Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha jártál pszichológushoz mi...

Ha jártál pszichológushoz mi az, amiben segíteni tudott, és mi az, amiben nem tudott segíteni?

Figyelt kérdés

márc. 12. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Például leküzdeni a szorongást, fóbiákat.
márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Amiben segitett: kilepni es feldolgozni egy narcisztikus kapcsolatot, helyrebillenteni az onbizalmam, tavolabbrol szemlelni a ram vonatkozo kritikakat (ne vegyem magamra), kimerni mondani szegyen nelkul, hogy miben vagyok jo, meghozni egy nagyon nehez karrierdontest. Abban is peldamutato volt, ahogyan figyelt ram. Igyekszek en is igy figyelni masokra :)

Amiben nem segitett: nem tudok ilyet mondani.

márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus nem minden esetben tud segíteni, viszont már az is óriási dolog, hogy legalább van olyan ember akinek őszintén ki tudod beszélni a dolgokat. Ha valamit észlel amivel nem tud mit kezdeni, akkor más helyekre fog küldeni
márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban felül tudok emelkedni a félrevivő gondolkodási mintáimon.

Néha mégis ellepnek a rossz gondolatok.

márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nehéz összeszedni komplexen, hogy miben segített eddig (és még fog a jövőben is). Röviden: felnyitotta a szememet a toxikus családi és baráti kapcsolataimat illetően, segített belőlük kilépni, megtanított kiállni a saját érdekeimért (noha mindenki egy kemény, karakán embernek ismert engem, mégis szükség volt rá). Megtanította, hogyan validáljam az érzéseimet, és ne dőljek be anank, ha mások megpróbálják őket elbagatellizálni. Segített felülemelkedni a szüleim és a saját magam emelte falakon, és így tovább tudtam lépni az életemben. Segített mentálisan felkészülni arra, hogy hátrahagyjam a kényelmes, rutinszerű életemet, összeszedjem magam és kiköltözzek egyedül kutyával külföldre, mert valójában vágytam a levegőváltozásra, az idegennyelvi környezetre, a felfedezésekre. Megtanított felismerni olyan viselkedésmintákat másokban, amik figyelmeztetnek arra, hogy én azzal az emberrel nem szeretnék közelebbi viszonyba kerülni, legyen az barát, munkatárs, párkapcsolat. Rámutatott olyan gondolkodásbeli mintáimra, amik hátráltatnak. Megtanított olyan lifehackeckre, amikkel jobban menedzselhetővé váltak a mindennapjaim, pl. a munka-szabadidő egyensúlyát illetően. Segített felderíteni a stresszforrásaimat, és adott technikákat arra, hogy hogy kezeljem a stresszhelyzeteket. Még ha most véget is érne a közös munkánk, akkor is örökre hálás lennék neki.
márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Miért van az, hogy mindenkit önzőbbé akarnak tenni? Most nézzétek meg itt a második meg az ötödik válaszoló is arról beszél, hgy ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN... konkrétan egy nárcisztikus képző a pszichológus.


Arra nem gondoltok például, hogy TI vagytoik a rossz sérült emberek, nem azok, akik "bántottak" titeket?

Én ezt utálom a pszichológiában, hogy senki se felelős semmiért, mindenki egy kis áldozat lesz...

ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

6-os valaszolonak

Ha jol ertelek, azt mondod, hogy mivel segitett javitani az onbecsulesemen a pszichologus, mar narcisztikus kepzo es en is marcisztikus lettem. Jol ertelek?

Ha igen, akkor hadd tegyek hozza nehany gondolatot:

1) Az onbecsules, onbizalom novelese nem egyenlo a narcizmussal.

2) Igen, voltak rossz semaim, ezeket kellett javitani. Pl hagytam, hogy erzelmi zsaroljanak.

3) Az sem egeszseges, hogy amikor meghuztam a hataraimat, de a masik fel ezen hisztizett, en mindig megprobaltam feloldani a feszultseget. Ezzel pedig a hatarhuzas folosleges volt.

4) Mivel nem ismertem magam, minden kritikat magamra vettem, kulonosen attol, akire felneztem, es aki ezzel visszaelt. Ez sem egeszseges.

5) A pszichologusom mindig partatlan maradt, amikor egy konfliktusrol beszeltem neki. Sot, azt segitett latni, hogy a masik miert reagalhatott ugy, ahogy. Azaz az en felelossegemet mutatta be.

6) A pszichologus a nem egeszseges (ertsd: onmagad alaaso) semaid korrigalasara torekszik, annak erdekeben, hogy ne dolj be mindennek (az esetemben pl manipulacionak, erzelmi zsarolasnak). A terapia nem arrol szolt, hogy “jaj, te szegeny, aldozat voltal, es nem te vagy a hibas”, hanem arrol: miert (milyen viselkedesmintaval) kerulhettem adott helyzetbe, es ezt hogyan lehet elkerulni.

7) Nagyon fontos tetel: a masik viselkedeset nem tudod megvaltoztatni, de te reagalhatsz maskepp. Ezert szol a pszichologia rolad, a te felelossegedrol es nem a masik felrol.


Attol, hogy valtoztam, jobb az onbecsulesem, konfliktushelyzetben azzal kezdem: en miert vagyok felelos. De mar kepes vagyok hatralepni es nem a 100%-ot vallalni egy konfliktusert (azaz nem magamat hibaztatni mindenert, hanem tudom: ketton all a vasar).

A narcisztikus azt gondolja, mindig a masik a hibas, o mindent tokeletesen tett. Ez oriasi kulonbseg :)


Igy kerlek, ne samankent / satankent tekintsunk a pszichologusokra, es ne gondoljuk azt, hogy az aldozat-erzest erositik.

ápr. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

7! De látod megint az van, hogy NEKED mi a jó! Honnan tudod, hogy nem te vagy a hibás?


Én pont ezért vagyok baromi rossz véleménnyel a terapeutákról, mert eddig azt tapasztaltam, hogy szó szerint kiölik a jóságot az emberekből. A végén lesz egy önző szar belőled...


Hidd el tudom, velem is megpróbálták. Gyakorlatilag egy agymosas az egész, amiben te sose vagy hibás, csak áldozat, ne okd meg s gondjaidat, hanem dobd el, ne változzon. Változzon a másik stb.

ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!