Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez demencia lehet már fiatalon?

Ez demencia lehet már fiatalon?

Figyelt kérdés

Vezetni nem nagyon merek, mivel nem tudok egyszerre több dologra koncentrálni. Könnyen elterelődik a figyelmem tévézés közben is, vagy beszélgetés közben. Nehéz dolgokra visszaemlékezzek, emiatt mindent fel kell írjak különben elfelejtem. Ismerősöm vette észre, hogy sokat romlottak a kognitív funkcióim, pedig nem iszom, és nem használok kábítószert.


27F



márc. 16. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Demencia nem valószínü, de más probléma lehetséges. Javaslom egy orvos felkeresését, itt senki nem tud mondani okokat, az orvos is csak kivzsgálás után
márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Ez most valami változás? Korábban nem így volt? Az, hogy könnyen elterelődik a figyelmed vagy hogy fel kell írni a fontos dolgokat, nem ritka és nem ijesztő.
márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Javaslom egy orvos felkeresését, itt senki nem tud mondani okokat, az orvos is csak kivzsgálás után"


Nem tudok, nemsokára megszűnik az egészségbiztosításom.


"Ez most valami változás? Korábban nem így volt?"


Már kb. 2 éve van ez, és nem javul. Arra gondoltam, hogy a járványhelyzet miatti stressz okozta.

márc. 16. 11:27
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Okozhatja a stressz. De mondom, lehet, hogy nem is haladja meg az átlagos szintet a szétszórtság. Annak az egy ismerősödnek nem biztos, hogy igaza van.

Egészségbiztosítás nélkül nem maradhatsz. Munkahely kell, amiatt is stresszelhetsz, addig pedig fizetni magadnak a tb-d. Eleve kötelező.

márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
"Nem tudok, nemsokára megszűnik az egészségbiztosításom." Az csak magától neem szűnik meg! Csak ha kirúgnak. De ha munkanélküli leszel akkor is köteles vagy magad után fizetni. Mert különben a NAV végre hahtja rajta. Vagyis a NAV be hajtja rajtad ráadásul kamatostól. Szóval ha van munkád ha nincs akkoris köteles vagy fizetni a tb járulékot. A TB járulék összege jelenleg 11300 Ft/hó. Ezt akkoris köteles vagy fizetni ha nincs jövedelmed! Mert különben akár a házadat is elvisz a NAV. És ez nem vicc!
márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5: Nem dolgozok már több éve, egy darabig tudtam fizetni, de már nem. Elvenni tőlem nem tud semmit a NAV, mert nincs ingóságom, vagyontárgyam.
márc. 16. 12:10
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Logikus kérdés: miből élsz, és mik a terveid? És mért nem dolgozol?
márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nagyon is jó kérdés volt az én válaszom előtt az, hogy feltűnt-e magadnak változás egy idő óta, és ha igen, mióta, történt-e valami akkor. Én is ezeket kérdezném a konkrét válasz adása előtt.


A szétszórtság, figyelemvesztés és feledékenység lehet sima figyelemzavar is (ADD, mint az ADHD, csak a hiperaktivitást jelző H nélkül, az angol rövidítése: attention deficit disorder, tehát szó szerint figyelemzavar), születési vagy később szetzett is, pl. a túlzott képernyő- és/vagy -internethasználat már évtizedek óta ezerszer kutatott és kimutatott eredménye is (még vagy harminc éve a televízió nézése káros hatásai miatt olvastam egy rakás kutatást, akkor naná, hogy az internet csak még intenzívebb és még károsabb! Azóta meg felnőtt egy teljes generáció internettel a kezében... Azaz a figyelemzavar nagyjából alapértelmezett mindenkinél manapság...)


Legjobban neurológus (ideggyógyász) tud segíteni, kérhetsz hozzá beutalót a házi orvosodtól vagy tán nélküle is fogad, én is a tiedhez hasonló kérdéssel fordultam hozzá, kiegészítve, hogy édesapámnak már van Alzheimer diagnózisa, ami tudtommal genetikus, elküldött egy rakás további vizsgálatra, és mondta, hogy utána menjek vissza hozzá az eredményekkel vagy három hónap múlva, most ebben vagyok én is, azért is figyelem az Alzheimer kulcsszót... Bár közben megtudtam, hogy édesapám Alzheimere a korábbi agyi infarktusa következménye a pszichiátere szerint, ami nekem nem volt, de mindegy, már végig csinálom a vizsgálatokat, mert közben memória problémáim viszont bő húsz éve vannak, és én érzem a romlást.


Amúgy a táplálkozásnak egyértelműen köze van a memóriára és úgy általában a mentális egészségre: azt is sok éve tudom, hogy a húsfogyasztás megnöveli a stroke kockázatát, édesapám pedig a mai napig is húst hússal eszik, például, illetve a zöld levelek jótékony hatással vannak a memóriára, tehát érdemes minél többet fogyasztani belőle, alapból rengeteg egészségügyi kockázatot lehet elkerülni a húsmentes életmóddal, pláne az állati eredetű élelmiszerek elkerülésével, és nem mintha én vegán aktivista lennék, hanem akkor már inkább a teljes értékű növényi étrend pártján állok orvosok, gyógyszerészek és a saját tapasztalataim alapján is, hogy mennyivel frissebb volt az elmém, amikor nem azt ettem, ami szembe jött velem. Ráadásul a cukor, a tejtermékek és a glutén tartalmú élelmiszerek is negatívan hatnak a testi és lelki egészségünkre, és a hússal együtt mind függőséget is okoznak (persze a kávé és a fekete tea is, de még a kakaó is amúgy, ezért csokiimádó a világ: kakaó, cukor, tej, mind külön-külön is függőséget okoz, hát még együtt!), kb. három hét tudatossággal le lehet szokni bármiről, és akkor már hiányozni sem fog.


Sokat képernyőzöl, internetezel, kérdező?

Húsevő is vagy? Eszel elég zöldet? És halakat? Az omega-3 zsírsavról is hallottam, hogy memóriajavító, ami a halakban van!

márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez nem így működik, hogy nincs semmid, nem vehet el semmit... Mindig lesz valamid... Tartozásod az meg főleg, és ha van(lesz) gyereked, ők öröklik...


De hogy a kérdésre is válaszoljak, bármi lehet. Sok betegség tünete a memória vesztés. Ha meg jelenleg van még érvényes biztosításod, akkor menj el és most vizsgáltasd ki magad, amig még érvényes... Bár, ha a saját egészségedet nem érzed olyan fontosnak, hogy képes vagy otthon ülve várni a csodát, és hogyy lejárjon a biztosítás...

márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
6-os / kérdező. De ugye van hol lakonod? Van a fejed felett fedél? Mert ha igen akkor ott is foglalhat! Amúgy meg a lakhely szerinti kormányhivatalnál kell kezdeményezni hogy szociális alapon meg kapd a TB-t/ sztk-t. Mert ha nem akkor is foglal a NAV. Még pedig a bejelentett lakcímeden! Ha pedig hajléktalan vagy akkor kell rendelkez település szintű lakcim igazolvánnyal amire szintén meg kapod a TB támogatást. Mert ha legközelebb mégis dolgozni mennél és lesz bejelentet munkád. Akkor igen nagy meglepetés érhet. Ugyanis vissza menőleg akár 5 évre is bejhathatja a Nav a tartozást, még pedig a jövdelmedre! Szóval ha van bejelentett lakcimed akkor köteles vagy fizetni TB-t!
márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!