Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3mg frontin vagy 3mg rivotril...

3mg frontin vagy 3mg rivotril "durvább"?

Figyelt kérdés

#frontin rivo
márc. 8. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez durva mennyiség! durva mellékhatásokkal! A rivo talán.
márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Egyszerre?Naponta? Engem a frontin ugyanakkora adagban jobban "kiüt". Viszont el is álmosodom tőle. Mellékhatásai is durvábbak. Rivot szoktam néha. Nekem jobban bejön.
márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Rivotril erősebb, de ebben az adagban mindkettő gáz.
márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A Rivotril 3 mg nem kozeliti meg a maximalis dozist; naponta 20mg, ember is szedheti.


De milyen szempontbol durvabb? A Rivotril teljesen mashogy mukodik mint a Xanax.


Nagyjabol a farmakokinetikaja komparativ a ketto:


Hasonlo koztuk a molekularis tomeg, biohasznosulas, protein kotodes foleg albuminhoz es reverzibilis kotodes nagyjabol azonos, eliminacioja a Xanaxnak 90%-a vizelet, Rivotrilnak ugy 60% vizelettel a maradek belsarral tavozik. Felezesi ido a szabad hatoanyagoknak amik nem protein kotottek a Xanaxnal nagyjabol 11 ora (Rivotril kb. 35 ora), de ez embertol fugg. +-2 ora alprazolamnal peldaul. Ez az eloszlas resze, ekkor eri el a csucsat a koncentracio a plazmaban xanaxnal vagy Rivotrilnal, es ekkor van a legtobb szabad hatoanyag a verben, atjutva a membranokon az agyba, lipofilitasuknak is koszonhetoen.


Az miven szinte azonnal felszivodik a Xanax es a Rivotril, majd beindul azonnal az eloszlas; eljut a megfelelo helyre a testben a hatoanyag, jelen esetben az agyba elsosorban. Ez hol euforikus jellegu, hol nyugtato, hol pont aggressziv allapotot idez elo, illetve tevhit szerint hiszik nem hatnak tobbe, de valojaban igen csak nem ugy ahogy az elso alkalommal alkalommal. Tobbet szedni, ekkor mar lerakni is nehez egy ido mulva mert mar kialakul egyfajta fuggoseg.


A maradek proteinekhez kotott "ideiglenes" raktarkent van jelen a plazmaban, ami felszabaditja ujra a hatoanyagot amit megkotott, megint bekerulve a veraramba ugyanaz a hatoanyag. Ez a Rivotrilnal hasonlo, csak lassabb, de kinyujtottabb ezert erdemes alkohol szenvedely betegeknel hasznalni, epilepsziasoknal, hasonlo betegeknel, meg generalizalt vagy egyeb szorongas ellen. En ez ellen vagyok oszinten, mert egy sima haziorvos pszichiatriai, neurologiai kepesites nelkul, miert irhat fel elsorendu antiepileptikumot barkinek onkenyes dontesbol, aminek a paciens személyijet is elkerik.


De a szabaly az szabably, csak ujabb lehetoseg az addikciora. Ha valakinek feszultsege van az rendben, a szorongas mar mas, azzal orvoshoz kell fordulni, pszichiaterherhez vagy pszichologushoz ok el tudjak donteni, hogy mi a gond, es nem a paciens adja elo, hogy a fuggonyt leszakitotta mert nem volt wc papir a DM-ben es szakitott Gipsz Jakabbal emiatt. Erre a haziorvos fogja magat es "rivotril".


Igen sajnos az eletben vannak feszultsegek, sirunk, gyaszolunk, idegesek vagyunk egy allasinterju miatt akar. De a szorongas mas. Azt hagyjuk a szakemberekre. Hogy melyik durvabb, az embertol fugg. Valaki azonnal raszokik szerintem ha olyan szempontbol nezzuk, valaki aggressziv lesz. Kinetikailag a Rivotril hat a serotonin-ra is, illetve a glutamate-decarboxylase ra is. Altalaban amelyiknek magas a protein kotodese es a szabad hatoanyagok felezesi ideje magas, azok "biztonsagosak" peldaul a diazepam. Annak kozel 99%-os protein kotodes es nagyon hosszu felezesi ido a szabad hatoanyagoknak. Ezert ajanljak leszokashoz meg BZD-rol is, mert a proteinek lassan adnak a verbe diazepam hatoanyagot, nagyon lipofil tulajdonsag, igy szep lassan leszokik az ember, 1 - 3 honap alatt, ha nincs psziches fuggoseg (is).


Ezekbol leszurve, nem tudom, melyik a durvabb. Mi a szempont? Fuggoseg vagy "euforikus erzet"?

márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%
Én a discoba bevettem 4mg rivót. Hát menni is alig bírtam :D
márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
az lehet nem rivotril volt...
márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
4#én most a napi 3mg frontinomat váltom 3mg rivotrilra pszichiaterrel,frontint hosszú ideje szedek rivotrilt is szedtem régebben de az a bajom azzal nem tudok aludni csak a frontinnal,a kettőt együtt meg nem írja már.Úgyhogy rivotril+altató kombó lesz.Reggel 2mg rivotril este 1mg plusz az altató
márc. 8. 13:03
 8/21 anonim ***** válasza:
Milyen altató ami nem használ?
márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem azt írtam hogy az altató nem használ hanem hogy a frontinnal tudok aludni a rivotrillal nem.meg 20mg vel sem
márc. 8. 13:31
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha használ az altató akkor minek még 1mg rivotril mellé? Túl vagy gyógyszerezve. Aztán a leszokás majd a tied lesz.
márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!