Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez? Alvásparalízis?

Mitől van ez? Alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Párom havi 4-5x felkel az éjszaka közepén és elkezd pánikolni, erőteljesebben kapálózni. És mindig mond valami ijesztőt, pánikolva. Volt olyan, hogy alig tudtam lenyugtatni, próbáltam megölelni, de semmire nem reagált. Nem mindig értem amit mond. Volt, hogy azt mondta már nyugodtabb állapotában, hogy “tényleg azt hittem bogarak mászkálnak rajtad.” Megkérdeztem, hogy tessék? Nem mondott semmit és tovább aludt. Reggel soha nem emlékszik rá.

márc. 5. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy őtült, menekülj mert ki fog nyírni!
márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásparalízisre emlékszik az ember. Ez inkább alvajárás-szerű dolognak tűnik (még ha nem is kel ki az ágyból). Mindkettőben van tapasztalatom sajnos, az alvajárásra nem szoktam emlékezni, csak a nyomait látom a lakásban és olyankor kezdenek derengeni nagyon homályos emlékképek, hogy azt én csináltam az éjszaka közepén. Pl.: egyszer egy nagy csomag wc papírt kicincáltam a szoba közepére, reggel meg néztem, hogy ez meg hogy került ide és mit keres itt?
márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízis teljesen más: ott észnél van, de a szemén kívül semmit sem tud mozgatni, beszélni sem tud.

Lehet, hogy rosszat álmodik, semmi több, de érdemes lenne egyszer orvossal megbeszélni.

márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok. Az utóbbi 2 hétben tapasztaltam magamon egy szokatlan jelenséget. Mielőtt mély álomba zuhannék,hirtelen arra riadok(mint pl. ma éjjel),hogy a saját hangomat hallom vissza a gyomromból. Igen,a GYOMROMBÓL.Nem beszédet hallok vissza, csupán egy dünnyögést,de eléggé aggasztó. A 2 hét alatt ez volt a harmadik történés. Az első kettőnél csak a dünnyögés volt simán. Olyan megmagyarázhatatlan. Nem feltételezném,hogy alvásparalízis,mivel abban nagyon sokszor volt/van részem. Ez valami más. Valaki volt így még rajtam kívül? Negatív emberek véleményét nem szívesen fogadom. Kérlek titeket,segítsetek! Nagyon szépen köszönöm! ❤️
ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!