Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bordenline személyiségzavarban...

Bordenline személyiségzavarban szenvedők, miért vagdossák magukat?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ti milyen esetben szoktatok ártani magatoknak? Falcolásra, falba boxolásra gondolok.

És miért csináljátok, jobb utána vagy közben?

Én is szoktam ártani magamnak, csak érdekel, hogy ti hogy álltok ezzel a témával?

Én van, amikor ezzel büntetem magam, mert bekapcsolnak a negatív, kritikus hangok,

Hogy megérdemled, te egy teher vagy mindenki számára...stb.. akkor szoktam még, amikor nagyon kínoznak az öngyilkos gondolatok,

Néha ilyenkor adrenalin szintben vagyok és nem érzek fájdalmat.

De tegnap pl azért ütöttem a falat, mert semmit nem éreztem,

Minden érzésemet elnyomtam, és érezni akartam magam valahogy. Fájdalmat akartam érezni.

Néha még saját magamat sem értem, hogy miért csinálom. És amikor megkérdezik, akkor nehezen tudok valaszolni arra, hogy miért is tettem, főleg ha olyan kérdezi, aki valószínűleg még nem volt ilyen helyzetben, és nem tudja milyen.

Érdekel, ki hogyan éli meg ezeket.

Köszönöm a válaszokat!



#sertés #falcolás #Bordenline személyiségzavar
márc. 14. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a falcolással csökken a lelki kín.
márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Furcsa, mert valakinek pont az okoz élvezetet ha vagdoshatja magát.
márc. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bordi ismerősömnek amikor először fájt a vagdosás, akkor hagyta abba.
márc. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ezzel vagyok diagnosztizálva, de nem falcolom magam csak nagyon ritkán. Ha nagyon dühös vagyok, akkor csak a kezemet szoktam erősen beleütni valahova, de gyorsan kimerülök.


3. válaszadó: abszolút jogos, szerintem én is ezért vagyok képtelen az önbántalmazásra, egyszerűen másképpen működik a testem. Én nem érzem jól magam egyáltalán a falcolástól.


22,N

márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!