Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lustaság, halogatás majd a...

Lustaság, halogatás majd a határidők miatti pánik okozta leblokkolást hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Rengeteg tennivalóm van és persze, hogy nagyon késésben vagyok velük. Viszont nem tudok nekiugrani, mert komolyan mondom leblokkol a testem/agyam a pániktól. Inkább ma is kimentem és felástam a kertet idegességembe. Bármi mást csinálnék gyakorlatilag. Még takarításba is menekültem, amit alapból utálok, de most jól esett, mert úgy fogtam fel, hogy csináltam valami hasznosat legalább.
márc. 3. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha teljesen tisztában vagy azzal, hogy azért csúszol el, mert halogatsz, akkor előtted a megvilágosodás: ne halogass.

Azért nem csinálod, mert bepánikolsz attól, hogy nem csinálod? Kertet ásol, amikor van előtted más feladat? Menekülsz a tennivalók elől? Kellemetlen dolgok? Ha muszáj, meg kell csinálni.

márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért halogatsz?
márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Kora reggel ásd a kertet. A reggeli napfény remek dopaminforrás, a doamin pedig elengedhetetlen a motiváltsághoz.
márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!