Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mióta jársz/mennyi ideig...

Mióta jársz/mennyi ideig jártál pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nagyon sok minden van, ami miatt járnom kéne, végül egy dolog miatt szántam rá magam, de nem tudom, meddig tartana, amíg segít és lezárhatjuk majd a terápiát. Tudom, hogy ilyenkor megnyílik több téma is amit fel kell dolgozni, nem csak arról az egyről fogunk beszélgetni, amiért megyek.
2022. dec. 8. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon változó tud lenni,az egyéntől függ leginkább. Általában a terápia az önelfogadásra irányul, fél évtől akár 3 év is lehet.
2022. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

50 éves férfi vagyok. Jelenleg a 6. terápiára járok. Pár hónap volt mind, ez most lehet hogy két év lesz még. Az utóbbi három az elmúlt két évben volt. A korábbi három elszórtan az életemben, egyik-másik végén mindig azt mondtam, hogy na ez most már elég lesz. Tünetek: öngyűlölet, depresszió, szorongás. Emellett önsegítő könyveket is olvasok néha. Kicsit mindegyik segített.

Ne halogasd, mert minél előbb, annál jobb.

2022. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz le titeket... Köszi a válaszokat :)


Én 9 éve halogatom és jövő héten megyek először.

2022. dec. 8. 09:53
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Először 18-ban jártam kb. 8 hónapot, aztán tavaly szeptembertől idén júliusig. Azóta csak néha megyek, ha úgy érzem, hogy jó lenne átbeszélni az elmúlt időszakot.
2022. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Menjél, gratulálok! A lepontozó valami retek szcientológus is lehet. :-D
2022. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Gartula jár már azért is hogy elszántad magad és mész. Ez a harmadik lépés az úton. Első az hogy felismerjük hogy probléma van, második hogy változtatni akarunk, harmadik hogy segítséget kérünk.

Negyedik lépés lesz hogy a segítséget elfogadod. Kitartást kívánok neked.

2022. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Igazából mindegy hogy meddig tart,az a lényeg hogy lépésről lépésre jobb lesz mert ez egy út kifelé a mocsárból. Annyi a te dolgod hogy ne add fel félúton vagy sehol se.
2022. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ki vagy mi az az "egy dolog" ami miatt most rá szántad magad hogy elkezdd?
2022. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 a párom, nem akarom elcseszni a vele való kapcsolatomat. Illetve ő támogat benne mind lelkileg mind anyagilag is, mert sajnos elég drága ugye, a felét fizeti.
2022. dec. 8. 12:19
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Szuper! Erre érdemes rászánni a pénzt, mert lehet, hogy sokkal jobb lesz az életed tőle!
2022. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!