Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Faxiprol és az Olvexia ugyanaz?

Faxiprol és az Olvexia ugyanaz?

Figyelt kérdés
márc. 14. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Faxiprol - egy magyar ceg marketing

Olvexya - szloven ceg marketing


A kettore fel van tuntetve a venlafaxine hatoanyag, de a trademark-os (eredeti) gyogyszer az Effexor. Vannak elteresek sokszor szamottevo, valamikor kicsi. Peldaul az USA valiumnal ugy 20mg-tol euforiajuk van az embereknek, itthon a Seduxennek ami ugyanaz a hatoanyag, diazepam, en szedtem 50mg-ot is, semmit nem csinalt. Naluk valium neven van ez. Szinten az altato Ambien (zolpidem hatoanyag) ott kint sokkal erosebbnek hangzik mint itthon. De nem vagyok egyedul ezen a velemenyen:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__125..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A Faxiprol meg Olwexya generikumok (masolatok), az eredeti az Effexor, lehet ezt nem irtam. Ugyanugy a Lamolep generikum, Frontin is generikum, stb...
márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező annyira lett volna csak kíváncsi, hogy ugyanaz-e a hatóanyag, és erre a válasz egy szimpla igen. :D
márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sajnos nem.
márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elmagyarazom: egy gyogyszert bevezetnek, egy jo ideig, ha jol emlekszem az EU ban 5 - 6 evig nem lehet szabadalom miatt legyartani mas gyarto altal. Utana jon +1-2 ev, erre nem emlekszem mar miert, ha jol emlekszem akkor a farmakovigilancia felmerese miatt. Majd ez utan lehet piacra dobni.


Az eredeti (trademarkos) hatoanyagok eloallitasat kiadni tilos vegleg. Ezert kell talalgatni, hogy mi legyen. Es igy ahogy irtam az evek meg vigilancia alapjan lehet "hatoanyag" = "hatoanyag", peldaul Effexor meg Olwexya szinten venlafaxine, de vannak elteresek, ahogy fent belinkeltem - illetve ahogy emlitettem, tilos kiadni az eloallitasi modszert, tehat az Effexor eredeti elollitasat tilos kiadni a masolat Olwexya szamara, hogy hogyan allitjak ok elo.


Csak el akartam magyarazni a kerdezonek reszletesen a dolgot, illetve masoknak is, ha nem tudnak rola.

márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha a Faxiprol hiánycikk, nyugodtan kiválthatom az olvexiát, mert ugyanaz?
márc. 15. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Látod, 1-4-5-ös válaszoló, én mondtam, hogy a kérdezőt csak ez érdekli... Egyáltalán nem vitatom az igazadat, tisztában vagyok vele, hogy a pontos gyártási folyamat eltérhet, ha ugyanazt a hatóanyagú terméket két különböző cég gyártja, és a klinikai tapasztalat is azt mutatja, hogy az originális termék és a generikumok közt előfordulnak kis különbségek hatáserősségben és a mellékhatásokban. De ha csak ennyi a kérdés, hogy hiány esetén lehet-e egyiket kiváltani a másik helyett, a válasz egyszerűen az, hogy igen.
márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az igaz, hogy egyertelmu konkret valaszt nem adtam hogy "igen" hanem reszletesen elmagyaraztam az olwexya meg a faxiprol kozotti kulonbseget es kicsit (mert irhatnek bovebben) bele mentem a farmakologiaba.


Akkor kerdezo: Igen. De ezt is vitatnam, mert az orvosodtol kellene megkerdezni, valaki Lamolepet ir valaki Lamictalt, biztos van oka.

márc. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!