott hogy napi több flakonnal is elszívott annyira bírta (én nem is értettem), a végén már engem győzködött hogy látja az angyalokat és oda akar menni, mert ez ami itt van semmi ahhoz képest!
márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
segíthet igen, de ez egy hosszútávú folyamat, illetve ezzel párhuzamosan fent kell tartani egy egészséges életmódot is. A regeneráció ezzel együtt függ az agyi károsodás mértékétől is... vagyis van egy bizonyos szint, amivel már nem lehet mit kezdeni.
márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem még nem értem el azt a szintet amikor már "késő" úgymond.
márc. 3. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Szerintem ezzel a mondatoddal elárultad hogy még nem vagy azon a szinten, de mostantól kezdve nagyon komolyan kellene venned a testi-lelki egészségedet.
márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk innen hogy milyen helyzetbe vagy. Összességében több hónapot kéne full kihagynod hogy értékelhesd a helyzetet. Nekem más drogok miatt volt hogy 3 hónap is kellett mire teljesen helyrejöttem.

A meditáció mentálisan segíthet. Mindenképp érdemes napi szinten nyomatni és akkor sokkal gyorsabb a regeneráció is.

márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen képes!
márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Szia. A meditáció okkult, tehát nem jó, hanem rossz.
márc. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beteg vagy Lacikám! Nem csak a Biblia létezik!
márc. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A meditáció egy gyakorlat amivel tudatosan a jelenbe lehet kerülni. Vehetjük úgy a tudatunkat mint egy számítógépes rendszer, amelyben egy csomó alprogram fut. Nem is látunk ki a gondolatkavalkádból, mert azt szoktuk meg hogy egyfolytában gondolatokkal azonosulunk. A meditáció által megtanuljuk elengedni a gondolatokkal való azonosulást, és így kapásból több erő irányul az alapból megmaradt (talán értelmesebb) gondolatoknak, tehát úgy érezhetjük többre vagyunk képesek, fejlődünk, regenerálódunk. Azonban mikor már még jobban megy a meditáció, akkor csak egyszerűen üresbe tudjuk tenni magunkat és ez az ami talán a mai embernek nagyon hiánycikk. Ez nem azt jelenti hogy ilyenkor nincsenek gondolatok, hanem hogy távolról szemlélődve csak megfigyeljük őket, nem kezdjük bonyolítani őket, és így hamar el is tűnnek. Ez a meditáció egy igazi semmittevés, egy állapot az éber és az álom tudatállapot között. Mindig van jó hatása a kezdőknek és akik már jobban benne vannak azoknak is. Egy belső önismeretnek is tekinthető mert a gondolatok sokszor azért jönnek fel, mert valamit kezdeni kell velük. Aki pedig csak úgy meg tud maradni stabilabban a jelenben az jobban rátalálhat arra hogy mint élőlények mik is vagyunk mélyebben.
márc. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia 8-as. Köszönöm, hogy becéztél. Itt a gyakoriban ez jól esett. A meditációban az ember elveszti a kontrollt a lelke felett, és ajtó nyílik a gonosz lelkeknek a lelkünkbe befelé.
márc. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!