Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség kezelésére...

Pánikbetegség kezelésére keresek megoldást, esetleg szakembert, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
20 éves egészséges fiú vagyok és mostanába nagyon rossz a közérzetem, halálfélelmem van, izzadok, szúr a mellkasom, olyan érzésem van mintha hányingerem lenne de mégse kell hányjak, az izzadságom szaga nagyon megváltozott, nagyon büdös. Szervi bajom nem hiszem hogy lenne, mert nem folyamatos az állapot, csak időszakos, napi 1x,2x fordul elő, amikor gondolkozok s stresszelek a jövő miatt. Az előzmények szerintem a többszöri sikertelen forgalmi vizsga, többszöri sikertelen érettségi, szerelmi csalódás és sikertelen felvételi… Nagyon el akarok költözni, új életet kezdeni, lehetőleg külföldön, mert munkát nem találok, de amikor rágondolok is szorongok, ezért valószínűleg alkalmas se lennék, pedig egészséges vagyok, de az elmúlt 3 évbe rengeteget stresszeltem minden miatt, rengeteget szorongtam, mára meglett a jogsi, érettségi, szerelmi bánat el van felejtve több mint fél éve, de most mégis rámjött ez. Nagyon meg szeretnék gyógyulni, hogy újra teljes értékű ember lehessek. Kérlek titeket, hogy csak olyan írjon aki már átélt ilyent, vagy szakember a témába. Biztos nem lesz könnyű, de valahogy muszáj kigyógyuljak belőle, a környezetem semmit nem érzékel ebből, mert amióta tüneteim vannak nem is járok sehova, csak telefonon beszélek mindenkivel. Várom a válaszokat, beszélgessünk róla, akár sorstársakkal, gyógyuljunk meg együtt.

márc. 11. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Pszichológus
márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Úgy gondolom, még nálad is nagyobb lelki bajban voltam. Meggyógyultam. A jóságos, mindenható ISTEN segített rajtam. Ha érdekel téged is, jelezd, segítek, írok.
márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A pszichologusra én is gondoltam, de először meg akarom próbálni anélkül, mivel pénzem nincs rá sajnos. Az Istenbe való hitem pedig megvan, ilyen környezetbe nevelkedtem.
márc. 11. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Szia kérdező. Az, hogy van ISTENhited, jó. De hogy kigyógyulj a lelki betegségeidből, neked a jóságos ISTEN gyerekének kellene lenned. Az ÚR JÉZUS KRISZTUS, - ISTEN FIA - lelki "nyájához" kellene tartoznod, mert Ő a jó Pásztor. Be kellene hívnod az URat az életedbe ÚRnak, aztán Ő majd gondoskodik lelki jólétedről. És akkor megnyílik előtted egy jó és szép élet, reményteljes, élhető, és kívánatos. Itt a Földön, és majd odaát is örökre. Válaszd hát a jót, és ne kelljen tovább cipelned a rosszat, élhetetlent. Ha akarod hogy továbbsegítselek, jelezd, visszaírok neked.
márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
pszichiater és antidepresszáns, más reális opciód nincs ha nincs pénzed.
márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én mégis bízok benne, hogy ezt ezek nélkül is meg lehet oldani.

Egy olyan valakit keresek aki benne van/átment rajta, ő miket alkalmazott?

márc. 11. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésed: "Pánikbetegség kezelésére keresek megoldást, esetleg szakembert, tudnátok segíteni?"


Jó valasz: " Pszichológus"

márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia A "Kandela" pszihológus csapat jó választás.
márc. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Légy bátor, ne félj a szorongástól ezek csak érzések. Az érzések jönnek mennek.

Szorongás fajtái:

OCD

Pánik

Szociális fóbiák

Na most ha nem szorongsz nincs pánik ez ilyen egyszerű. Az öreg agyad talált magának egy "tárgyat" de ne higgy neki. Csak oltogat. A prefrontális kérgeddel sem tudod meggyőzni mert az öregagyad vészhelyzet üzemmódban van ilyenkor.

Egyszerűen ne foglalkozz vele, és mint a viharfelhő, el fog oszlani. Te magától a szorongás érzéstől szorongsz. 20 évesen nem fogsz belehalni nyugi.

Ne mobilozz, ne rejszolj mert növelik a kortizol szintedet amitől szorongani fogsz!

Üdv :Csernus

márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es, azóta nem rántott magával egyszer se, a mellkasi fájdalom és az izzadás még megvan, de megpróbálom legyőzni.
márc. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!