Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hozhat fel a meditáció...

Miért hozhat fel a meditáció traumatikus élményeket?

Figyelt kérdés

Évek óta meditálok,vagy vezetett módon vagy csendben ,magamban ,nyugodt helyen.

Újabban azt vettem észre, hogy a legtraumatikusabb élményeim jönnek felszínre amiket megéltem,össze is szoktam rezzenni és onnantól be sem tudom csukni a szemem.

Ezek tényleg olyan dolgok ,amiket magamtól fel sem tudok idézni ,mert az agyam teljesen elzárta őket,de ilyenkor záporoznak. Ez most az utóbbi időben történik velem..

Volt már veletek ilyen? Mitől lehet ez?

Tudom,hogy az agyam addig nem engedhetné felszínre ezeket amíg nem állok rá készen,de akkor miért a legellazultabb állapotomban akarja ezt ?


márc. 14. 12:52
 1/4 r.sentinel válasza:
A meditacio az a jelenben torteno folyamat amikor magadra figyelsz es mindazaltal hogy a tudatalattiban elrejtett emlekeket felhozza es felszabaditja, energetikailag felszabadit energiakat es segit atlendulni akadalyokon melyekkel a mindennapi letben szembesulhetsz, illetve bizonyos lelki vagy fizikai megnyilvanulasok mertje eddig nem volt erteheto szamodra, ez segithet megerteni vagy valtoztatni mindezeken. Igen volt es ez termeszetes folyamat es igen erre rezgesileg megfelelo szinten kell lenned hogy mindez megnyilvanuljon. Azert ebben az allapotban, mert tudatos vagy es megengeded magadnak ezen megtapasztalasokat es egyben bizonyos szinten tudod is hogy mit is kell kezdened vele. Gondolj bele minden eddig leszuletesunk, illetve a jelenlegi korodig tapasztalt dolgok el vannak raktarozva. Pl. egy gyerekkori trauma, negativ emegeles, tapasztalas kihatassal van a felnott eletben valo megnyilvanulasra.
márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azt érzem,hogy bármennyire is benne vagyok abban a pillanatban vagy én magam vagy a tudatalattim nem engedi,hogy belemenjek részletesen ezekbe az emlékekbe.

Elkezdődik hirtelen mint egy film és mintha a negyedénél kikapcsolnák a tvt hirtelen megrezzenve visszajövök a valóságba. Ilyenkor meg is vagyok rettenve, de meg is könnyebbülök mert azt érzem hogy nem állok készen rá hogy teljesen felelevenítsem ezeket amiket gondosan elzárt előlem az agyam hogy megőrizze a józan eszem.

Így már kicsit félek is meditálni,mert nem mindíg de egyre gyakrabban jönnek ezek a dolgok. Emiatt vagyok tanácstalan

márc. 14. 13:57
 3/4 r.sentinel válasza:
Igen, a fel-elem az ismeretlentol kozbe tud lepni. Nem kell eroltetni es ha meditalsz is nem kell arra oszpontositani hogy most mi fog tortenni, minden a maga idejen fog vegigmenni es elobb utobb ha a tudatod felszinre akar hozni dolgokat akkor szembe kell nezned, mert valoszinu szukseges hogy megertsel az altal dolgokat vagy eljon az ideje hogy elengedd a felelmedet es tudatosan szembe nezz, tudva hogy egy nagyszeru fenylelek vagy, a leghatalmasabb erovel ami valaha is rendelkezel, az a SZERETET. Minden erted es csakis erted van, semmise ellened. Az ego az mely probal iteletetekt hozni es kimozditani a jelenbol, de idovel ezt is le lehet nyugtatni es jobban tudsz oszpontositani a jelenben vagy epp a meditacioban. Hatalmas fenylelek vagy, fizikai tested csak egy lekotes a foldi letbe es a mindennapi leted egy illuzio terben tortenik melyre te barmikor hatassal vagy azzal ahogy gondolkodol, amit kimondasz vagy amit cselekszel, ennek mindig legy tudataban. Nem konnyu, de minnel tobbet vagy jelenben annal jobban tudod magad es vilagodat alakitani ugy ahogyan azt te szeretned.
márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A meditációban tökmindegy hogy milyen gondoltatok jönnek elő. Egyszerűen vissza kell térni tudatosan a jelenbe. Ahelyett hogy elvinnének a gondolatok újra-újra... visszatérni a jelenlétbe és a gondolatok helyett áthelyezni a figyelmet az üres, unalmas, semmire. Ez a meditáció.
márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!